27 / 05 / 2022 Kodu Sisustus

Roheline oaas

Allikas: Idee ja Lahendus
Tekst ja fotod: Living4media

Viime teid boheemlaslikult šikile terrassile, mis on ühelt poolt toa pikendus, teisalt täiesti eraldiseisev hubane ruum, kus heade sõprade või pere seltsis aega veeta.

Rootsis Örebros asuv maja kuulub Lindale ja oli päris halvas seisus, kui ta seda esimest korda nägi. Köök oli saanud veekahjustuse, katus oli kehvas olukorras, polnud vett ega kanalisatsiooni. Aed oli metsik ja mitte kuigi kutsuv. Kui Linda nägi aga imelist keerdtreppi, armus ta majasse kohe. Pärast seda nägi ta majas puuduste asemel võimalusi. Linda on alati vana maja igatsenud ja see mõjus talle koduna kohe esimesest hetkest.

Kuna terrass on otseselt majaga seotud, on see justkui lisatuba, eriti suvekuudel.
Inspiratsiooni võib leida lpõhimõtteliselt igalt poolt, nii internetis surfates kui ka kirbuturgudelt.

Naine on maja renoveerimisse pannud kogu oma hinge. Aed on saanud täielikult uue elu, sest see oli hooletusse jäetud. Samuti on ta lisanud terrassi. Ta on selle ise disaininud ning ehitanud. Kuna tal oli pigem madal eelarve, pidi ta esimesena tellima professionaalidelt keerulisemad tööd, nagu katuse parandamine ja elektrijuhtmestiku vahetamine. Kõik muu sai ise tehtud, teinekord sõprade abiga. Aed on tõeline oaas ja seda armastab terve perekond. Terrass on jaotatud erinevateks tsoonideks, mis võimaldab kõigil justkui leida oma koha nii rahulikuks olemiseks kui ka suhtlemiseks.

Kuna terrass on otseselt majaga seotud, on see justkui lisatuba, eriti suvekuudel. Pere sööb väljas ning hommikuti armastatakse seal istuda ja kohvi juua. Samuti pärastlõunast uinakut teha, eriti kui väljas on palav.

Oaasiks muudavad selle terrassi taimed.
Taimi ja lilli saab paigutada igasse anumasse ja igale poole.
Malmvann lillekastiks ja päevi näinud tool postamendiks.

Kas oled sel kevadel oma aeda või terrassi uuendamas? Leia parim valik Järve Keskusest!

Päikesevari 85€ (Aatrium)
Vaip 12,95 € (Hemtex)
Istumispadi 15.95 € (Aatrium)
Aiamööbli komplekt 398€ (Diivaniparadiis)
Padi 29,95 € (Aatrium)
Pleed 29,95 € (Hemtex)
Lillepott 19,95 € (Hemtex)
Aiamööblikomplekt 839 € (Aatrium)
Tool 59,95 € (Hemtex)
Lamamistoolid ja laud 909 € (Diivaniparadiis)
Võrkkiik Laisy 29.95 € (Aatrium)
Korv Seagrass (35×25 cm) 16.90 € (Aatrium)

Jaga