12 / 07 / 2022 Kodu Sisustus

Lihtne ja looduslähedane

Tekstiilide maailm pakub meile kõige lihtsamat ja soodsamat viisi, kuidas interjööri värskendada. 2022. aastal näeme, kuidas kodudesse jõuavad järjest enam looduslähedus ja vaoshoitud värvitoonid.

Enne ülemaailmset pandeemiat olid kodud lihtsalt üks osa meie argielust. Veetsime palju aega väljas, kuid koroonaviiruse levik muutis seda ja kodud muutusid meie igapäevaelu keskmeks. Ajal, mil meid ümbritseb ebastabiilsus, ihaldame järjest rohkem lihtsust, turvalisust ja rahu, mis peegeldub ka selles, millist interjööri enda ümber näha soovime. Aina olulisemaks muutuvad looduslähedased materjalid ja värvitoonid, mis aitavad meeltel lõõgastuda.

Puhas loodus

Trendikatele tekstiilidele mõeldes ongi nüüd aina populaarsemad kangad, mis toovad looduse koju kätte ja muudavad atmosfääri ruumis soojemaks. 2022. aasta kodutekstiilide märksõnadeks on pehmed tekstuurid (linane, puuvillane), orgaanilised mustrid ja struktuurid ning summutatud maalähedased toonid (metsaroheline, liivakarva beež, meresinine jms), mis aitavad luua loodusliku ja hubase üldmulje.

Ka tekstiilide maailmas on järjest olulisemaks märksõnaks jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus. Kust materjalid pärinevad? Kas nende tootmine on keskkonnasõbralik? Tekstiilitööstus keskendub järjest enam materjalidele, nagu taaskasutatud polüester, ressursisõbralik kanep ja orgaaniline puuvill, rääkimata alternatiividest loomanahkadele, näiteks vegannahk, mis on toodetud õuntest, ananassidest või seentest.

Voodikate 99.95 € (Hansapost)
Pleed 34.98 € (Hemtex)
Vaip 19.98 € (Hemtex)
Linane kardin 69.95 €(Hemtex)
Naturaalvillast vaip 495.00 € (Aatrium)
Päevatekk 149.95 € (Hemtex)

Julged mustrid

Kes aga otsib interjööri midagi efektsemat ja pilkupüüdvamat, sel on samuti põhjust rõõmustada, sest olgu tegemist voodipesu, vaipade või muude kodutekstiilidega, võrdselt trendikad on ka julged mustrid, mis samuti inspireeritud loodusest, näiteks dramaatilised lillemustrid. Lisaks on jätkuvalt moes erinevad võimsad geomeetrilised mustrid, mis lisavad ruumile sügavust ja kunstipärasust.

Vaip 499.00 € (Vaip)
Padjakate 12.48 € (Hemtex)
Voodipesukomplekt 14.95 € (Hansapost)
Pleed 59.95 € (Hemtex)
Vaip 70.99 € (Hansapost)
Padjapüür 11.99 € (Hemtex)

Jaga