28 / 06 / 2022 Kodu Sisustus

Moodne kodu ratastel

Retrotunnetusega karavan pakub just piisavas annuses vabadust ja mugavust. Kuigi mootoriga majake on 80ndatest, on see renoveeritud hubaseks ning viib pere puhkama täpselt sinna, kuhu soovitakse.

Kuus ja pool aastat tagasi ostis Saksamaalt pärit paar selle sõiduki, olles olnud koos vaid paar kuud. Nad poleks osanud arvata, et nüüd veedavad puhkusi selles oma kolme lapsega. Kuigi see 1984. aastal toodetud karavan oli suhteliselt heas korras, vajas see siiski renoveerimist.

Seda hakati korda tegema vähehaaval, jättes põhiplaani samaks. Alguses vahetati välja vaid suur aken ning värviti väliselt. Hiljem vahetati välja gaasiküttesüsteem, lisati riiulid, vahetati välja laud ja lauajalg.

Puidust originaalosad haagissuvila sisus on säilitatud, puhastatud ning üle töödeldud. Samuti otsustati kasutada ajastuhõngulist helesinist värvitooni. Paari kuu eest vahetati välja ka põrandakate, vinüülpõranda asemele pandi linoleum.

Lisati ka USB-ots, et saaks telefone laadida, ning raadio- ja telekaühendus.

Perenaine peab väga oluliseks tekstiile ja aksessuaare. Ta armastab pastelset koloriiti, mida täiendavad särtsakad toonid. Tekstiilidest on valitud mustrilised, mis samuti viivad meid tagasi helgetesse 80ndatesse. Nagid, karbid, korvid on soetatud kas soodsamatest sisustuspoodidest või taaskasutuskeskustest. Samuti on ta kardinad ise õmmelnud.

Tagasilöökidest meenutab paar seda, et kuna tegemist on vana mudeliga, mida toodeti vähest aega, on peaaegu võimatu leida varuosi. Nad kammisid tunde eBays, et leida õige suurusega aken, kuid pidid lõpuks siiski suvilat veidi ümber tegema, et akent vahetada.

Nad armastavad väga karavaniga ringi liikuda – Hollandis, Belgias, Poolas, Läänemere ääres. Kõik pereliikmed saavad päeva jooksul teha omale meelepäraseid tegemisi – mängida rannas või mänguväljakul, lugeda – ning õhtul kohtutakse taas suvilas söögilaua ümber.

Kuidas renoveerida haagissuvilat?

Tehes kiire otsingu Kuldses Börsis, selgus, et erinevas seisukorras suvilaid ratastel müüakse hinnavahemikus 3000–10 000 eurot ja üle sellegi. Millega peaks renoveerimisel arvestama?

Allikas: rvshare.com

KOHALIK VALIK! Leia Järve Keskuse poodidest kõik, mida sinu ratastel suvila jaoks vaja on.

Vaip 39.90 € (Aatrium.ee)
Padi 17.00 € (Aatrium.ee)
Kardin 14.95 € (Hemtex)
Korv 8.45 € (Koduekstra)
Voodipesu 39.98 € (Hemtex)
Emailkauss 12.90 € (Aatrium.ee)
Viiruk 3.95 € (Bio4You)
Nagi 3.95 € (Aatrium.ee)
Kruus 19.95 € (Hansapost)

Jaga