Sisustame kingikoti

See aeg aastast on lähenemas. Esimesed piparkoogid on juba tehtud, poeletid täituvad ehete ja küünaldega, jõulupidude kuupäevad on kalendrisse märgitud. Soovime teha selle aja sinu jaoks võimalikult pingevabaks. 

Järve Keskuse inspiratsiooniraamatust leiad hoolikalt valitud ideed igale vanusele ja maitsele mõeldud kingikoti jaoks. Oma pühadetraditsioone ja soovitusi jagavad ka Järve Keskuse meeskonnaliikmed Helin, Katrin, Marge, Britt ja Eero. Kindlasti leiad 300 kingituse hulgast midagi, millega oma lähedasi rõõmustada. 

Rahulikku jõuluostlemist! 

Vaata ajakirja!

Järve Keskuse jõulutraditsioonid

Järve Keskuse „pere“ on väike, aga kokkuhoidev. Aastatega on meil välja kujunenud jõulutraditsioonid, mida ikka ja jälle rõõmsalt koos järgime. Algavad need juba novembrikuus, kindlasti enne esimest adventi. Siis kaunistame 8-meetrise kuuse keskuse 0-korrusel. 

Ühised lõunad erinevates keskuse söögikohtades on detsembrikuus igapäevased, sest siis on meil aega lõunapause ka tavalisest rohkem nautida ja üksteisega kingiideid vahetada. Ka kontoriruumid saavad iga töötaja nägu, olgu seal siis ehitud kuusk, aknal päkapikususs või laual piparkoogivaagen. Ikka selleks, et jõulumeeleolu luua. 

Enne kui kõik jõulupuhkusele lähevad, veedame alati koos ühe ühise õhtupooliku, et tagasi vaadata eelnevale aastale ja tehtud tööle. 

Kõik pühadekingitused soetame loomulikult Järve Keskusest, sest siit leiame alati kõik vajaliku lastele, vanematele ja sõpradele. Tahame ka sinuga jagada oma parimaid ideid, mida põnevat kingikotti poetada võiksid.

Katrin Kase

turundusspetsialist

Katrin on suur jõuludefänn, kes armastab eelkõige jõulutunnet, mis sel erilisel ajal tekib. Juba aegsasti toob ta tuppa kuuse, mille ehtimisele läheb tavaliselt terve õhtu, sest jõuluehteid on aastatega kogunenud palju ning kuusk peab saama uhke ja stiilne. Erinevaid küünlaid leiab detsembrikuu vältel tema elamisest palju ning neid põletab ta igapäevaselt kuni uue aastani. 

Jõulupühadeks sõidetakse juba aastaid kogu perega linnast välja maale, kus on vaiksem ja privaatsem. Iga kord valitakse uus koht, et oleks avastamisrõõmu. Kui õed ja ema valmistavad maitsvad jõuluroad, siis Katrini leivanumbriks on lauakatmine. Jõululaud on alati rikkalik ja pidulik, kust leiab ohtralt küünlaid ning lauakaunistusi. Neid hakkab ta soetama juba siis, kui esimesed jõulukaubad lettidele tõstetakse. Toredad vestlused pereringis, saunatamine ja lauamängud hiliste õhtutundideni on suur osa jõulutraditsioonidest. 

Kingitustega me üle ei pingutata ning valime alati midagi sellist, mis on vajalik ja leiab kohe ka kasutust. Sama kehtib ka laste kingituste puhul, olgu selleks siis uus telefon, sest vana kukkus just katki, vitamiinid, kuna keha vajab turgutamist, pehme sulepadi magusate unenägude tarbeks või soojad talvesaapad,” räägib Katrin. 

Katrini lemmikud leiad siit!

Marge Merilo-Valgepea

sekretär-andmehaldur

Marge pere jõulud on perekesksed, kus põhirõhk on toidu valmistamisel ja selle kaunilt serveerimisel. Traditsiooniliselt valitakse igal aastal oma metsast kuusk, mille alt ei puudu kunagi ka väikesed kingitused. Ka see on paigas, et Marge abikaasa need igal aastal luuletuse või laulusalmi eest kätte jagab. Kingitusi saab alati ka pere neljajalgne liige, laika Francesca. Tavaliselt on selleks mõni põnev mänguasi ning erinevad koertemaiused.

Suure gurmaanina ja kokkamispisikuga nakatunud Marge rõõmustab ise aga alati uue serveerimisaluse, koogivormi, kokaraamatu või köögis hädavajaliku „abimehe“ üle.

Jõuluajal on Marge pere laual alati omatehtud apelsinikeeks jõhvikatega.

Apelsinikeeks jõhvikatega

  • 3 muna
  • 2,5 dl hapukoort
  • 200g heeringafileed
  • 3 apelsini riivitud koor
  • 180 g suhkrut
  • 200 g nisujahu
  • 2 tl küpsetuspulbrit
  • 1 tl küpsetuspulbrit
  • näpuotsatäis soola

Apelsini siirup: 0,5 dl apelsinimahla, 1 spl suhkrut

Klopi munad koos suhkruga lahti, lisa hapukoor, apelsini riivitud koor, õli. Sega omavahel jahu, küpsetuspulber, vanillsuhkur, sool ja lisa muna-hapukooresegule. Sega läbi ja vala eelnevalt võitatud ja jahuga üle puistatud keeksivormi.

Kingitused Francesca´le!

Helin Arro

äriarendusjuht

Helini pühad mööduvad traditsiooniliselt Lapimaal, päris jõuluvana juures seda õiget jõulutunnet ja emotsiooni otsides. Nii juba pea 15 aastat järjest. „Pakime suusad ja soojad riided kaasa ja sõidame 1000 kilomeetrit Helsingist põhja poole. Võtame alati kõik jõuluroad kaasa – selle õige maitsega hapukapsa, verivorstid ja musta leiva. Jõululaud on meil alati pidulik ja rikkalik. Sõit on pikk ja vahel isegi tüütu, aga kui lumi on maas ja puudest on saanud lumekuhja all hoopis huvitavad kujud ning näed, kuidas jõuluvana tuleb põhjapõdraga, seob ta trepikäsipuu külge ootama seniks, kuni ise kinke jagab… vot see ongi jõulutunne,” räägib Helin. Ah jaa, alati suusatatakse nii mäel kui ka suurepärastel murdmaaradadel.

Jõuluvana kingikotist leiab ta meeleldi kingitusi, mis pakuvad elamusi ja erinevaid tegevusi. Seda sama jälgib ta ka ise kingitusi valides ja tehes, olgu selleks siis raamat, mõni meeleolukas lauamäng või hoopis suusad. Endale teeb ta sellel aastal kindlasti ka ühe varajase kingi – soojad suusakindad – et mägesid vallutades Lapimaa pakase käes vastu pidada.

Helini lemmikud leiad siit!

Britt Eerik

üürisuhetejuht

Britti jõulud on eelkõige lastekesksed, sest peres kasvab kolm tegelast, kellest vanim on 8-aastane. Jõulutunne saab hoo sisse esimeste piparkookide valmistamisega juba novembris. Detsembrikuu hommikutel täituvad toad laste rõõmukilgetest, mille tekitavad päkapikkude jäetud üllatused. Veidi enne jõululaupäeva minnakse isa ja vanaisaga metsa õiget kuuske jahtima. Teinekord juhtub nii, et lapsed on lisaks suurele jõulukuusele ka endale väiksema metsast koju toonud. 

Jõululaupäeva veedab pere koos lähedastega, kes välisriikidest pühadeks alati koju sõidavad. Üheskoos süüdatakse surnuaias küünlad kallitele hingedele. Jõuluõhtu oodatuim hetk on jõuluvana saabumine, kelle kingikott on head-paremat täis nii väikestele kui ka suurtele. Salmid peas, asutakse üheskoos kinke vastu võtma ja uusi Legosid ja Hot Wheelsi autoradasid kokku panema.

„Lastele kingituste valimine algab tegelikult juba tükk aega enne hooaega – kirjutame üles, millistest tegevustest lapsed vaimustuvad, milliseid oskusi parasjagu õpivad ning mida saaks pere üheskoos ette võtta või mängida. Nii on detsembriks üsna pikk nimekiri kokku saadud ja tuleb teha valik, milline kingitus sel korral kingikotti jõuab,” räägib ta. Brittile endale pakuvad jõuluvana kingikotis rõõmu Eesti disainerite ehted.

Britt soovitab!

Eero Ving

ärikinnisvara müügijuht

Eero ei ole kuigi suur jõulude fänn. Parema meelega laseks ta kogu selle sigina-sagina endast mööda minna. Ei ehiks tuba ega tooks metsast kuuske tuppa. Pigem naudiks jõuluajal rahulikult paari hea raamatu lugemist. 

Kuna kodus jookseb aga ringi üks kolmeaastane tulesäde, siis päris mööda vaadata jõuludest ta ei saa. Suur rõõm ja ootusärevus lapse silmis nakatab lõpuks ka teda pühasid pidama. 

Kingitusi ei pea olema palju. Tähtis on, et need lisaks lapsele rõõmu pakkumisele ka nuputamisoskust arendavad.

„Mis minusse endasse puutub, siis olen suur kohvinautleja. Seega erilised oad või kohvitarvikud on kindlasti hea kink. Ka häid raamatuid, mida kohvitassi taga lugeda, pole kunagi liiga palju,“ jagab Eero vihjeid, mida tema kingikotist leida sooviks. 

Kingitused, mida Eero näeks hea meelega oma kingikotis ja soovitaks ka teistele kohvisõpradele kinkida!

Jõuluturg 14.-18.detsembril kell 10-19

Jõuluturg tuleb taas! 14.-18.12 on Järve Keskuse 1.korrusel erinevad müügiletid, kus on võimalik meelepärased tooted jõuluvana kingikotti või jõululauale soetada.

Müügile tulevad: