14 / 02 / 2022 Kodu Sisustus

Kuidas kaunistada seina

Allikas: Idee ja Lahendus
Tekst: Keilit Aedma
Fotod: Shutterstock, tootjad

Kas mõte lagedatest seintest hirmutab sindki ja samas liiga kirev tapeet tekitab klaustrofoobiat? Sel juhul või sinu koju sobida hoopis aktsentsein. Aktsentseina puhul saad eksperimenteerida värvide, materjalide ja mustritega ning nende lisamine interjööri muuda ruumi üldmuljet täielikult. Kuidas seda teha? Valikuid on mitu.

Tee üks sein triibuliseks, täpiliseks või lisa sellele muster

Mõtle aktsentseina luues kastist välja. Sa ei pea kasutama vaid üht värvitooni, vaid sinu koju või sobida hoopis triibuline sein või mõni efektvärv. Miks mitte ka oma käega maalitud pilt?

Täida terve sein riiuliga

Lihtne lahendus, mille eelis on seegi, et saad raamatud ja nipsasjad kuhugi paigutada. Teine võimalus: täida riiul roheliste toalilledega, et tuua tuppa värskust.

Kata üks sein loodusliku kivi või puiduga

Aktsentseinana sobib kasutada ka näiteks naturaalset kivi või luua keraamilistest plaatidest põnev muster. Väga popp on luua ka puidust aktsentsein.

Vali ühte seina pilkuköitev värvitoon või tapeet

Kõige lihtsam lahendus. Ära pelga julgeid värvitoone või mustrilisi tapeete, sest kui sobitad aktsentseina sellega harmoneeruvate detailidega, võid valida ükskõik millise lahenduse, mis sind õnnelikuks teeb.

Kasuta seinapaneele

Paljud sisustus- ja ehituspoed pakuvad juba valmis lahendusi, mille puhul jääb vaid vaev need seina sättida. Mõned neist on ka akustilised ja võimaldavad naaberkorterist tuleva müra ära summutada.

Kasuta maalide ja piltide asemel peegleid

Kuigi aktsendina võivad moodustada ka omavahel sobima sätitud seinapildid või kunstiteosed, muudad ruumi avaramaks, kui kasutad nende asemel peegleid.

Jaga