02 / 07 / 2021 Kodu Sisustus

5 nippi cottagecore´´´´´ i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Allikas: Idee ja Lahendus sügis 2021

Viimasel aastal toimunu lukustas inimesed kodudesse ja suvemajadesse, kuid see ei tähenda tingimata halba- seal veedetud aeg on trendiks toonud maakodustiili.

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili ning sidet “emakese maaga”. See sisustustrend on mõistagi levimas ka sotsiaalmeediafotodel, millelt võib leida linastes kleitides neide viljapõllul või rustikaalseid lauanõusid talumajas. Kui see annab kellelegi häid ideid “aeglasemaks elustiiliks”, siis miks mitte! Anname siinkohal ise ideid, kuidas seda suunda oma (maa)kodus viljeleda

Söögilaua sättimine

Kaunilt sätitud söögilaud ei tohiks olla ainult külalistele, vaid võiks olla normiks su pere igapäevastel söögikordadel. Parim uudis: see ei pea olema kallis lõbu. Paberist või linasest kangast salvrätid valgel laudlinal mõjuvad efektselt. Samuti värskelt korjatud lilled vanas moosipurgis. Ära otsi täiust ja küllust – juustuvalik, oliivid ja moos puidust lõikelaual ning kodus küpsetatud sai või leib. Voilà!

Loodus tuppa

Loodus mõjub meie kehale ja meelele raviva salvina ning muudab meid ümbritseva keskkonna rahustavaks. Taimed ja värsked lõikelilled lisavad ruumile hingestatust. Pane lilled moosipurki, kogu rannakarpe, merekivikesi ning uhutud puidutükke ning valmista neist lauakaunistused. Eelista naturaalseid vaipu ning keraamikat.

Elav tuli

Praksuva kamina ees lõõgastumine on üks mõnusamaid hetki päevas. Olgu see siis vanaaegne kamin või selle moodne versioon, elav tuli loob alati väga mõnusa atmosfääri. Kergelt suitsune lõhn rahustab. Kamina- või pliidiesine on kodu kese ja kohtumispaik. Mängi seal koos lähedastega lauamänge või loe hoopis rahulikult raamatut

Sõõm värsket õhku

Meie ilmaoludes ei pruugi sa nii palju väljas liikuda, kui peaks.

Too oma koju looduslikud värskendajad ehk taimed. Need puhastavad õhku toksiinidest ning muudest kahjulikest ainetest. NASA andmetel on järgmised taimed väga head õhupuhastajad: aaloe, bambuspalm (Dypsis lutescens), banaanipuu (Musa basjoo).

Lilleline voodipesu

Taimed on head lisandid meie kodusesse interjööri

Milline oli su vanaema voodipesu? Ilmselt lilleline. Just loodusmotiivid aitavad maakodu stiili saavutada.

Järve Keskuses on üle 40 sisustuskaupluse! Leia sarnased tooted meilt.

Padjapüür 6.95€ Hemtex
Voodipesu 39.90€ Hemtex
Laudlina 39.90€ Aatrium Sisustuskaubamaja

Savivaas 24.90€ Aatrium Sisustuskaubamaja
Vaip 28€ Aatrium Sisustuskaubamaja

Kaminapuude hoidja 125€ Aatrium Sisustuskaubamaja

Jaga