Avamisajad maikuus

Mari Ojasaare hubane kodu ja stuudio

 

Veskimöldre kõrgete mändide all on üüritud ridaelamuboksi kodu rajanud triloogia “Mees” autor Jesper Parve ja tema kunstnikust elukaaslane Mari Ojasaar. Paar on varem elanud koos nii Bali saarel, kesklinna korteris, vanas talumajas, Hiiumaa suvekodus kui ka karavanis – nende kodus leidub mõjutusi kõigist nimetatud paikadest.

Looduslähedase keskkonna kasuks otsustati kahel põhjusel. Esiteks tekkis vajadus kolida kesklinna korterist välja ja peres kasvas parasjagu ka kolmeaastane Aaron, kes tahtis palju joosta, jalgrattaga sõita ja ringi liikuda.

Teiseks, kaks tänavat eemal elab Mari õe Kristi pere, kes uute potentsiaalsete naabrite üle väga põnevil olid. Väga oluline oli ka see, et  läheduses on mets ja lapsed saavad rahulikult ratastega ringi sõita. Tegemist on piisavalt turvalise kohaga, kus õpetada lapsi liiklusega arvestama.
Nüüdseks on Veskimöldre paarile nii naha alla pugenud, et kui nad just päris Hiiumaale ära ei koli, siis võikski tulevase kodu ka kuhugi lähedusse rajada.

Kodu on omaniku nägu

Kuigi paar unistab tõepoolest kunagi ka päris oma kodu ehitamisest, siis kolme aastaga on ka üürikas nende nägu läinud, olgu see siis troopilist hõngu andva, veel kasvava džungli või hoopis Kalana suvila valdustest leitud vana puuoksa kaudu, mille küljes ripuvad armsaid sündmusi meenutavad fotod.

Üürikale kohaselt on kodu sisustatud vahenditega, mida hiljem saab eemaldada ja mis korteri viimistlust liiga palju ei muudaks. “Alguses, kui siia tulime, oli näiteks magamistuba riidekappe täis ja üldse oli päris palju asju. Meile Jesperiga meeldib aga pindu võimalikult puhtana hoida ja nii lasime kõik asjad välja viia. Maakler küll hoidis kahe käega peast kinni ja küsis mult, kuhu ma oma riided panen, aga minu jaoks ei olegi see nii oluline ja olen valmis pigem riietest loobuma.”

Kodune džungel

Pea igast toast leiab mõne rohelise potitaime ja magamistoas lisab troopilist hõngu veel Hispaaniast kaasa toodud maal, millel kujutatud taimestik ja loodusmotiiv lisab ruumile veelgi rohkem džunglitunnet. “Tegelikult mul tekkis vahepeal täiesti soov muuta kodu džungliks ja arvan, et teengi seda sel talvel,” teatab Mari unistava pilguga. Samas tõdeb ta, et on paljudelt naistelt kuulnud, kuidas nad on hädas sellega, et toataimed surevad nende käes ära, ja temagi üks taim kannatab kahjurite käes. “Ma ei lähe siiski kohe poodi ega osta uut taime, oskamata ise vanade eest hoolt kanda. Popp on omada kodudžunglit, aga ma tahan ka selle eest hoolt kanda ja vastutada.

Lisaks džunglimaalile on magamistoa seinal Stina Kase tehtud mustvalge foto Jesperist ja Marist ajal, mil väikene Aaron alles ema kõhus kasvas, kuid keegi seda veel ei teadnud. “Püüame hoida magamistuba kohana, mis on mehe ja naise päralt. Hea küll, Thor on praegu kahene ja magab veel koos meiega, aga me ei ole siia tuppa pannud laste pilte ega midagi sellist, mis neid meenutaks,” selgitab Mari. “See võiks ikka olla selline koht, kus enne silmade sulgemist näen viimasena Jesperit.”

Oma kunstituba

Kuigi kodu südamena näeb Mari enda jaoks pigem kööki, siis tunnid veerevad tal ka tema päris enda kunstitoas. “Ma olen küll täiskasvanud inimene, aga mul on ikka nii hea tunne, et mul on oma tuba! See on luksus tegelikult,” tõdeb ta, lisades, et kui varem tegi ta jumestuskunstnikuna seal meike, siis nüüd on sellest saanud hoopis joonistamise tuba.

Mari armastab oma tuba tihti ümber tõsta ja otsib pidevalt kohta, kus laua taga kõige parem tööd teha oleks. “Olen seda lauda vist neli-viis korda ümber tõstnud ja iga kord, kui ma seda taas teen, hakkab Jesper naerma,” räägib perenaine. “Eks ma seal natukene valguse järgi liigun. Et laual oleks võimalikult palju valgust ja väike tuba ruumikamaks muuta.

”Heledates toonides kujundatud kunstitoas püüavad pilku seinal rippuvad illustratsioonid, mis jõuavad Mari uue lasteraamatu “Lukas, Luurih ja lonkav lill” kaante vahele. “Mul on veel paar pilti vaja joonistada ja siis ongi see valmis!” Mari eelistab riputada pildid seinale, et silm saaks raamatusse minevate illustratsioonide ühtset stiili haarata ja oleks näha, mis on juba valmis joonistatud. “Sel hetkel, kui ma raamatut valmistan, on stuudio pilte täis.”

Uhke maal elutoas

Lisaks juba mainitud maalidele ja piltidele ehib elutoa seina Britt Ressari maal, mis on Mari meelest kõige uhkem asi nende kodus. “Uhke on omada midagi, mida teine inimene on oma käega puudutanud ja oma hinge sinna sisse pannud. Ma olen ka seda meelt, et võid küll maali alla päris suure summa panna, aga seda erilisem tunne tekib. Kasvõi see, et ehk ei raatsigi pilti vahetada, vaid muudad kogu kodu selle pildi järgi,” avaldab ta.

Kuigi elutoas paiknev suur diivan kutsub uinakut tegema, siis pererahvas ise veedab seal suhteliselt vähe aega. “Jesper teeb seal küll palju tööd, aga mina olen seal vähe, sest telekat ma ei vaata ja sellist hetke, mil diivanil lösutada, põhimõtteliselt ei olegi,” räägib Mari. Selle asemel eelistab ta istuda hoopis kamina ees põrandal ning laste ja koeraga mängida. “Meil ekraanilapsi ei ole. Ekraan on varuväljapääs, mida me väga vähe kasutame. Soovin, et kodu süda oleks kamin, mitte telekas, nagu paljudes peredes.”

Allikas: Idee ja Lahendus sügis-talv 2020

Tekst: Keilit Aedma, Fotod: Anu Hammer

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Berrystop marjamüügiletid ootavad

Berrystop marjamüügiletid ootavad

18.05.2021

Järve Keskuses on avatud lausa kolm marjamüügipunkti- kõik selleks, et magusad marjad ei jääks kellelgi kahe silma vahele.
Berrystop – see on marjakaupluste võrgustik, mis pakub parima kvaliteediga marju hoolikalt valitud kasvatajatelt üle terve Euroopa.

Loe edasi

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kas töötad pisemat sorti ettevõttes, mis soovib oma ruume värskendada või soovid kujundada suveperioodiks hubast kodukontorit? Anname nõu, millele võiksid enne mõelda.

Loe edasi

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

14.05.2021

Tori Lilleaia lilletelk ootab teid homme, 15.mail kell 12-18 Järve Keskuse õuealal, ikka selleks, et saaksite kõik kevad-suvised lilled mugavalt ühest kohast soetada.

Loe edasi

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

11.05.2021

Horret Junior on brändirõivaste kauplus, mille valikus olevad tooted on mõeldud vaid lastele! Kauplusest leiad erinevate tuntud kaubamärgide rõivaid nii tüdrukutele kui ka poistele.

Loe edasi

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Soetades korterit uusarendusse, võivad valged seinad ja lage ruum tekitada nii elevust kui ka ärevust: kuidas muuta see tühi "karp" tõeliseks koduks?

Loe edasi

Rave Mööbel laienes

Rave Mööbel laienes

04.05.2021

Alates eilsest on Järve Keskuse RAVE Mööbli esindussalong avatud ning suurem kui varem.

Loe edasi

Pepco kauplus nüüd ka Järve Keskuses

Pepco kauplus nüüd ka Järve Keskuses

03.05.2021

Täna, 3.05, avas Järve Keskuses uksed täiesti uus ja klientide poolt oodatud kauplus, PEPCO.

Loe edasi

Järve Keskus saab suve lõpuks täiesti uue siseilme

Järve Keskus saab suve lõpuks täiesti uue siseilme

28.04.2021

Järve Keskuses algavad aprillist septembrini kestvad rekonstrueerimistööd, mille käigus uuenevad keskuse kõik üld- ja puhkealad ning täieneb ka kaupluste ja kaubavalik. Puhkenurgad muutuvad veel hubasemaks.

Loe edasi

Moodne Ibiza kodus

Moodne Ibiza kodus

Folgilikud mustrid, naturaalsed tekstuurid ja värvilised tutikesed punutud korvidel- too peosaare interjööritrendid oma koju aastaringselt.Kas

Loe edasi

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

19.04.2021

Tule vaksineerima! Ajavahemikul 19. aprill kuni 20. juuni 2021 toimub Järve Keskuse Apotheka apteegis (Netiapteegis) puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine. Vaktsineerimist viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad.

Loe edasi