13 / 12 / 2021 Kodu Sisustus

Kingitused, mis tähendavad ja lähendavad

Apollo

Aasta kõige erilisem aeg on kohe kätte jõudmas – jõulud. Aeg koos perega, aeg koos sõprade ja lähedastega, aeg iseendaga.


Jõuludega on alati kaasas käinud päkapikud ja jõuluvana. Väike üllatus kuuse all, kaunilt pakitud kingipakk aknalaual.

Apollo on teinud kingituse valimise veidi lihtsamalt, et jõuluostud saaks mugavalt ja kiirelt tehtud. Seda kõike ikka selleks, et ettevalmistused jõuludeks sujuks viperusteta ning jõuluootus ja jõulurõõm ei muutuks jõuluhulluseks. Järve Keskuse Apollost leiab huvitava valiku kingitusi erinevas vanuses lastele – olgu siis veel päkapiku-usku pisipõnnile või juba maailma-avastajast neiule / noormehele. Ning sinu sõbrale või pereliikmele – just sellisena nagu ta on – seikleja, nautleja, avastaja.

Kultuurihuvilistele soovitame raamatuid armastatud eesti autoritelt – Tõnu Õnnepalu „Viimane sõna“ on kogumik tsitaate Õnnepalu teostest ning Andrus Kivirähki raamat „Mälestused“ püüab lahti mõtestada, millest võiksid rääkida asjad, mis vedelevad pööningul või aianurgas, lauasahtlis või tolmu kogunud kapi otsas.

Kristiina Ehin ja Pamela Maran ei vaja ka pikalt tutvustamist. Nende raamatud Janu on kõikidel üks“ ning „Eesti vanaemade lood ja salatarkused“ on kaunid pärlid kingikotis.

Teadmishimulise kingivalik on väga mitmekesine – siit leiab Kimi Räikköneni elu ja karjääri kõrvalt jälginud spordiajakirjaniku Heikki Kulta meenutusi tuntud sportlasest. 

Investeerimine ja mängud aktsiaturul ei jäta kedagi külmaks. Seetõttu on teadmishimulise kingivalikus mitmeid raamatuid, mis sobivad algajale investeerijale, kui ka mõningase kogemuse omanud investeerijale.

Investeerida võib ka iseendasse. Kuidas vähendada stressi, kuidas vabaneda negatiivsusest, kuidas lõpetada ülemõtlemine, kuidas leida oma eesmärk. Neile küsimustele annab vastuse Jay Shetty oma raamatus Mõtle nagu munk“, mis sobib kingituseks igas vanuses inimesele.

Tuntud eesti telekokk Joel Ostrat on kokku pannud raamatu, mis aitab sul kokata restorani vääriliselt. Tore kingitus kogu perele, kus kõik saavad anda oma panuse, et kodus väike restoran avada ja hõrku õhtusööki nautida.

Lastele on sel aastal väga suur valik häid lasteraamatuid ning mänge ja mänguasju, mida nad loodavad kingipakist leida. Potteri fännid rõõmustavad uue illustreeritud Harry Potteri raamatu üle, Lotte sõbrad võiksid kingikotist leida uute seiklustega „Leiutajateküla lood“. Pere väiksematele lastele leidub põnevust raamatus „Mõmmisalu lood“ ning õhtujuttude hetked aitab sisustada kaunis Beatrix Potteri „Kogutud lood“. Raamatus on imeilusad illustratsioonid ja fantaasiaküllased lood.

Kuidas nutisõltlasest last koos perega aega veetma meelitada? Selleks on nutikas nutimäng „Pictionary Air“, mis toob pere kokku ja muudab koosolemised lõbusaks. Pere pisikeste tegelastega on tore koos mängida lauamängu „Tähelepanelik päkapikk“, mis on hea ja hariv. Toredat meelelahutust pakuvad ka peremängud „Veame kihla“ ja „Ticket to ride. Europe“.

Muusikamaailm üllatab alati aasta lõpus – ABBA taasühinemine viimaseks albumiks „Voyage“, Adele album „30“ täiesti uute lugudega. Mõlemad mainitud albumid on nii CD kui ka vinüülina müügil.

Rolf Roosalu ja Tiit Kikase kirikukontserdid on saanud kogumikuks, mis pakub erilist muusikat. Ka PUULUUP eristub tugevalt teistest artistidest oma albumiga „Viimane suusataja“.

Apollo kinketoodete valik täieneb pidevalt ning sellest valikust peaks leidma kogu perele meelepäraseid tooteid, mis toovad naeratuse suule. Olgu selleks siis ruumilõhnastaja, käsitöö šokolaad või terasest termopudel. „Juustu sokid“ ja „Kilukarbi sokid“ on kindel valik meestele, mis on humoorikas ja praktiline.

Jaga