12 / 01 / 2023 Kodu Sisustus

Modernne puitmööbel või erksad ja värsked värvitoonid

Allikas: Idee ja Lahendus 20222
Tekst: Keilt Aegma
Fotod: tootjad

Üheaegselt valitseb sisustusmaailmas mitmeid trende, olgu siis pehmete ja soojade beežide ning erksate värvitoonide kontrast, või hoopis puitmööbel kõrvuti skulptuurse ja kurvika disainiga. Kõiki trende korraga ühte koju mahutada pole mõistlik.

Palusime sisearhitekt Maria Liival aidata orienteeruda kahes neis.

Modernne puitmööbel

Praeguse aja üks trendikamaid materjale on puit, mida näeme sisustuspoodides väga erineva kuju ja viimistlusega. Hele ja tume puit, mõlemad on võrdselt populaarsed. „Igat trendi järgides tuleks meeles pidada, et trend tuleks sobitada oma kodu stiiliga,” jagab sisearhitekt Maria Liiva nõuandeid, kuidas puitu oma kodusesse interjööri sobitada. „Kui tegemist pole just totaalse remondi või uue koduga, tuleks esmalt jälgida, milline puit kodus juba kasutuses on. Suure tõenäosusega on enamiku inimeste kodus juba olemas puitpõrandad, uksed või muud detailid. Uusi esemeid tasuks niisiis sobitada koduga harmoneeruvates toonides. Arukas oleks ka valida mõni hea kvaliteediga äge disainese, mis avaldab ruumis muljet, olenemata sellest, kas tegemist on minimalistliku stiili või näiteks vintaažesemega.”

Suurimaks veaks nimetab sisearhitekt n-ö trendi ülepaisutamist. „Eesmärk ei tohiks olla kataloogist välja hüpanud samades toonides tuba, vaid asendada tasuks mõned olulised vanema trendi esindajad, mis avaldavad enim muljet, samal ajal kogu ülejäänud koduga harmoneerudes,” õpetab ta.

Sisearhitekti sõnul on hetkel moes peamiselt soojad keskmised toonid. Populaarsust on kaotamas aga külmad valkja ja halli tonaalsusega puitelemendid, mis on asendunud naturaalse, mugava, hubase ja maalähedase ilmega, mida kasutatakse senisest julgemalt.

Diivanilaud Woody 80cm 265.20€, Welle
Kirjutuslaud Maddie 785€, Unolik
Laud Apollo (kask, tamm) 630€, Unolik
Kummut Gravure (naturaalne) 869€, Aatrium Sisustuskaubamaja
WOOOD abilaud-tool Bikkel 109€, Aatrium Sisustuskaubamaja
Õõkapp Hans 125€, Asatrium Sisustuskaubamaja

Erksad ja värsked värvitoonid

Naturaalsete värvitoonide kõrval on sisustusmaailmas muutumas järjest populaarsemaks ka värskemad ja erksamad toonid, nagu sinine ja punane, mis lisavad kodudesse särtsu ja püüavad pilke. Siiski, seda trendi järgides soovitab sisearhitekt Maria Liiva pidada meeles ütlust, et vähem on rohkem. „Kui tahad valida mõnda julget aktsentvärvi, on kindlam valida üks toon ja kasutada sellega harmoneeruvaid varjundeid,” selgitab ta. „Ka kohad, kus värve eksponeerida, võiksid olla hoolikalt läbi mõeldud, näiteks esindatud mõne mööbliesemega, mitte liiga paljudel pindadel korraga. Värvi esiletulekuks võib ülejäänud keskkond olla rahulikum, et trendikas toon saaks piisavalt särada ja olla kodu staariks.” Lihtne on eksida ka liiga paljude üksikute seinte eri värvi värvimisega, mistõttu tasuks pigem alustada aksessuaaridest, kunstist ja mööbliesemetest.

Värvidest soovitab sisearhitekt eelistada 1970ndatel populaarseid oranži, kollast ja koobaltsinist, aga ka mahedamat rohelist, ookerkollast ja terrakotat, mis sobivad rohkem neile koduomanikele, kes liiga erksaid toone pelgavad.

Vaip al 350€, Vaibagalerii
Järi Carbo 310€, Rave Mööbel
Põrandavalgusti 253€ Rave mööbel
Tenzo Kummut Malibu 459€, Aatrium Sisustuskaubamaja
Nurgadiivan Mirjam 1710€, Aatrium Sisustuskaubamaja
Vaip Lorena Canals 170×240 cm, 610€ , Aatrium Sisustuskaubamaja

Jaga