18 / 04 / 2022 Kodu Sisustus

Suurlinlik värvimaagia

Fotod ja tekst: Anne-Catherine Scoffoni
Tõlge: Idee ja Lahendus

110 ruutmeetril Berliinis elab haridusvaldkonnas tegutsev venelanna Olga. Kolme magamistoaga korteris pole minimalismist jälgegi – julged värvid ja materjalid on siin peamisteks sisekujunduse märksõnadeks.

Prenzlauer Berg on üks Nõukogude Liitu kuulunud Berliini linnaosa, üks mahajäetud piirkondi. Nüüdseks aga elab seal palju noori peresid. Olga ei ole erand. Ka tema on uuesti avastatud piirkonnast vaimustunud. Ta otsustas anda ühele korterile uue elu mõned aastad pärast sajandivahetust ning võttis endale appi Sandra Brunsi arhitektuuribüroost Raumfragen.

“Leidsin Sandra tehtud tööd ajakirjast ning kutsusin ta appi kujundama ruume lastele mõeldud asutuses, mida juhin. Koostöö oli nii inspireeriv, et tahtsin teda ka enda kodu disainima,” räägib Olga. Sandra suudab tema sõnul ruumidesse heaolutunde tekitada.

Algselt ei olnud korter renoveeritud. Tapeet pragunes, akendele olid pandud plastikust käepidemed, põrand lagunes. Vannituba oli täiesti tavaline.

“Kööki viis kitsas koridor, mida oleme laiendanud, et söögitoale rohkem ruumi teha,” räägib Olga.

Söögituba. Veidi seinaga varjatult mõjub söögituba eriti privaatsena.

LEIA SARNASED TOOTED Järve Keskusest!

Tool Luxor 179.00 € (Aatrium)
Rippvalgusti Mason 131.76 € (Aatrium)
Vaip Sagadi 70×140 cm 55.00 € (Aatrium)
Vaas Maisa 15.00 € (Aatrium)
Innovation padi 50×50 cm 64.00 € (Aatrium)
Dekoratiivpadi 40×40 cm 11.95 € (Aatrium)

Segu erinevatest stiilidest

Algusest peale pandi paika kindel moodboard: soho-stiil (mugav-aga-luksuslik), Inglise stiili mõjutused, läbimõeldult värviline, autentsed materjalid ja eritellimusmööbel.

“Soovisin ka atmosfäärilisi paiku, kus kokata või vannis istuda. Mitte lihtsalt praktilisi alasid, vaid midagi hingele,” selgitab Olga oma lähenemist.

Planeerimine algas mais, tööd lõpetati detsembris, vahepeal oli väikseid pause. Mõne töö teostamine võttis planeeritust rohkem aega, kuid sellest pole midagi. Isikupärase tulemuse saavutamine võtabki kauem,” räägib perenaine.

Elutuba. Wow-faktor. Värviküllane ruum elegantse lillaka alatooniga mõjub modernselt ja mugavalt.
Köök. Marmorplaat on leitud juhuslikult ja sobib valatult.

LEIA KÖÖKI JA ELUTUPPA SARNASED TOOTED Järve Keskusest!

Riiv 14.95 € (Hemtex)
Karahvin 13.97 € (Hemtex)
Lõikelaud 13.97 € (Hemtex)
Tool Toby 66.30 € (Welle)
Diivanilaud 185.00 € (Aatrium)
Tugitool 218.45 € (Welle)

Kodu renoveerimisel olid fookuses julge värvikasutus ning materjalide valik, mis on ka korteri üldises stiilis ja mööblitükkides näha. Sisearhitekt soovitas julget värviskeemi, tunnetades Olga armastust moe ja stiili vastu.

Olga sõnab, et sisearhitekti mõtted mõjusid nii hubaselt ja elegantselt, et ta oli kohe kõigega nõus.

Tütre magamistuba. Rustikaalsus moodsa Inglise stiili mõjutustega teeb magamistoast kõike muud kui igava.
Olga magamistuba. Art deco stiil muudab selle pisikese magamistoa glamuurseks ja elegantseks.

LEIA SARNASED TOOTED Järve Keskusest!

Diivan 2880 € (Sofa Moda)
Voodi 411.40 € (Welle)
Voodikate 53.00 € (Aatrium)

Teda ennast mõjutavad mitte ainult vene juured, vaid ka rohked reisielamused Itaaliast, Portugalist ja Marokost, kirg modernse Ameerika kunsti ja Saksa arhitektuuri suhtes.

“Viibin tihti Itaalias ning mind vaimustab, kuidas nad seal marmorit kasutavad. See on nii vastupidav ja imeilus materjal. Öeldakse ju, et iga perenaise unistus on marmorist köögitasapind. Ma ei ole erand. Armastame oma tütrega väga süüa teha ja marmori peal veelgi enam. Kui seda kivi Sandraga nägime, teadsin kohe, et see tuleb meie kööki,” ei varja Olga oma rahulolu.

Vannituba

Sinakasrohelised plaadid koos teiste toonide ja erinevate materjalidega mõjuvad pisikeses ruumis hubaselt, moodsalt ja on ka funktsionaalsed.

LEIA SARNASED TOOTED Järve Keskusest!

Seinakell 65.00 € (Aatrium)
Seinapilt 14.95 € (Aatrium)
Froteerätik 30×50 cm 9.95 € (Hemtex)

Jaga