15 / 03 / 2022 Kodu Sisustus

Kuidas valida õiget madratsit?

Tekst: Idee & Lahendus
Fotod: Dreamland by Lonas fotopank

Pärast väsitavat tööpäeva väärime kõik mugavat puhkust. Voodisse pikali heites tahame lõõgastuda, jõudu taastada ja minna järgmisele päevale vastu, täis energiat. Kuid mõnikord ei ole ebamugava voodi või madratsi, halva valgustuse või kehva kvaliteediga voodipesu tõttu uni alati magus ja järgmisel päeval tunneme end mitte ainult rahutuna, vaid veelgi väsinumana.

Räägitakse, et hea une saladus peitub sageli just madratsis, aga kuidas valida üks hea madrats, millel on mõnus puhata? Seda aitavad meil mõista juba 28 aastat madratsite, voodite ja kodutekstiilide tootmisega tegelenud LONASe eksperdid. 

Millele mõelda madratsit valides?

Alustuseks rõhutavad igapäevaselt magamistoa sisustamisega tegelevad spetsialistid, et valida tasuks ainult kvaliteetsed, mugavama ja tervislikuma elu tagavad tooted. 

Kas madrats on kvaliteetne, näitab üksnes aeg. Kõige odavamatest materjalidest valmistatud madratsid võivad teenida pool aastat või aasta. Kvaliteetsetest materjalidest valmistatud madratsid võivad kesta 7–15 aastat ja näha ka siis välja kui uued. Sel põhjusel on väga oluline valida usaldusväärne tootja, kes kasutab madratsi valmistamiseks üksnes kvaliteetset toorainet.

Tasub silmas pidada, et kui kvaliteetset madratsit ei kasutata tootja soovituste järgi, võib see oma head omadused minetada kiiremini.

SEEJÄREL SAAB MÕELDA JÄRGMISTELE SAMMUDELE:

Madrats vastavalt vanusele

Kas teadsid, et see, milline madrats sulle sobib, sõltub ka sellest, kui vana sa oled? Näiteks väikelaste kasvavale organismile mõeldud madratsid on kõvemad, et lülisammas püsiks magamise ajal sirge. Teismelistele ja täiskasvanutele loodud madratsid võivad varieeruda pehmetest kuni väga kõvadeni, olenevalt magamisharjumustest, inimese kehamassist ja omadustest.

Peamine erinevus laste ja täiskasvanute madratsite vahel on seitse anatoomilist tsooni. Need jaotavad madratsi justkui seitsmeks pehmuse- ja kõvadusealaks, mis reageerivad individuaalselt keha survele, näiteks külili magades annavad madratsi õla- ja puusapiirkonnad survele enam järele, hoides lülisamba nõnda sirgena.

Tänu seitsmele anatoomilisele tsoonile ei ole pehmetel madratsitel võrkkiige efekti ja selgroo kaarduvus püsib õige, kõvad madratsid vajuvad aga lohku vaid kõige enam survestatavates kohtades, võimaldades lülisamba kogu öö vältel õiges asendis hoida. Vanemad inimesed eelistavad kõvemat madratsit, mis ei tundu viskoossena.

LONASe tootevalikus on 3 imikutele ning 16 lastele, teismelistele ja täiskasvanutele ette nähtud madratsimudelit. 

28 aasta pikkune kogemus

Ettevõtte LONAS asutas 1993. aastal Kazimieras Jakutis ja 28 aastaga on see kasvanud kaheksa ettevõttega grupiks, kus peaaegu 200 inimesest koosnev meeskond kannab hoolt klientide hea une eest. Seda alates tooraine valimisest, madratsite loomisest ja katsetamisest koos kinesioterapeutidega ning voodite ja kodutekstiili kujundamisest koos disaineritega kuni kauba kohaletoimetamiseni oma transpordiga.

Ettevõtte igapäevane tegevus rajaneb pereväärtustel ja traditsioonidel. Juba kaks LONASe asutaja Kazimieras Jakutise pere põlvkonda – koguni neli poega! – on edukalt panustanud madratsite, voodite, magamistoa aksessuaaride ja kodutekstiili LONAS HOME loomisse ning tootmise täiustamisse.

Muusikaline voodikollektsioon

Kui LONASe madratsivalmistajad täheldasid, et madratsite omadused muutuvad olenevalt pinnast, millele madrats asetatakse, sündis mõte valmistada ka voodeid. LONASe asutaja Kazimieras Jakutis on Leedus tuntud rahvalaulik ja muusik, seepärast anti vooditele muusikalised nimed, näiteks BOSS, OPERA, JAZZ. Voodikollektsioon ristiti muusikaliseks kollektsiooniks ja anti välja „Unemuusika“ kataloog, mida saatis mõte, et igaüks võib ise oma unemuusika luua!

LEIA POEST!

Nüüdsest on LONAS Dreamland kauplustes saadaval. Dreamland asub Järve Keskuse 1. korrusel.

Jaga