25 / 04 / 2022 Kodu

ÖKOKODU: Käes on öko-kevadpuhastuse aeg

Allikas: Bio4You

Esimeste kevadiste päikesekiirtega tekib paratamatult tahtmine kõik enda ümber võimalikult puhtaks teha, et uue energiaga suvele vastu minna. Eriti praegusel ajal, kui veedame palju aega oma kodudes. Puhas kodu omab otsest mõju ka Sinu produktiivsusele. Kevadpuhastuse jaoks soovitame kindlasti kasutada tooteid, mis on ohutud nii sulle kui ka keskkonnale. Millest alustada? Mis vahendeid kasutada, mis ei oleks kahjulikud sulle ja su perele? Nii palju küsimusi, aga meil on kõik vastused! Jagame ka mõned kasulikud nipid.

Pööra olulist tähelepanu kohtadele, mis võibolla muidu igapäevase koristuse korras jäävad märkamata – kapipealsed, kuhu Sa võibolla igapäevaselt ei vaata; köögikapid ja -sahtlid seest; raamaturiiul (raamatud pealt!); pesumasin seest; küpsetusahi seest ja seinad (mis muideks koguvad ka väga edukalt tolmu!). Kapipealsete, rasvaste köögipindade, põrandate ja isegi näiteks jalgrataste puhastamiseks soovitab Bio4You Biopuro apelsiniõli universaalpuhastust. Sellega võib puhastada kõiki pindu ning see eemaldab hästi ka igasugused plekid. Lisaks on väga hea lõhnaga.

Pese padjakatted ja voodikate; puhasta tolmuimejaga diivan ja madrats; tolmuta/pese vaibad. Riiete ja tekstiilist toodete jaoks soovitame kasutada vahendeid, mis sisaldavad looduses lagunevaid puhastavaid aineid, mis on ohutud nii nahale kui ka keskkonnale.

Vaata üle oma toiduvarud, mida oled pika talve jooksul kappi kogunud – pööra tähelepanu kuupäevadele ning organiseeri toiduained taaskasutades näiteks vanu supipurke.

Sildid saab purkidelt lahti mitut erinevat moodi. Osade purkide sildid tulevad maha, kui leotad purke soojas vees. Hiljem on vaja vaid liimijäljed eemaldada. Teistelt purkidelt aga sildid nii lihtsasti maha ei tule. Mida siis teha? Üks suurepärane nipp on kõigepealt leotada purke kuumas vees, seejärel segada kokku sooda ning õli (võrdses vahekorras), kanda segu tugevatele liimijälgedele ning jätta see peale umbes pooleks tunniks. Pärast seda saad lihtsasti purgi puhtaks pühkida. Et purkidel pärast vahet teha, on heaks minimalistlikuks lahenduseks näiteks klaasimarker või iseprinditud sildid.

Viska ka pilk peale oma kosmeetikale ning viska ära asjad, mille parim kasutusaeg on möödas. Vanaks läinud kosmeetika võib tekitada tugevaid lööbeid ning lisaks ei “tööta” nad ka enam sama hästi kui uuena.

Aknad, aknad, aknad! Lase päike sisse! Akende pesemiseks vali kindlasti kuiv ja pool-pilvine päev. Kui aknad on väga mustad, pühi suurem tolm ja mustus enne maha, et pestes ei tekiks raskusi. Kasuta EcoSi klaasipuhastusvahendit, mis sobib kõigile klaaspindadale ning jätab aknad triipude-vabaks.

Tee suur inventuur oma riidekapis – mõtle, mida ja millal sa viimati kandsid ning kas kannaksid seda lähiajal uuesti. Ootad mingit väga spetsiifilist tuleviku aega, kus oma peas mõnda konkreetset kampsunit kannad?Kahjuks on aga nii, et siis see ilmselt jääbki seisma.

Ehk isegi leiad kapi põhjast mõne vana lemmiku, mille olemasolu olid hoopiski unustanud? Vaata üle ka oma jalanõud. Korralikud riided/jalanõud anneta või müü mõnes taaskasutusportaalis ära. Beebiriideid värskenda Baby Anthyllis pesugeeliga, mis on mõeldud spetsiaalselt beebide ülitundlikule nahale.

Vaata üle ja korrasta ka oma dokumendid. Paljusid pabereid ei ole Sul ilmselt vaja enam. Ka neid saad taaskasutada näiteks märkmepaberina.

Ära unusta ka põranda- ja seinapesu! Tihti ei pane me isegi tähele, kui seintele on tekkinud mõned plekid. Vaata ka vastu päikest, kas ehk on vaja seintelt tolmu võtta. Kõlab pisut veidralt, aga seinad tegelikult koguvad tolmu ja väga edukalt isegi. Vali väga-väga hästi ja värskelt lõhnavav Ekos Pierpaoli põranda- ja pindade pesuvahend apelsini ja mündi eeterlike õlidega.

Tee inventuur oma köögikappides ning vaata üle nõud! Anneta või müü ära nõud, mida sa pole ammu kasutanud ning ilmselt enam ei hakka ka. Naudi ruumi, mida juurde saad! Nõudepesuks soovitame masinpesu puhul Ekos Pierpaoli nõudemasinatablette – ICEA ökosertifikaadiga toode on ohutu nii tervisele kui ka keskkonnale, puhastades samas tõhusalt ka madalate temperatuuride juures. Käsipesu jaoks on suurepärane Greenatural nõudepesuvahend apelsini ja teepuuga. Seda saab Bio4You kauplusest osta ka lahtiselt ja oma nõusse!

LEIA NEED JA PALJUD TEISEDKI TOOTED KEVADPUHASTUSEKS BIO4YOU KAUPLUSEST!

Apelsiniõli- universaalpuhasti, 250ml 7.00 €
Puhastusvahend klaaspindadele, 500ml 4.12 €
Pesugeel beebiriietele, 1000ml 9.90 €
Põrandapesuvahend, 1000ml 4.99 €
Nõudepesumasina tabletid, 25tk 8.65 €
Nõudepesuvahend apelsini ja teepuu, 5 kg 26.00 €

Jaga