07 / 03 / 2021 Kodu Sisustus

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Allikas: Idee ja Lahendus
Pildid: Eising Studio

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise “linnaaednikuks” hakata.

Vanad kastid

VANAD KASTID (näiteks veinikastid) on ideaalsed, et luua rustikaalset muljet linnakeskonnas. Pane lihtsalt lillepotid kastidesse ja ongi olemas! See on samuti väga hea kingiidee.

Euroalused

EUROALUST on samuti võimalik potitaimede riputusalusena kasutada. Keera see lihtsalt külili

Lisa kööki natukene värvi

LISA KÖÖKI NATUKE VÄRVI- pane lillepotid kraanikausi juurde. Võid lillepottidena kasutada igasuguseid köögis leiduvaid purke ja topse.

Vana jalgratas

Kas sul vedeleb juhtumisi kuskil VANA JALGRATAS? Kasuta seda lillepotialusena. Aseta potitaimed rattakorvi või riputa lenksule Kõrgemad taimed võid panna ratta kõrvale. Luuderohi kasva rattal väga kenasti , kui seda pisut varjulisemas paigas hoida.

Vana redel

Kas sul pole piisavalt aknalaudu, kuhu lillekaste asetada? Üks variant on need ise puidust kokku klopsida ning rõdu olemas olul näiteks rõdule panna. Ideaalne maitsetaimede kasvatamiseks. VANA REDEL, mis on seinale kinnitatud, toimib hästi riputamisalusena. Kena kastekann sobib aksessuaariks, mis ei lase lillede eest hoolitsemist igavaks muuta.

Maitsetaimed

Väiksel pinnal elamine ei tähenda, et sa ei saa oma kodus taimi kasvatada. MAITSETAIMED ja pisemad köögiviljad on selleks ideaalsed. Kas pole armas, kui saad külalistele salatigarneeringuks enda kasvatatud tomatit pakkuda.

Piprad ja tomatid

PIPRAD JA TOMATID kasvavad väga hästi taasakasutatud plekkpurkides. Tee nende põhja auk, et vesi saaks ära voolata, ning värvi purgid tagasihoidlikku pastelset tooni, et kuumus liialt peale ei hakkaks. Kas pole armas, kui saad külalistele salatigarneeringuks enda kasvatatud tomatit pakkuda.

Taaskasuta

 TAASKASUTA oma “linnaaianduses” kõikvõimalikku kodus leiduvat. Eemalda plastpudelitelt sildid ning lõika neisse piklik ava. Tee mõlemale poole augud ning riputa nöör läbi aukude. Nii saad mitmekorruselise taimeriiuli. Seo kindlasti nööriotstesse sõlmed, need aitavad vee tilkumise vastu, sest imavad vee endasse.

Märgi taimed ära

Ära unusta taimesorte ära märkida, selleks sobivad hästi näiteks JÄÄTISEPULGAD.  Värvi need mustaks ning kasuta valget markerit. MEREKIVID sobivad hästi suurematesse pottidesse. Puhasta need ja kasuta veekindlat markerit.

Jaga