Kui veel aastate eest kogusid inimesed seinariiulitele eri värvi kaantega raamatuid ja juhuslikult koju sattunud suveniire või muid nipsasjakesi, siis tänapäeval on järjest levinum mõelda detailselt läbi, millised asjad riiulipealsetele sobitada ja mis peita kinnistesse kappidesse.
Sisustushuvilisel käsitööõpetajal ja blogipidajal Anna Lutteril on kodu täis erinevaid riiuleid, mis on täis väga einevaid dekoratsioone põnevatest nipsasjadest hoolikalt valitud pildikesteni välja. Kuigi iga asi paistab esmapilgul omast ooperist, on Anna suutnud need detailid nii ilusti kokku sobitada, et tulemus on pilkuköitev ja stiilne. Kuidas?
Milliseid esemeid riiulitele sobitada?
Anna soovitab täita riiulid peamiselt vaid oma lemmikasjadega, mida on koguaeg mõnus vaadata Tarvilikud väiksemad asjad soovita ta paigutada hoopis ühevärvilistesse karpidesse, mis rahustavad üldpilti.
Anna nipid, mida seinariiuleid kaunistades meeles pidada:
- Alusta dekoreerimist nii, et otsid välja kõik asjad, mida riiulitele panna tahad. Seejärel rühmita need vastavalt: vaasid, raamatud, karbid, lilled jne.
- Esmalt paiguta riiulile kõige suuremad ja olulisemad asjad. Kui sinu kodused riiulid on eri kõrgusega, võib juhtuda, et kõrgemad asjad ei mahugi kõikidele riiulitele.
- Ära pane kõiki sama liiki asju ühte kohta. Kui sul on hunnik raamatuid, paiguta need väiksemate hulkade kaupa üle kogu riiuli nii, et raamatuid jääks kolme -nelja kohta. Sama vaasidega- hajuta need riiulitele erinevatesse kohtadesse.
- Lisa riiulitele ka toataimi.
- Puhta ja eestetilise mulje saavutamiseks pane liiga väikesed ja kirjud asjad karpidesse peitu ning ära neid eraldi presenteeri.
- Püüa erineva tekstuuriga materjalid (nt puit, klaas, tekstiil jakartong) asetada kõrvuti, mitte nii, et klaasist asjad on ühes kohas ja puidust teises.
- Jälgi, et riiulile ei satuks kõrvuti sama kõrgusega esemeid ja mängi erinevate kõrgustega.
Leia sarnased tooted