Avamisajad pühadel

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Viimasel aastal toimunu lukustas inimesed kodudesse ja suvemajadesse, kuid see ei tähenda tingimata halba- seal veedetud aeg on trendiks toonud maakodustiili.

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili ning sidet “emakese maaga”. See sisustustrend on mõistagi levimas ka sotsiaalmeediafotodel, millelt võib leida linastes kleitides neide viljapõllul või rustikaalseid lauanõusid talumajas. Kui see annab kellelegi häid ideid “aeglasemaks elustiiliks”, siis miks mitte! Anname siinkohal ise ideid, kuidas seda suunda oma (maa)kodus viljeleda.

SÖÖGILAUA SÄTTIMINE

Kaunilt sätitud söögilaud ei tohiks olla ainult külalistele, vaid võiks olla normiks su pere igapäevastel söögikordadel. Parim uudis: see ei pea olema kallis lõbu. Paberist või linasest kangast salvrätid valgel laudlinal mõjuvad efektselt. Samuti värskelt korjatud lilled vanas moosipurgis. Ära otsi täiust ja küllust – juustuvalik, oliivid ja moos puidust lõikelaual ning kodus küpsetatud sai või leib. Voilà!

LOODUS TUPPA

Loodus mõjub meie kehale ja meelele raviva salvina ning muudab meid ümbritseva keskkonna rahustavaks. Taimed ja värsked lõikelilled lisavad ruumile hingestatust. Pane lilled moosipurki, kogu rannakarpe, merekivikesi ning uhutud puidutükke ning valmista neist lauakaunistused. Eelista naturaalseid vaipu ning keraamikat.

ELAV TULI

Praksuva kamina ees lõõgastumine on üks mõnusamaid hetki päevas. Olgu see siis vanaaegne kamin või selle moodne versioon, elav tuli loob alati väga mõnusa atmosfääri. Kergelt suitsune lõhn rahustab. Kamina- või pliidiesine on kodu kese ja kohtumispaik. Mängi seal koos lähedastega lauamänge või loe hoopis rahulikult raamatut.

SÕÕM VÄRSKET ÕHKU

Meie ilmaoludes ei pruugi sa nii palju väljas liikuda, kui peaks.

Too oma koju looduslikud värskendajad ehk taimed. Need puhastavad õhku toksiinidest ning muudest kahjulikest ainetest. NASA andmetel on järgmised taimed väga head õhupuhastajad: aaloe, bambuspalm (Dypsis lutescens), banaanipuu (Musa basjoo).

LILLELINE VOODIPESU

Milline oli su vanaema voodipesu? Ilmselt lilleline. Just loodusmotiivid aitavad maakodu stiili saavutada.

Järve Keskuses on üle 40 sisustuspoe! LEIA SARNASED TOOTED MEILT.

 

Allikas: Idee ja Lahendus

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub kvaliteetsel grillil valmistatud hõrk toit, koduaias chillimine ning põnevad matkad.

Loe edasi