Avamisajad pühadel

Mari Ojasaare hubane kodu ja stuudio

 

Veskimöldre kõrgete mändide all on üüritud ridaelamuboksi kodu rajanud triloogia “Mees” autor Jesper Parve ja tema kunstnikust elukaaslane Mari Ojasaar. Paar on varem elanud koos nii Bali saarel, kesklinna korteris, vanas talumajas, Hiiumaa suvekodus kui ka karavanis – nende kodus leidub mõjutusi kõigist nimetatud paikadest.

Looduslähedase keskkonna kasuks otsustati kahel põhjusel. Esiteks tekkis vajadus kolida kesklinna korterist välja ja peres kasvas parasjagu ka kolmeaastane Aaron, kes tahtis palju joosta, jalgrattaga sõita ja ringi liikuda.

Teiseks, kaks tänavat eemal elab Mari õe Kristi pere, kes uute potentsiaalsete naabrite üle väga põnevil olid. Väga oluline oli ka see, et  läheduses on mets ja lapsed saavad rahulikult ratastega ringi sõita. Tegemist on piisavalt turvalise kohaga, kus õpetada lapsi liiklusega arvestama.
Nüüdseks on Veskimöldre paarile nii naha alla pugenud, et kui nad just päris Hiiumaale ära ei koli, siis võikski tulevase kodu ka kuhugi lähedusse rajada.

Kodu on omaniku nägu

Kuigi paar unistab tõepoolest kunagi ka päris oma kodu ehitamisest, siis kolme aastaga on ka üürikas nende nägu läinud, olgu see siis troopilist hõngu andva, veel kasvava džungli või hoopis Kalana suvila valdustest leitud vana puuoksa kaudu, mille küljes ripuvad armsaid sündmusi meenutavad fotod.

Üürikale kohaselt on kodu sisustatud vahenditega, mida hiljem saab eemaldada ja mis korteri viimistlust liiga palju ei muudaks. “Alguses, kui siia tulime, oli näiteks magamistuba riidekappe täis ja üldse oli päris palju asju. Meile Jesperiga meeldib aga pindu võimalikult puhtana hoida ja nii lasime kõik asjad välja viia. Maakler küll hoidis kahe käega peast kinni ja küsis mult, kuhu ma oma riided panen, aga minu jaoks ei olegi see nii oluline ja olen valmis pigem riietest loobuma.”

Kodune džungel

Pea igast toast leiab mõne rohelise potitaime ja magamistoas lisab troopilist hõngu veel Hispaaniast kaasa toodud maal, millel kujutatud taimestik ja loodusmotiiv lisab ruumile veelgi rohkem džunglitunnet. “Tegelikult mul tekkis vahepeal täiesti soov muuta kodu džungliks ja arvan, et teengi seda sel talvel,” teatab Mari unistava pilguga. Samas tõdeb ta, et on paljudelt naistelt kuulnud, kuidas nad on hädas sellega, et toataimed surevad nende käes ära, ja temagi üks taim kannatab kahjurite käes. “Ma ei lähe siiski kohe poodi ega osta uut taime, oskamata ise vanade eest hoolt kanda. Popp on omada kodudžunglit, aga ma tahan ka selle eest hoolt kanda ja vastutada.

Lisaks džunglimaalile on magamistoa seinal Stina Kase tehtud mustvalge foto Jesperist ja Marist ajal, mil väikene Aaron alles ema kõhus kasvas, kuid keegi seda veel ei teadnud. “Püüame hoida magamistuba kohana, mis on mehe ja naise päralt. Hea küll, Thor on praegu kahene ja magab veel koos meiega, aga me ei ole siia tuppa pannud laste pilte ega midagi sellist, mis neid meenutaks,” selgitab Mari. “See võiks ikka olla selline koht, kus enne silmade sulgemist näen viimasena Jesperit.”

Oma kunstituba

Kuigi kodu südamena näeb Mari enda jaoks pigem kööki, siis tunnid veerevad tal ka tema päris enda kunstitoas. “Ma olen küll täiskasvanud inimene, aga mul on ikka nii hea tunne, et mul on oma tuba! See on luksus tegelikult,” tõdeb ta, lisades, et kui varem tegi ta jumestuskunstnikuna seal meike, siis nüüd on sellest saanud hoopis joonistamise tuba.

Mari armastab oma tuba tihti ümber tõsta ja otsib pidevalt kohta, kus laua taga kõige parem tööd teha oleks. “Olen seda lauda vist neli-viis korda ümber tõstnud ja iga kord, kui ma seda taas teen, hakkab Jesper naerma,” räägib perenaine. “Eks ma seal natukene valguse järgi liigun. Et laual oleks võimalikult palju valgust ja väike tuba ruumikamaks muuta.

”Heledates toonides kujundatud kunstitoas püüavad pilku seinal rippuvad illustratsioonid, mis jõuavad Mari uue lasteraamatu “Lukas, Luurih ja lonkav lill” kaante vahele. “Mul on veel paar pilti vaja joonistada ja siis ongi see valmis!” Mari eelistab riputada pildid seinale, et silm saaks raamatusse minevate illustratsioonide ühtset stiili haarata ja oleks näha, mis on juba valmis joonistatud. “Sel hetkel, kui ma raamatut valmistan, on stuudio pilte täis.”

Uhke maal elutoas

Lisaks juba mainitud maalidele ja piltidele ehib elutoa seina Britt Ressari maal, mis on Mari meelest kõige uhkem asi nende kodus. “Uhke on omada midagi, mida teine inimene on oma käega puudutanud ja oma hinge sinna sisse pannud. Ma olen ka seda meelt, et võid küll maali alla päris suure summa panna, aga seda erilisem tunne tekib. Kasvõi see, et ehk ei raatsigi pilti vahetada, vaid muudad kogu kodu selle pildi järgi,” avaldab ta.

Kuigi elutoas paiknev suur diivan kutsub uinakut tegema, siis pererahvas ise veedab seal suhteliselt vähe aega. “Jesper teeb seal küll palju tööd, aga mina olen seal vähe, sest telekat ma ei vaata ja sellist hetke, mil diivanil lösutada, põhimõtteliselt ei olegi,” räägib Mari. Selle asemel eelistab ta istuda hoopis kamina ees põrandal ning laste ja koeraga mängida. “Meil ekraanilapsi ei ole. Ekraan on varuväljapääs, mida me väga vähe kasutame. Soovin, et kodu süda oleks kamin, mitte telekas, nagu paljudes peredes.”

Allikas: Idee ja Lahendus sügis-talv 2020

Tekst: Keilit Aedma, Fotod: Anu Hammer

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Top 12 naistepäeva kingiideed

Top 12 naistepäeva kingiideed

Naistepäev läheneb! Viimane aeg mõtlema hakata, mida lisaks lillekimbule veel haarata ning kingituseks pakkida. Järve Keskuses on väga palju erinevaid kaupluseid seega kingituse leidmisega hätta ei jää.

Loe edasi

5 nippi, kuidas toataimedega hästi läbi saada

5 nippi, kuidas toataimedega hästi läbi saada

Ihkad, et su kodu meenutaks moodsat linnadžunglit? Või soovid lihtsalt paari taime, mis "jääks ellu"? Siin sulle väärt näpunäited eksperdilt.

Loe edasi

A&A rõivakauplus nüüd ka Järve Keskuses

A&A rõivakauplus nüüd ka Järve Keskuses

26.02.2021

Keskuse II korrusel on avatud kauplus A&A, kus leiab naisterõivaid nii koju kui ka kontorisse, teatrisse või pidulikumaks koosviibimiseks.

Loe edasi

Vabariigi aastapäev läheneb!

Vabariigi aastapäev läheneb!

Tähistame seda erilist sündmust koos. Leia pidupäeva värvides lauanõud- ja kaunistused, ehted ning lauamängud Järve Keskusest. Hakkame sättima!

Loe edasi

Ragne kodused vastlakuklid!

Ragne kodused vastlakuklid!

Homme on juba vastlapäev! Jagame teiega oma lemmik toidublogija Ragne Värk´i imemaitsvate, õhuliste ja tummiste vastlakuklite retsepti! Proovitud, proovige teie ka!

Loe edasi

Valik sõbrapäeva kingiideid Järve Keskusest

Valik sõbrapäeva kingiideid Järve Keskusest

Sõbrapäev on juba pühapäeval.
Tule haara kaunis lillekimp ning leia kõige sobivamad kingitused Järve Keskuse kauplustest!

Loe edasi

@our_house_in_the_woods, sisustusteemaline Instagrami konto, mida jälgida

@our_house_in_the_woods, sisustusteemaline Instagrami konto, mida jälgida

Instagramist leiab väga palju inspireerivaid sisustusteemalisi kodusid, mida jälgida. Üks meie lemmikutest on kindlasti @ourhouseinthewoods

Loe edasi

Turguta end liposoomsete vitamiinidega!

Turguta end liposoomsete vitamiinidega!

Liposoomsed vitamiinid on vitamiinimaailma superkangelased, mille kasutegur on klassikalistest vitamiinidest suurem, sest kehal on neid lihtsam omastada.

Loe edasi

@aegjaruum- 2019 aasta kauneimaks põhjamaiseks koduks tituleeritud elamine

@aegjaruum- 2019 aasta kauneimaks põhjamaiseks koduks tituleeritud elamine

Instagramist leiab väga palju põnevaid ja omapäraseid kodusid, mida jälgida ja millest inspiratsiooni ammutada. Üks meie lemmikutest on @aegjaruum

Loe edasi

6 sisekujundustrendi, mida jälgida

6 sisekujundustrendi, mida jälgida

Sisedisaini trendispikker neile, kes plaanivad uut kodu osta või olemasolevat värskendada.

Loe edasi