Avamisajad pühadel

Turguta end liposoomsete vitamiinidega!

Kes meist ei teaks, et puu-ja juurviljades peitub terve müriaad vajalikke vitamiine, rääkimata D-vitamiinist, millega päike meid varustab. Liposoomsed vitamiinid on vitamiinimaailma superkangelased, mille kasutegur on klassikalistest vitamiinidest suurem, sest kehal on neid lihtsam omastada.

Uuringud näitavad, et liposoomid võivad suurendada vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide imendumist kuni kolmekümnekordselt (!). Tavapärasel kujul ehk tablettidena pole vitamiinid kehale täielikult omistatavad, kuna seedekulglas leiduvad ensüümid võivad tablette kahjustada, mis omakorda takistab vitamiini imendumist.

Liposoomid aga on meie enda rakumembraani koostisele sarnanevad mikroskoopilised fosfolipiidsed kerad, mis ei hävine seedekulglas, tagades sellega vitamiini parema imendumise veres- aktiivaine ei lagune seedesüsteemis, vaid satub peensoolest vereringesse ning sealt edasi otse rakku.

Kas peaksin võtma vitamiine?

Kuidas üldse aru saada, et organismil on mõnest olulisest ainest vajaka? Tihti peegeldub vitamiinipuudus pikaaegses väsimuses ja kurnatuses. Samuti võivad sellele viidata hõrenevad juuksed, nõrgad küüned, käte ja jalgade surisemine, lihaskrambid, veritsevad igemed, lõhenendud suunurgad või ülikiire ja kerge sinikate teke. Kuna kõik need sümptomid võivad tingitud olla ka erinevatest haigustest, on mõistlik enne vitamiinikuuri alustmaist konulteerida perearstiga.

Liposoomsete vitamiinide lisaväärtus peitub liposoomi membraanis. Enamasti sisaldavad liposoomid suures koguses fosfatidüülkoliini (phosphatidylcholine, PC), mis on tõhus antioksüdant ja mängib olulist rolli rakutuuma ja membraani ainevahetuses. Vähetähtsam pole ka liposoomide võime viia oma sisu teatud juhtudel otse rakuorganellidesse (näiteks mitokondrisse, tsütoplasmavõrgustikku või isegi tuuma), mille tulemuseks võivad olla tervendavad mõjud.

Et nagu traditsiooniliste vitamiinide puhulgi tuleb alati jälgida võetava annuse kogust. Kuna lõviosa vitamiini üledoosidest diagnoositakse lastel, tuleks enne neile vitamiinide andmist konsulteerida arstiga. Ka vanemad inimesed peaksid veenduma, et vitamiini võtmine ei ole vastuolus rohtudega, mida nad taritavad, kuna teatud vitamiinid ja mineraalid võivad pärssida ravimite toimet.

Vitamiinid on võimsad- tegutse targalt

Olgugi et vitamiinidel on võime parandada enesetunnet ja välimust, neist üksi ei piisa. Tähtis on pöörata tähelepanu tervele elustiilile: tervislikule ja mitmekülgsele toitumisele, unele, liikumisele.

Kas mõnda vitamiini võib saada organismis ka liiga palju? Lühike vastus on jah. Isegi kui armastad väga tsitruselisi ja C-vitamiini , siis toidust vitamiiniüledoosi saada on keeruline, pigem juhtub see toidulisandeid tarvitades. Liposoomsete vitamiinide puhul kehtib samatõde, vavitamiinide osas.- liiga palju ühte preparaati tarvitades võib alati üledoosi saada. Reeglina on vitamiinikuuri pikkus üks kuu.

 

LEIA LIPOSOOMSED VITAMIINID Bio4You kauplusest

 

Allikas: Idee ja Lahendus sügis-talv 2020

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Top 12 naistepäeva kingiideed

Top 12 naistepäeva kingiideed

Naistepäev läheneb! Viimane aeg mõtlema hakata, mida lisaks lillekimbule veel haarata ning kingituseks pakkida. Järve Keskuses on väga palju erinevaid kaupluseid seega kingituse leidmisega hätta ei jää.

Loe edasi

5 nippi, kuidas toataimedega hästi läbi saada

5 nippi, kuidas toataimedega hästi läbi saada

Ihkad, et su kodu meenutaks moodsat linnadžunglit? Või soovid lihtsalt paari taime, mis "jääks ellu"? Siin sulle väärt näpunäited eksperdilt.

Loe edasi

A&A rõivakauplus nüüd ka Järve Keskuses

A&A rõivakauplus nüüd ka Järve Keskuses

26.02.2021

Keskuse II korrusel on avatud kauplus A&A, kus leiab naisterõivaid nii koju kui ka kontorisse, teatrisse või pidulikumaks koosviibimiseks.

Loe edasi

Vabariigi aastapäev läheneb!

Vabariigi aastapäev läheneb!

Tähistame seda erilist sündmust koos. Leia pidupäeva värvides lauanõud- ja kaunistused, ehted ning lauamängud Järve Keskusest. Hakkame sättima!

Loe edasi

Ragne kodused vastlakuklid!

Ragne kodused vastlakuklid!

Homme on juba vastlapäev! Jagame teiega oma lemmik toidublogija Ragne Värk´i imemaitsvate, õhuliste ja tummiste vastlakuklite retsepti! Proovitud, proovige teie ka!

Loe edasi

Valik sõbrapäeva kingiideid Järve Keskusest

Valik sõbrapäeva kingiideid Järve Keskusest

Sõbrapäev on juba pühapäeval.
Tule haara kaunis lillekimp ning leia kõige sobivamad kingitused Järve Keskuse kauplustest!

Loe edasi

@our_house_in_the_woods, sisustusteemaline Instagrami konto, mida jälgida

@our_house_in_the_woods, sisustusteemaline Instagrami konto, mida jälgida

Instagramist leiab väga palju inspireerivaid sisustusteemalisi kodusid, mida jälgida. Üks meie lemmikutest on kindlasti @ourhouseinthewoods

Loe edasi

@aegjaruum- 2019 aasta kauneimaks põhjamaiseks koduks tituleeritud elamine

@aegjaruum- 2019 aasta kauneimaks põhjamaiseks koduks tituleeritud elamine

Instagramist leiab väga palju põnevaid ja omapäraseid kodusid, mida jälgida ja millest inspiratsiooni ammutada. Üks meie lemmikutest on @aegjaruum

Loe edasi

6 sisekujundustrendi, mida jälgida

6 sisekujundustrendi, mida jälgida

Sisedisaini trendispikker neile, kes plaanivad uut kodu osta või olemasolevat värskendada.

Loe edasi

9 populaarset valgustuslahendust

9 populaarset valgustuslahendust

Kui soovid teada, mis suunas trendid valgustitemaailmas liiguvad, tasub järgida maailmakuulsa Flos uusi kollektsioone.

Loe edasi