17 / 11 / 2021 Kodu Sisustus

Karman – bränd, mis ei väsi üllatamast!

Allikas: Hektor Light, Karman´i ainuesindaja Eestis
Fotod: Tootja

Karman on bränd, mis ei karda eksperimenteerida, loob “kastist-väljas-mõtlemisviisiga” tooteid ja suudab leida uusi lähenemisnurki valgustite disainile.

Karmani 2021 aastal loodud valgustid pakuvad tõelist silmailu ja avastamist kuid ikka positiivselt šokeerivas võtmes.

Seinavalgusti Corrado on kummardus iidsele härjavõitluskunstile. Firma Karman ihudisainer Matteo Ugolini loodud uus härjapea kujuline seinavalgusti on raevu ja maskuliinse jõu sümbol. Kauni “touchina” kroonivad võimast pead helendavad sarved ja ninarõngas.

2021 aastal liitus härg Karmani loomaaiaga, kuhu kuuluvad juba Ugo-Rilla (gorilla), Amsterdam (buldog), Aprile (kala), Cubano (tukaan), Marnin (hirv) ja Ti. Vedo (öökull).

Triibulist tsirkusetelki meenutav rippvalgusti Circus on käsitsi valmistatud 16. sajandist pärineva iidses tehnikas, kus piimjasvalged klaasribad asetatakse sulaklaasile, millest lõpuks vormitakse valgusti. Need samad kontrastsed klaasribad annavad kollektsioonile pehme, sümmeetrilise välimuse, mis meenutabki tsirkusetelki.

Disainerid on Edmondo Testaguzza ja Matteo Ugolini.

Põrandavalgusti Fireman on austusavaldus tuletõrjeauto redelitele. Ühtlasi meenutab valgusti New Yorgi majade küljes olevaid ajaloolisi tuletõrjeredeleid, mida saab kerge vaevaga pikemaks tõmmata. Nii on ka valgustil teleskoopvars, mida saab pikendada kuni 3,2 meetrini.

Fireman ühendab endas disaini, funktsionaalsuse ja elegantsi.

Disainer on Marc Sadler.

Rippvalgusti Sibilla meenutab geomeetrilist kompositsiooni, kus koonuselised kuplid on suunatud nii üles, alla kui ka külje peale. Valgusti on inspireeritud Hollandi eelmise sajandi alguse kunstnikerühmitusest De Stijl, mis viljeles julget neoplastitsismi.

Sama julge on ka valgusti nimi, mis on inspireeritud vana-kreeka naisprohvetist Sibylist, kes ennustas pühapaikades. Nii on ka valgusti kuplid kujundatud kui heli igasse suunda edasikandvad ruuporid.

Sibilla, see on valguse hääl!

Disainerid on Luca De Bona ja Dario De Meo. 

Stant on ripp- ja laevalgustite seeria, mis on inspireeritud geomeetria põhitõdedest: jooned ja ringid.

Nii koosnebki valgusti statsionaarsetest lineaarsetest kujunditest, mis meenutavad kahekümnenda sajandi alguses tööstuses ja tehases valmistatud metallkonstruktsioone. Valgusti kõik industriaalstiilis komponendid ja detailid on selgelt eristuvad ning komplekteeritavad.

Moodulistest koosnev Stant jätab vabaduse luua endale sobiv valgustussüsteem.

Disainer on Edmondo Testaguzza.

Elegantselt minimalistlik rippvalgusti Stralunata on kui täiskuu, mis saab oma valguse päikeselt. Nii heidab musta tooni rippuv koonus valgust üles suurele valgele kettale. Mis saab olla veel romantilisem.

Disainer on Matteo Ugolini.

Rippvalgusti Moonbloom on kui Stralunata valgusti edasiarendus, mis viib meid aastasse 2060 kui inimesed kõnnivad kuul keset õitsvaid lillevälju. Seda sümboliseerib barokkstiilis kipsist rosett, mille lillemotiivi valgustab must koonus.

Disainer on Matteo Ugolini.

Alguses on toad kui valged tühjad paberlehed. Valgustussüsteem Filomena graafiliselt välja joonistuvad riputustrossid aitavad ruumi luua elu. Mustast koonusest kumav valgus toob esile interjööri värvitoonid. Filomenaga saab luua iseendale sobiva valgusdisaini.

Disainer on Matteo Ugolini.

Välisvalgusti Xana on inspireeritud Astuuria müütilisest olendist, kaunist veenümfist, keda võib kohata sumedatel suveöödel vesiroosi lehtede vahel ning kelle laulust kiirgab võrgutavalt kutsuvat sära.

Nii loodi ka valgusti Xana õrna vesiroosi lehe kujuga meenutamaks seda kaunist olevust.

Disainer on Edmondo Testaguzza.

Kui päev lõppeb ning ööpimedus võtab võimust siis valgus ja vari alustavad omavahelist tantsu seinavalgusti Movida taktikepi järgi luues seinale fantaasiarikkaid kujundeid.

Jaga