01 / 08 / 2022 Kodu Sisustus

Trendika lastetoa spikker

Kodusisustuse e-poe Snug asutaja Liisi Lonn on igas mõttes suur kodu sisustamise huviline ja see kõik peegeldub muidugi ta enda kodult. Liisi on emaks ka kaheaastasele tütrele, kelle tuba on sisustatud viimaseid trende järgides. Seda kõike jagab ta oma Instagrami kontol @lonniliving.

Mõtted ja visioonid, kuidas tütre tuba kujundada, tekkisid sarnaselt teiste tubadega alles siis, kui oldi juba mitu kuud Saaremaal asuvas kodus sees elatud. „Püüdsin mõelda nii, et kui mina oleksin väike tüdruk, siis millises toas mulle elada meeldiks,” jagab ta, kust said tütre päris esimese isikliku toa sisustusmõtted alguse. „Soovisin, et see tuba oleks veidi muinasjutuline ning täidetud põnevate loomade ja detailidega, mida katsuda ja imetleda.”

Hubasus ja mängulisus

Esimesena jääb tüdrukutirtsu toa fotosid vaadates silma efektne loodusmustriline tapeet ja see mõte oli Liisil algusest peale soovinimekirjas paigas. „Teadsin kohe, et soovin ta tuppa tapeeti, mis oleks pastelsetes ja murtud toonides ning millel oleks loomad ja taimed, mida katsuda ja uudistada saaks,” jagab ta.

Tapeediotsingud kestsid pikalt ja külastatud sai mitut salongi, aga ükski tapeet ei tundunud kohe see päris õige. „Kuid nii pea, kui nägin, et Majvillani eelmise aasta värskes kollektsioonis olid sellised armsad jäneste ja haldjatega tapeedid, olin kohe armunud ja tellisime pikemalt mõtlemata tapeedi ära.” Liisi meenutab, et toaomaniku reaktsioon oli tapeeti seinas nähes hindamatu. „Esimese asjana ta ahhetas ja läks seejärel tapeedi juurde ning hakkas sellel olevaid jäneseid ja muid tegelasi katsuma, neid oma pudikeeles nimetama.”

Liisi ütleb, et tapeedi abil on hästi lihtne lisada tuppa värvi, aga ka hubasust ja mängulisust, mida lapsed vajavad. „Leian, et roosad ja punakad toonid on ajatud ja sobivad hästi tüdruku toa värvideks. Murtud toonid jätavad mu meelest väga rahuliku üldmulje ega ole liialt intensiivsed ja väsitavad,” usub ta. „Lisaks juurde rotangi ja naturaalset puitu, mis lisavad tuppa soojust ja looduslähedust.”

Tapeediga kaasneb alati ka võimalus, et toaomanik tüdineb sellest ühel hetkel ja tuleb võtta ette remont, ning sellega on Liisi arvestanud. „Olen oma sisustusvalikutes muidu hästi praktiline ja mõtlen alati igat asja ostes, kas see mulle ka aastate pärast meeldib, aga lastetoa puhul lasin fantaasial lennata ega põdenud ajutisuse pärast,” nendib ta. „Eva-Liisa on laps ainult nüüd ja las tal olla lapselikud asjad ja lapselik tuba. Kui juhtub, et talle tõesti see tapeet enam ei meeldi ja soovib vahetada, siis leian, et tänapäeva tapeetide eemaldamine on nii lihtne, et see ei tohiks katsumuseks osutuda.”

Mööbel olgu väike ja madal

Uude koju kolides olid Liisi tütre riided riiulis ja stangel, kuid kuna talle meeldis neid sealt iga päev alla tirida ja mööda elamist laiali vedada, otsustasid vanemad ehitada lapse riiete jaoks tuppa sisseehitatud kapi, mille avamiseks tal endal veel oskusi pole. „Saime aru, et see on ka parim valik, et saaks ruumi maksimaalselt ära kasutada ja oleks samas ka turvaline, pole mööbli ümberkukkumise ohtu,” soovitab ema.

Muu mööbli osas on lapsevanemad lähtunud sellest, et asjad oleksid väikesed ja madalad, et lapsel oleks võimalik endal mänguasju ja raamatuid riiulist lihtsa vaevaga kätte saada. „Samuti on meil baldahhiini all lihtsalt üks madrats ning palju patju ja kaisuloomi–ideaalne koht koos lugemiseks ja müramiseks. Hiljem paneme baldahhiini alla tema voodi.”

Veel ühe väga kasuliku mööbliesemena toob Liisi välja kott-tooli, millel meeldib lösutada nii lapsel kui tema vanematel. Lapse kasvades ja arenedes täieneb aja jooksul kindlasti ka tema tuba uute esemetega.

Kaunistused inspireerigu last!

Liisi sõnul on paljud sisustusvalikud tehtud väga intuitiivselt ja täpseid kriteeriume ka dekoratsioone valides pole olnud. „Paljud esemed on valitud toonide järgi, et need sobituksid ülejäänud ruumiga ja oleksid samas mängulised, lõbusad ja inspireeriksid last,” ütleb ta.

Lisaks on mitme dekoratsiooni puhul tegu taaskasutusega Liisi enda lapsepõlvest. „Mulle meeldib, kui saab olemasolevaid asju taaskasutada, ning ka Eva-Liisa toas on mitu minu vana mänguasja ja punutud korvid, mis on üle 30 aasta vanad ja pärinevad minu lapsepõlvekodust.” Nendeks asjadeks on mõned kaisuloomad, korvid ja üks tool. „Mu idee on lähiajal veel vanemate juurde panipaika sorima minna, et sealt veel vanu mänguasju leida. Meenub, et alles peaksid olema legod ja üks kassaaparaat, mis oli kunagi minu ja mu õe lemmik.” Liisi tõdeb, et tänapäeval poodides müüdavad mänguasjad ei ole väga erinevad nendest, mis olid saadaval 90ndate lõpus, ja seetõttu ongi ta vältinud uute asjade ostmist. „Tean, et kuskil on meil sarnased mänguasjad alles.”

Fotosid imetledes jääb tahes-tahtmata silma, et Eva-Liisa tuba ei ole kaetud kümnete ja kümnete mänguasjadega, vaid neid soetades on tehtud teadlik valik. „Praegu on alati mängimiseks olemas Lego Duplo klotsid ja raamatud, mille puhul talle väga meeldib, kui me neid ette loeme, või on võimalus tal aeg-ajalt neid ise sirvida. Teisi mänguasju hoiame n-ö ringluses, et lapsel ei tekiks tüdimust,” jagab Liisi. „Praegu on lapse lemmiktegevus ka voolimismassiga mängimine ja joonistamine, kuid pliiatseid hoiame kõrgemal riiulil, et tapeet või värvitud seinad juhuslikult „lisakaunistusi” ei saaks.”


Vaatamata sellele, et tüdruk on veel nii väike, et oma toa kujundamises pole ta veel osanud kaasa rääkida, tunnistab ema, et vaadates, kuidas talle oma toas mängida meeldib, tundub, et ta on vanemate tehtud valikutega rohkem kui rahul.

Lapse tuba olgu lapse maailm

Liisi kodu pilte vaadates mõjub lummavalt see, kuidas kogu kodu on sisustatud ühtseks tervikuks ja sinna sobib ilusti ka Eva-Liisa tuba. Viimane ei ole olnud eesmärk omaette. „Tema tuba on tema maailm ja ma ei ole otseselt püüelnud selle poole, et see ülejäänud koduga sobiks,” kinnitab ema. „See on kindlasti meie kodu kõige värvilisem tuba. Teised ruumid on väga neutraalsed, kus on kasutatud vaid valgeid, beeže ja hallikaid toone ning tammepuitu. Küll aga sai sisseehitatud mööbel valitud samalt tegijalt ja on samas stiilis, mis meie magamistoa ja vannitoa kapid. Mulle meeldib, kui selles osas on ühtlane joon.”

LEIA SARNASED TOORTED JÄRVE KESKUSEST!

Voodikardin 48.97 € (Hemtex)
Voodi Toddler 70×140 hall 225 € (Aatrium)
Voodipesukomplekt 27.97 €(Hemtex)
Kott-tool Lucas Vogue korallpunane 350L 112 €(Aatrium)
Rippvalgusti Aurora 123 €-259 € (Hektor Light)
Wild Planet pehme mänguasi jänes, 35 cm 9.89 € (Karupoeg Puhh)
Lauavalgusti Monkey valge 84 € (Aatrium)
Korv 36.95 € (Aatrium)
Nagi Rabbit valge – 6X11cm 4.17 € (Hemtex)

Jaga