31 / 01 / 2023 Kodu Sisustus

Moodne skandi kohtub hubase vintaažiga

Allikas: Idee ja Lahendus 2022
Tekst: Anu Lill
Fotod: Anu Hammer

Agency Icon on talendiagentuur, mille interjöör on selline, et sobiks ajakirja lehekülgedele. Nii siis läksime neile külla, et inspiratsiooni koguda.

Kontoris, mis ausalt öeldes võiks olla ka üks väga äge korter, on viis eraldi ruumi, millest esimene selline ootesaali stiilis, kuhu avanevate kahepoolsete uste taga on avatud kontoriruum.

Saarineni Maja


Saarineni Maja on üks silmapaistvamaid ehitisi Tallinna kesklinnas. Ärikeskuse projekteeris rahvusvahelise konkursi võitnud mainekas soome arhitekt Eliel Gottlieb Saarinen ning hoone valmis 1912. aastal. Oma tööle pani arhitekt Vana-Rooma jumaluse järgi nimeks Merkurius.

Veidi jumaliku ilu puudutust saame tunda ka casting’u-, talendi- ja modelliagentuuri Agency Icon kontoriruumides, kus peetakse kevadel 10 aasta juubelit. 120 m2 kõrgete lagede ja originaalse kalasabaparketiga kontor on töiseks koduks viiele töötajale, lisaks sadadele modellidele ning tuhandetele talentidele, kes on agentuuri nimistus. Kui tekkis juhtumisi küsimus, millega see agentuur ikkagi tegeleb, siis vastus on: sobivate rollitäitjate otsimisega seriaalidesse, filmidesse ja telereklaamidesse ning modellide avastamise ja saatmisega moepealinnade lavalaudadele. Nende klientideks on enamasti rahvusvaheliselt tuntud kaubamärgid, kes on avastanud Eesti kas oma võttepaigana või siis just Iconi oma osatäitjate otsimise partnerina. Peagi tuleb välja mängufilm “The Twin” (peaosas kuulus austraallanna Teresa Palmer), millele casting’ut tehti. Teiste seas on rollitäitjaid otsitud ka meil populaarse Netflixi toodangu “Queens Gambit” jaoks, rääkimata sadadest rahvusvahelistest reklaamidest, milles Eesti inimesed osalenud on. Modelliosakonna modell Birgit Veegen kõndis aga hiljuti Armani laval ning oli maailmakuulsa fotograafi Hugo Comte modelliks Dear Nikita kampaanias. Agentuur esindab ka Adele Taskat, kes on teinud nimekaid kampaaniaid Jil Sanderile ja Mulberryle ning olnud moepiibli Vogue lehtedel.

Kogu kontor on sisustatud tunnetuse järgi, pidades silmas neid ruume ja vorme.

Koosviibimise koht

Millised on aga nõudmised sellise agentuuri kontorile? Perenaine Terje Kissa räägib, et neil on vaja kindlasti stuudiopinda, kus pildistada oma andmebaasi üles võimalikud talendid. Samuti käivad agentuuris modellid.

“Meil on kõnnitunnid ja workshop’id, näiteks nahahooldusest, aga võtame ette ka vaimsemaid teemasid, näiteks kuidas saada hakkama iseendaga, kui modelli töövestlusel ehk casting’ul öeldakse tihti “ei”, ja investeerimiskoolitused, sest noores eas hakatakse potentsiaalselt palju teenima ja finantsalased teadmised on vajalikud.”

Kontoris, mis ausalt öeldes võiks olla ka üks väga äge korter, on viis eraldi ruumi, millest esimene selline ootesaali stiilis, kuhu avanevate kahepoolsete uste taga on avatud kontoriruum. Eraldi pisemates ruumides on stuudio, Terje enda vanalinna vaatega töötuba ning üks suurem ruum, kuhu otsitakse peagi üürnikku.

Rippuvad ümarate vormidega lambid lisavad kontorile pehmust.
Ruumis heljub seksapiilne aroom. Õiget ruumilõhnastajat otsiti tükk aega.

Tunnetusega sisustatud

Miks ikkagi kontor? Täna elame kõik hübriidelu ja meie töine elu on tihti seal, kus on meie arvuti. “Mul oli vaja pinda, mis inspireeriks ja kus saaksime tiimiga koos töötada. Zoomis suheldes kaob tihti mõte, miks me üldse midagi teeme, ja toestatud seljatagune kaob. Pinda, mis oleks töötamiseks ja kohtumiseks.
Näiteks modellide puhul oleme tihti eelistatum agentuur, sest siin nähakse ja tunnetatakse, et teeme päris asja. Siia tulek on meie külalistele elamus,” räägib ta.

Ta on sisustanud kogu kontori tunnetuse järgi, pidades silmas neid ruume ja vorme. Näiteks ümarate vormidega lambid lisavad kontorile pehmust. “Enne oli siin üks meestekollektiiv, seinad olid kollased, ruumi võimalusi polnud ehk ära kasutatud. Esimese asjana värvisime seinad valgeks,” räägib ta. Nagu ikka tänapäeval moes, on ka siin segatud modernset disaini, teise ringi kaupu ning vintaažleide ja masstoodangut. Ta on väga uhke mitme vaiba üle, mis on just erinevatest taaskasutuspoodidest leitud.

Mis on aga Terje jaoks kõige olulisem? “Minu jaoks on ruumis muusika oluline element. Kui esimesena tööle jõuan, valin muusika, mis parasjagu minu meeleoluga klapib,” ütleb ta, lisades, et sisustuses tahab ta täpselt selliseid asju, nagu ta tahab. Mis on ka põhjus, miks tal võtab sisutamine rohkem aega. Näiteks on Iconi ruumidesse veel ostmata kardinad, sest Terjel on visioon maani sametkardinatest, kuid need on üsna hinnalised. Me ei kahtlegi, et need sobivad sinna valatult.

Ruumis heljub seksapiilne aroom. Õiget ruumilõhnastajat otsiti tükk aega.
Säravsinised samettoolid on pärit Aatriumist, kirju vaip aga vintaažileid.

LEIA SARNASED TOOTED

Kas soovid samuti oma kontoriruume sarnaselt sisustada? Leia Järve Keskuse poodidest sobivad tooted.

Diivan, Rave mööbel 1227€
Vaagen, Hemtex 19.95€
Söögilaud, Aatrium 619€
Ruumilõhnastaja, Hemtex 12.50€
Lauavalgusti, Hektor Light 170€
Vaip, Vaibagalerii 670€

Jaga