07 / 05 / 2021 Kodu Sisustus

Kunstiküllane korter Berliinis

Idee ja Lahendus

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Paljude jaoks on kodu koht, kuhu põgeneda tööelu eest ning mis pole nii piiratud ja raamides kui meie elu väljaspool. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud. Tema kireks on teha kunst kättesaadavaks kõigile. Ta enda kodu, suurepärane kehastus kunstiarmastusest, on eklektiline, värviline ja lõbus. Just nagu tema isiksuski.

Kunst kõikjal

2013. aastal asutas Lea veebipoe Junique, kus müüakse taskukohase hinnaga reprosid rohkem kui 600 kunstnikult üle kogu maailma. Äri on jõudsalt kasvanud ning Lea oma partneritega on valitud ajakirja Forbes 30 kõige edukama alla 30-aastase Euroopa ettevõtja sekka. Meeskonna moto on “Kunst. Kõikjal.” ning see peegeldub ka Lea maitsekas kodus.

Lea on alati nautinud enda ja oma sõprade kodude kujundamist, kasutades taskukohase hinnaga mööblit. Kunst pani aga tihti rahakotile põntsu. Mitte igaüks ei viitsi klikkida läbi 150 erinevat e-poodi, et leida normaalne ja soodne pilt seina, või siis valida midagi Ikeast. Polnud kohta, kust leida soodsat kunsti. Miks ei peaks saama need, kel ei ole võimalik taiese eest tuhat eurot välja käia, endale mõnd unikaalset teost lubada?

Unistuste kodu

Lea on pärit Hamburgist, kuid kolis Berliini 4 aastat tagasi ja elab oma partneriga nüüd 110 m, mis asub elavas Prenzlauer Bergi piirkonnas. See on suurepärases lokatsioonis ning värskelt renoveeritud. Lea armus koheselt selle korteri kõrgetesse lagedesse. Lea sai ideaalsel lõuendil oma loomingulisuse valla lasta. Inspiratsiooni kogub Instagramist, Pinterestist, disainiajakirjadest. Samuti ostab ta palju veebist, vintaažipoodidest ja kirbuturgudelt.

Isiklik galerii

Korteri koridor on Lea isiklik galerii, mille seintel ripuvad pildid. Üks töö seinal mõjuks liiga üksikuna, kaks-kolm tekitavad sümeetria ja vau-efekti. Lea lähenemine kunsti valikule on mitmekesine, ta arvestab nii ümbritsevat stiili kui ka seda, mis parasjagu moes on. Kui korter ei ole asjadest ülekoormatud, pääsevad mõjule disainesemed ning ruum mõjub suurena. Elutoas on hubane nurk akna ääres, kus mõnus istuda ja puhata. Kõrged aknad lasevad valgusel sisse paista ning põnevaid varjusid luua. Julge ja särav sinine toob välja vaiba detailid. Puitpõranda erinevad pruunid toonid lisavad kodust soojust.

Söögituba on tänu ustele võimalik eraldada. Rõdul, mis laiub üle kohvikute ja elava tänava, on mõnus sõpradega head toitu nautida. Piklik ruum ei lubanud valida ümarat lauda, seega on söögilaud lastud teha mõõtude järgi. Laua ümber on värvikirev toolide kollektsioon. See on hea nipp! Valigi erinevad toolid, see lisab ruumile mängulisust.

Oluliseks peetakse, et kodu oleks värviküllane ning lõbus, tooks nii pererahvale kui ka külalistele naeratuse näole. Sisekujundus ei pea olema tõsine. Naise magamistuba on samuti sarnaselt loodud. Värvilised elemendid valge foonil, segu vanast ja uuest, disainist ja taaskasutusest. Kuigi Lea ei veeda kodus kuigi palju aega, naudib ta iga hetke oma kodus. See on ruum, kus ta loominguline meel saab vabalt möllata.

Jaga