26 / 10 / 2021 Kodu Sisustus

Toolid, kus istud stiilselt

Allikas: Idee ja Lahendus 2021
Tekst: Keilt Aedma
Fotod: Tootjad, Mona Õispuu, Shutterstock

Läbimõeldult sisustatud interjööri juurde kuuluvad ka toolid, mis muudavad sisekujunduse huvitavamaks, aga on samal ajal funktsionaalsed. Just toolid, olgu siis taburetid, söögilaua- või hoopis tugitoolid, muudavad kodu unikaalseks.

Erinevalt teistest mööbliesemetest, nagu diivan või söögilaud, saad sobiva tooli valida koju siis, kui muud kulutused on juba tehtud. Valiku soovitame teha nii, et see oleks ruumikujunduses justkui kirss tordil ehk lisaks sellele viimase lihvi.

Tool Alexis 109€ (Rave Mööbel)
Söögitool Clan 209€ (Aatrium)
Tugitool Innovation Splitback 776€ (Aatrium)
Tugitool Sky 449€ (Diivaniparadiis)

Tooli suurus, kuju ja üleüldine stiil on valikut tehes ülimalt oluline. Õigesti tehtud valik tagab kauni tulemuse mis võlub sind ja su külalisi. Vale valik võib aga kriipida silma ja mõjuda ruumis üleliigsena.

Tugitool Saloon 245€ (Aatrium)
Tugitool Vougue 339€ (Aatrium)
Tool Sandra 974€ (Rave Mööbel)
Tool Sandra 974€ (Rave Mööbel)
Tool Sandra interjööris, koos sama sarja diivaniga

Sisearhidekt Maria Liiva soovitab:

Tool Noor 149€ (Aatrium)

Viimaste hooaegade trendid on liikunud järjest naturaalsemate ja looduslähedasemate toonide ning materjalide poole. Vana tuttav punutis seostub esmapilgul terrassimööbliga, kuid sellele peaks võimaluse andma ka interjööris. Mahedate ja heledate toonide ning kivi-ja puitmaterjalide juurde sobib hästi aksendiks punutud istme soe toon ja tekstuur. Metallist mustad jalad aitavad hoida üldilmet kaasaegsena. Selline tool on interjööris ühteaegu üllatav ja värske, samas ajatu.

Sobitades interjööri õige tooli, lisad sellele midagi “erilist” ning muudad ruumi ainulaadseks ja pilkuköitvaks.

Tool Amber 185€ (Aatrium)
Tool Tess 55€ (Aatrium)

Sisearhidekt Maria Liiv soovitab:

Tugitool Grand Star 341.87€ (Hansapost)

Skandinaavialiku stiiliga tugitoolis tunneb ära austusavaldused disainiklassikale. Kaarjas seljatoes ja materjali kasutuses on näha Taani disainerite Arne Jacobseni (“Munatool”) ja Vigoo Boeseni (” Väike Petra”) mõjutusi. See tool jäi silma eelkõige tänu hästi õnnestunud propotsioonidele, kontrastset tooni jalgadel ja ebatraditsioonilisele kattematerjalile. Klassika, aga väikse kiiksuga. Sobib erinevatesse interjööridesse ning disain peab ajale hästi vastu.

Jaga