Avamisajad pühadel

Turguta end liposoomsete vitamiinidega!

Kes meist ei teaks, et puu-ja juurviljades peitub terve müriaad vajalikke vitamiine, rääkimata D-vitamiinist, millega päike meid varustab. Liposoomsed vitamiinid on vitamiinimaailma superkangelased, mille kasutegur on klassikalistest vitamiinidest suurem, sest kehal on neid lihtsam omastada.

Uuringud näitavad, et liposoomid võivad suurendada vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide imendumist kuni kolmekümnekordselt (!). Tavapärasel kujul ehk tablettidena pole vitamiinid kehale täielikult omistatavad, kuna seedekulglas leiduvad ensüümid võivad tablette kahjustada, mis omakorda takistab vitamiini imendumist.

Liposoomid aga on meie enda rakumembraani koostisele sarnanevad mikroskoopilised fosfolipiidsed kerad, mis ei hävine seedekulglas, tagades sellega vitamiini parema imendumise veres- aktiivaine ei lagune seedesüsteemis, vaid satub peensoolest vereringesse ning sealt edasi otse rakku.

Kas peaksin võtma vitamiine?

Kuidas üldse aru saada, et organismil on mõnest olulisest ainest vajaka? Tihti peegeldub vitamiinipuudus pikaaegses väsimuses ja kurnatuses. Samuti võivad sellele viidata hõrenevad juuksed, nõrgad küüned, käte ja jalgade surisemine, lihaskrambid, veritsevad igemed, lõhenendud suunurgad või ülikiire ja kerge sinikate teke. Kuna kõik need sümptomid võivad tingitud olla ka erinevatest haigustest, on mõistlik enne vitamiinikuuri alustmaist konulteerida perearstiga.

Liposoomsete vitamiinide lisaväärtus peitub liposoomi membraanis. Enamasti sisaldavad liposoomid suures koguses fosfatidüülkoliini (phosphatidylcholine, PC), mis on tõhus antioksüdant ja mängib olulist rolli rakutuuma ja membraani ainevahetuses. Vähetähtsam pole ka liposoomide võime viia oma sisu teatud juhtudel otse rakuorganellidesse (näiteks mitokondrisse, tsütoplasmavõrgustikku või isegi tuuma), mille tulemuseks võivad olla tervendavad mõjud.

Et nagu traditsiooniliste vitamiinide puhulgi tuleb alati jälgida võetava annuse kogust. Kuna lõviosa vitamiini üledoosidest diagnoositakse lastel, tuleks enne neile vitamiinide andmist konsulteerida arstiga. Ka vanemad inimesed peaksid veenduma, et vitamiini võtmine ei ole vastuolus rohtudega, mida nad taritavad, kuna teatud vitamiinid ja mineraalid võivad pärssida ravimite toimet.

Vitamiinid on võimsad- tegutse targalt

Olgugi et vitamiinidel on võime parandada enesetunnet ja välimust, neist üksi ei piisa. Tähtis on pöörata tähelepanu tervele elustiilile: tervislikule ja mitmekülgsele toitumisele, unele, liikumisele.

Kas mõnda vitamiini võib saada organismis ka liiga palju? Lühike vastus on jah. Isegi kui armastad väga tsitruselisi ja C-vitamiini , siis toidust vitamiiniüledoosi saada on keeruline, pigem juhtub see toidulisandeid tarvitades. Liposoomsete vitamiinide puhul kehtib samatõde, vavitamiinide osas.- liiga palju ühte preparaati tarvitades võib alati üledoosi saada. Reeglina on vitamiinikuuri pikkus üks kuu.

 

LEIA LIPOSOOMSED VITAMIINID Bio4You kauplusest

 

Allikas: Idee ja Lahendus sügis-talv 2020

Kõik uudised

Seotud uudised Uudiste arhiiv

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Bio4You tervisetoodete kauplus laienes!

Bio4You tervisetoodete kauplus laienes!

04.12.2020

II korrusel Bio4You kaupluses on tervisetoodete valik alates detsembrist poole suurem, sest kauplusel on nüüd poole rohkem müügipinda.

Loe edasi

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi

Seotud pakkumised

1
Kohatäide