19 / 10 / 2021 Kodu Sisustus

Diivan, mis on sulle loodud

Allikas: Idee ja Lahendus 2021
Fotod: Charma Kodusalong fotopank

Vahet ei ole, kas sisustad täiesti uut kodu või värskendad juba vana ja armsat elamist, pehme mööbli ja eelkõige diivani valimine on alati keeruline, sest tegemist on väljaminekuga, mida uisapäisa teha ei soovita. Charma Kodusalongi eksperdid annavad meelsasti nõu!

Sageli kipuvad inimesed koju diivanit valides mõtlema esmajoones selle välimusele. Kuigi välimus on kindlasti valiku tegemisel määrav, on kõige olulisem tegelikult mõelda, kes ja kui palju diivanit kasutama hakkab või kas kodus on lapsi ja lemmikloomi, sest seda kõike tuleb arvestada ka kangast valides. Kangavalik on pehmet mööblit hästi oluline ja see peab vastama omaniku elustiilile ja ootustele. Mõnele meeldib nahk, mõnele tekstiil. Mõni tahaks vahepealset pehmet, mõni aga soovib, et ei peaks diivanit väga sageli puhastama. Seetõttu tasukski kõik korralikult läbi mõelda.

Chama Kodusalongi eksperdid teavad, et …

Naturaalset nahka on tunduvalt kergem igapäevaselt puhastada

Naturaalset nahka on tunduvalt kergem igapäevaselt puhastada, sest mustust koguneb sellele vähem. Samas nõua sellisest materjalist diivani hooldamine spetsiaalsete vahendite soetamist, sest vaid nii püsib nahk pikalt ilus. Nahk on parim materjal laste ja koduloomadega koju.

Laste ja koduloomadega peresse sobib hästi ka nahka meenutav kangas

Laste ja lemmikloomadega peresse on Ashley Furniture´ i valikus sobiv kangas, mis meenutab olemuselt nahka, kuid tegelikult seda ei ole. Seetõttu on see rahakotisõbralikum valik ning mõjub ka keha vastu soojema ja meeldivamana. Puhastamine sama mugav nagu täisnahast mööbli puhul.

Plüüsilaadse tekstuuriga kangad on kergesti puhastatavad

Paljud tooted on tänapäeval ka plüüsilaadsest tekstuursest kangast, mis oma olemuselt on sameti või veluuri sarnane. Ka neid kangaid on üpris kerge puhastada, sest kuigi need on tekstuursed, ei imendu mustus ja vedelik nii hästi. Küll aga koguvad sellised kangad rohkem tolmu kui nahk.

Tugevamat riiet on kõige raskem ilusana hoida

Tugevamat riiet on kõige raskem ilusana hoida, sest see võtab hästi mustust sisse ja plekkide eemaldamine vaja tugevamaid vahendeid, mis omakoda kulutavad kangast rohkem. Samas on tugevam kangas tihedam ja või ajale paremini vastu pidada.

Muud kriteeriumid

Kindlasti tuleks arvestada ka seda, millest diivan valmistatud on ja kui hästi see ajale vastu peab. Näiteks Chama Kodusalongis müüdava Ashley pehme mööbli puhul kasutatakse karkassina täispuitu või vineeri, mis on hästi vastupidav, ja recliner-tüüpi toodetel on ka metallkonstruktsioonid sees. Lisaks uuenduslik platvormvedrustus, mis jaotab istuja raskuse diivanil ühtlasemalt ja seega ei teki konstruktsioonidel ja patjadel ühtset kulumist, mis omakorda ennetab diivani n-ö äravajumist.


Diivanit valides on oluline ka selle istumissügavus. Mida sügavam on diivan (alates 60 cm on juba väga mõnus istuda), seda mugavam on sellel istuda, sest tekib tunne, justkui vajuksid diivani sisse. Samuti tasub jälgida diivani jalgade kõrgust ehk kui kerge on diivani alt põrandat puhastada, ning mõelda, kas oluline oleks ka lisapeatugede või reguleeritavate peatugede olemasolu.

Kas nurgadiivan või mitte?

Charma Kodusalongi ekspertide kogemus on, et nurgadiivaneid ostetakse üldjoontes kodudesse, kus on suuremad pered ning puhkehetkedel eelistatakse just diivanil lõõgastuda ja pereliikmetega aega veeta. Kuna nurga- ja mooduldiivaneid on müügil ka väiksemaid, valitakse pisema ruumi puhul samuti nurgadiivan. 

Kahe- ja kolmekohalise sirge diivani puhul on vaja rohkem ruumi, et neid tuppa sobitada, aga kui see ei ole probleem, siis miks mitte teha just see valik. Kui muretsed, et siis pole piisavalt ruumi istumiseks, võib juurde soetada ka (sageli samast sarjast) tugitooli. Sel juhul tuleb aga kindlasti jälgida, et see diivani kõrval liiga suur või väike ei paistaks.

Tugitooli ostes võiks mõelda läbi suuruse, funktsiooni ja selle, kes seda kõige rohkem kasutama hakkab. Kui see osta lisaks kahe- või kolmekohalisele diivanile, võiks mõelda recliner-tugitooli soetamisele, mis pakub tänu sisseehitatud mehhanismile hästi mõnusat lamamisvõimalust. Kauplusest leiab ka mehhanismidega tugitoole, mille jalgadeosa käib üles ja seljatugi päris alla. On kiikuvaid ja pöörlevaid variante ning ka lihtsalt suuri ja ääretult mugavaid tugitoole. Ehk kuluks ära ka mõned lisafunktsioonid, näiteks telefoni juhtmevaba laadimine, USB-pordid, istmesoojendus või massaažirežiim?

Kokkuvõtlikult, valik sõltub leibkonna suurusest ja elustiilist ning muidugi ka sellest, kui sageli ja kui palju külalisi teie diivanil istumas käib. Selleks, et leida enda koju parim pehme mööbel, tasub nõu küsida mööblipoodide müügikonsultantidelt. Nemad töötavad igapäevaselt pehme mööbliga ning on enamasti kogenud ja teadlikud ning oskavad välja tuua nüansse, millele ehk tavakasutajana mõeldagi ei oska. 

Jaga