09 / 06 / 2021 Kodu Sisustus

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

Allikas: Idee ja Lahendus
Fotod: Hansapost

Hõrgud toidud

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub lahutamatult hõrk toit, mis on valminud kvaliteetsel grillil.

Hansaposti valikus on kümneid söe- ja gaasigrille, aga selle suve hitiks on keraamilised grillidmillega saab liha grillida, suitsutada, hautada ja vokkida, aga millega võib valmistada ka pannkooke ja pitsat või keeta suppi. Kui aias on Kamado grill, pole kööki tarvis minna enne sügist.

GRILLMESISTRI NIPIKOGU

1. Kasuta toiduvalmistamisel kvaliteetset sütt, mille tunned ära suurte tükkide järgi. Söed on toidu valmistamiseks valmis, kui need on omandanud tuhkjashalli värvi.

2. Süütamisel kasuta toiduõli, grill ja süütevedelik ei sobi kokku!

3. Ära kasuta otse külmkapist võetud liha. Tund aega toa- või õuetemperatuuril hoitud liha muutub küpsetades pehmeks ja mahlaseks.

4. Kasuta lihatermomeetrit, sest liha välimus võib olla petlik.

5. Mahlasema tulemuse huvides pööra liha tangideaga, ära kasuta kahvlit ega teisi teravaid esemeid.

6. Liha tahab veerand tundi pärast grillilt võtmist järelvalmida– pane see näiteks malm- või termospotti või kata fooliumiga.

7. Naudi toitu hea seltskonnas!

Perega telkima

Eestimaa loodus pakub puhkamiseks unikaalseid võimalusi. Sellistest metsaradadest, rabadest ja randadest nagu meil võivad miljardid inimesed maailmas vaid unistada. Loodusesse võib minna pere või sõpradega, aga tähtis on pakkida kaasa asjakohane matkavarustus, näiteks kvaliteetbrändilt iHike, mis ei jära midagi juhuse hooleks.

5 MATKANIPPI

1. Eestis tasub vihmasabinaks alati valmis olla, seega vali telk, mille veekindlus on vähemalt 1500-2000mm. Kui soovid kindlat telki ka paduvihmaks, vali veekindlus 3000mm või enam.

2. Eelista telki, millel on sääsevõrkudega ventilatsiooniavad– peletad ühe hoobiga nii sääski ja kärbseid kui kondensatsioonivett.

3. Pööra telki valides tähelepanu konstruktsioonile ja kinnitustele, et telk tuulega õhku ei tõuseks ja vesi nurkadest sisse ei imbuks.

4. Kui üldiselt eelistatakse looduslikke materjale, siis magamiskoti puhul on sünteetiline parem valik, sest imab vähem niiskust ning on kergemini kuivatatav ja puhastatav.

5. Võta telgi põrandale kaasa madrats või matkamatt. Õhkmadrats on kõrge ja mugav, aga kipub ruumi võtma. Matkamatt on väike, kergelt lahti- ja kokkurullitav, aga paljude inimeste jaoks liiga kõva. Isetäituv madrats ühendab mõlema plussid- ei võta palju ruumi, on lihtsalt käsitsetav ja pakub piisavalt mugavust.

Kaunis muruvaip on aia uhkus

Selleks, et majaomanik saaks suviti uhkusega oma hoovi imetleda ja tõdeda, et tema muruvaip on naabri omast rohelisem, tuleb selle eest ka hoolt kanda. Hansaposti veebikaubamajas on lai valik HPG murutraktoreid ja aiatarvikuid, mis ootavad suve! Ühtlasi annab HPG kaasa mõned nipid, et saaksid oma aia muruvaibal üle uhkust tunda.

Jaga