Avamisajad pühadel

Kunstiküllane korter Berliinis

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Paljude jaoks on kodu koht, kuhu põgeneda tööelu eest ning mis pole nii piiratud ja raamides kui meie elu väljaspool. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud. Tema kireks on teha kunst kättesaadavaks kõigile. Ta enda kodu, suurepärane kehastus kunstiarmastusest, on eklektiline, värviline ja lõbus. Just nagu tema isiksuski.

KUNST KÕIKJAL

2013. aastal asutas Lea veebipoe Junique, kus müüakse taskukohase hinnaga reprosid rohkem kui 600 kunstnikult üle kogu maailma. Äri on jõudsalt kasvanud ning Lea oma partneritega on valitud ajakirja Forbes 30 kõige edukama alla 30-aastase Euroopa ettevõtja sekka. Meeskonna moto on “Kunst. Kõikjal.” ning see peegeldub ka Lea maitsekas kodus.

Lea on alati nautinud enda ja oma sõprade kodude kujundamist, kasutades taskukohase hinnaga mööblit. Kunst pani aga tihti rahakotile põntsu. Mitte igaüks ei viitsi klikkida läbi 150 erinevat e-poodi, et leida normaalne ja soodne pilt seina, või siis valida midagi Ikeast. Polnud kohta, kust leida soodsat kunsti. Miks ei peaks saama need, kel ei ole võimalik taiese eest tuhat eurot välja käia, endale mõnd unikaalset teost lubada?

 

UNISTUSTE KODU

Lea on pärit Hamburgist, kuid kolis Berliini 4 aastat tagasi ja elab oma partneriga nüüd 110 m2 , mis asub elavas Prenzlauer Bergi piirkonnas. See on suurepärases lokatsioonis ning värskelt renoveeritud. Lea armus koheselt selle korteri kõrgetesse lagedesse. Lea sai ideaalsel lõuendil oma loomingulisuse valla lasta. Inspiratsiooni kogub Instagramist, Pinterestist, disainiajakirjadest. Samuti ostab ta palju veebist, vintaažipoodidest ja kirbuturgudelt.

ISIKLIK GALERII

Korteri koridor on Lea isiklik galerii, mille seintel ripuvad pildid. Üks töö seinal mõjuks liiga üksikuna, kaks-kolm tekitavad sümeetria ja vau-efekti. Lea lähenemine kunsti valikule on mitmekesine, ta arvestab nii ümbritsevat stiili kui ka seda, mis parasjagu moes on. Kui korter ei ole asjadest ülekoormatud, pääsevad mõjule disainesemed ning ruum mõjub suurena. Elutoas on hubane nurk akna ääres, kus mõnus istuda ja puhata. Kõrged aknad lasevad valgusel sisse paista ning põnevaid varjusid luua. Julge ja särav sinine toob välja vaiba detailid. Puitpõranda erinevad pruunid toonid lisavad kodust soojust.

Söögituba on tänu ustele võimalik eraldada. Rõdul, mis laiub üle kohvikute ja elava tänava, on mõnus sõpradega head toitu nautida. Piklik ruum ei lubanud valida ümarat lauda, seega on söögilaud lastud teha mõõtude järgi. Laua ümber on värvikirev toolide kollektsioon. See on hea nipp! Valigi erinevad toolid, see lisab ruumile mängulisust.

Oluliseks peetakse, et kodu oleks värviküllane ning lõbus, tooks nii pererahvale kui ka külalistele naeratuse näole. Sisekujundus ei pea olema tõsine. Naise magamistuba on samuti sarnaselt loodud. Värvilised elemendid valge foonil, segu vanast ja uuest, disainist ja taaskasutusest. Kuigi Lea ei veeda kodus kuigi palju aega, naudib ta iga hetke oma kodus. See on ruum, kus ta loominguline meel saab vabalt möllata.

LEIA SARNASED TOOTED

Kui soovid selle kunstiküllase korteri hõngu ka oma koju tuua, vali Järve Keskuse Aatrium Sisustuskaubamajast need tooted.

 

 

Allikas: Idee&Lahendus sügis-talv 2020

Kõik uudised

Seotud uudised Uudiste arhiiv

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi