Koduinstagrammeri, turundaja, kunstniku ja ema, Liisu, tema abikaasa Robi ja nende kolme poja ning lemmiklooma tüünetes toonides kodus on palju disaini, kunsti ja armastust.
Tekkis vajadus suurema elamise järele ning sellepärast otsustatigi Tallinna populaarsest Kalmaja asumist n-ö äärelinna 153 m² pinnale. Tegelikult see pigem juhtus nii. Koroona esimene laine oli tipus, pangad ei tahtnud eriti laenu anda, kuklas kükitas suur hinnatõusu hirm. Käidi ka paljusid kortereid vaatamas, kuid planeeringud ei sobinud nende perele. Robi vaatas järjepidevalt saadaolevaid objekte ning leidis ühe loft´i-stiilis ridaelamuboksi. Liisu ei tahtnud kuuldagi Laagri kanti kolimisest, kuid leidis, et projekti 3D-pildid olid ägedad ja potentsiaali on. Kui algselt oli arvamus, et nii kaugele ei kolita siis sisenedes kõrgete lagedega ja avatud planeeringuga ruumi jõudes said nad aru, et see on õige koht.
Muudatusi tehti. Algselt oli plaanitud kolm vannituba, kuid see muutus ebavajalikuks, kuna Liisu ainus naisterahvas peres. Ka üks sein sai maha võetud, et muuta köök-tuba avaramaks.
Ise tehtud hästi tehtud
Kolme poisiga on palju mürglit. Liisule oli oluline luua ruum, mis oleks helge ja rahulik. Ka pesitseb ta peamiselt kodus, nii lastega kui ka poole kohaga pereettevõttele Juustukuningad sotsiaalmeediaturundust tehes ja maalides eritellimustöid, seega vajab ta enda ümber rahulikke materjale ja toone. Värvi saab alati luua näiteks aksessuaaridega.
Maalimiseni jõudis Liisu vajaduspõhiselt. Kodus oli palju tühje seinu ja sinna oli vaja midagi panna. Kuna kunst maksab palju, otsustati seda ise teha. Mõned asjad olid olemas, lisaks sai ostetud musta, pruuni ja beeži akrüüli. Koroona kõrghetk võttis vaimselt läbi, maalimine aitas meeli vaigistada.
Esimene töö jõudis seinal olla kolm nädalat. Instagramis tekkis tohutu huvi ning nii saigi ta maha müüdud. Kunstihariduseta tekitas see alguses veidike hirmu, kuidas ta müüb oma täid kuid abikaasa toetus aitas siin kaasa. Järjekord ukse taga pole piltlikult siiani lõppenud.
Photoshop on tihti kasutuses
Kuidas kunsti seinale valida? Liisu soovitab maali suuruse seinale teipida, sest tihti ostetakse liiga väikeseid töid. Kunsti valides tuleb lähtuda sellest, mis kodus juba on. Ruumist tervikuna. Kui on hästi helge kodu, siis olekski lahe kontrast, värviklikk kunsti kaudu. Töö võiks kõnetada. Peab tekkima kõhutunne, et issand kui äge! Võimalusel tasub alati Photoshopi kasutada. Samuti laenutada maali endale koju, paljud kunstnikud seda pakuvad.
Kindlasti võib ka sisearhitekti kasutada, sest professionaalil on visioon paigas. Ja nii saab kõik asjad kohe paika, kui see soov on olemas.
Ilusate asjade fänn
Liisu ütleb oma stiili kohta, et on ilusate asjade fänn. Iga uue eseme tulek tekitab veidi ka stressi, sest ta on seda kaua soovinud, aga pole alati kindel, kas see päriselt sobib. Kodu peab olema funktsionaalne, aga ära koristades ilus. See tunne peab tekkima endal, mitte teistel. Liisule meeldib jagada Instagrami kaudu inspiratsiooni, sest saab ka ise teistelt palju ideid.
Instagrammeri-teekond (tänaseks on tema kontol @liisumiller üle 10 tuhande jälgija) algas, nagu ikka tema puhul, entusiasmistoma uue kodu elevust jagades. See rääm nakatas ka teisi. Lisaks oma elu-olu jagamisele on hakatud ka koostööd pakkuma aga tänu oma teistele tegemistele saab Liisu lubada endal olla valiv. Kööstööde mõttes peab välja mõtlema loo ning klient peab ka rahul olem ja jälgijad peavad tunnetama, et see on liisulik.
Tumeda-heleda kontrast
Avarast elutoast avaneb vaade köögile ning vastupidi. Köögi osas oli perenaisel miljon pilti pinnitud. See on geniaalne vahend, kuidas leida ideid ja neid jagada, aga ka aastaid sisustusajakirju sirvinud- seal kodud, mida Instagramist ilmselt ei leia.
Valget, heledat ega beeži kööki ei soovitud. Nii otsustatigi tumeda puidu kasuks. Eelmises kodus oli peegel köögi tööpinna taustaks ja see oli väga tore, sest nii sai ta piiluda, mida lapsed tegid. Pinterestist leti ka pilt, kus oli avatud riiul ning see sai saadetud köögimeistrile. Kõik eritellimustööd on neil sama tegija poolt tehtud. Kuna ülejäänud kodu on helge, siis köök annab head kontrasti. Köögisaar on kvartsist ja seda on ülimõnus ja lihtne hooldada.
Lastetuba
Pole ainult disainikodu
Paljud esemed Millerite kodus on erinevatest väikestest sisustuspoodidest, näiteks Snug ja Takara Nord. Suureks lemmikuks on ka MyOcco e-pood, kus on väga hea valik. Meeldib ka Tobiase & Ida valik. Toole ja muid häid leide taskukohaste hindadega on saadud Iskust ja Aatriumist.
Ei ole oluline, et asjad oleks brändipoest. Kodus on nii kalleid kui ka soodsaid asju, samuti käsitööd a taaskasutust. On ok kasutada analooge, aga täieliku kopeerimise osas on Liisu tundlik. Odavam koopia näeb alati välja nagu odav koopia. Mõistlik on alati vaadata, mille eest sa maksad. Ka analoog võib olla heast materjalist ja kauni disainiga. Kui midagi muutub sisekujunduses populaarsemaks, siis tekib sellest erinevaid variante. Eesmärk ei ole omada disainikodu. Paljud aksessuaarid on väga soodsad või ise tehtud. Kõige olulisem on mõnus tervik.
LEIA SARNASED TOOTED!
Liisu ja Robi kodust inspireerituna valisime välja need tooted: