Avamisajad maikuus

Kunstiküllane korter Berliinis

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Paljude jaoks on kodu koht, kuhu põgeneda tööelu eest ning mis pole nii piiratud ja raamides kui meie elu väljaspool. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud. Tema kireks on teha kunst kättesaadavaks kõigile. Ta enda kodu, suurepärane kehastus kunstiarmastusest, on eklektiline, värviline ja lõbus. Just nagu tema isiksuski.

KUNST KÕIKJAL

2013. aastal asutas Lea veebipoe Junique, kus müüakse taskukohase hinnaga reprosid rohkem kui 600 kunstnikult üle kogu maailma. Äri on jõudsalt kasvanud ning Lea oma partneritega on valitud ajakirja Forbes 30 kõige edukama alla 30-aastase Euroopa ettevõtja sekka. Meeskonna moto on “Kunst. Kõikjal.” ning see peegeldub ka Lea maitsekas kodus.

Lea on alati nautinud enda ja oma sõprade kodude kujundamist, kasutades taskukohase hinnaga mööblit. Kunst pani aga tihti rahakotile põntsu. Mitte igaüks ei viitsi klikkida läbi 150 erinevat e-poodi, et leida normaalne ja soodne pilt seina, või siis valida midagi Ikeast. Polnud kohta, kust leida soodsat kunsti. Miks ei peaks saama need, kel ei ole võimalik taiese eest tuhat eurot välja käia, endale mõnd unikaalset teost lubada?

 

UNISTUSTE KODU

Lea on pärit Hamburgist, kuid kolis Berliini 4 aastat tagasi ja elab oma partneriga nüüd 110 m2 , mis asub elavas Prenzlauer Bergi piirkonnas. See on suurepärases lokatsioonis ning värskelt renoveeritud. Lea armus koheselt selle korteri kõrgetesse lagedesse. Lea sai ideaalsel lõuendil oma loomingulisuse valla lasta. Inspiratsiooni kogub Instagramist, Pinterestist, disainiajakirjadest. Samuti ostab ta palju veebist, vintaažipoodidest ja kirbuturgudelt.

ISIKLIK GALERII

Korteri koridor on Lea isiklik galerii, mille seintel ripuvad pildid. Üks töö seinal mõjuks liiga üksikuna, kaks-kolm tekitavad sümeetria ja vau-efekti. Lea lähenemine kunsti valikule on mitmekesine, ta arvestab nii ümbritsevat stiili kui ka seda, mis parasjagu moes on. Kui korter ei ole asjadest ülekoormatud, pääsevad mõjule disainesemed ning ruum mõjub suurena. Elutoas on hubane nurk akna ääres, kus mõnus istuda ja puhata. Kõrged aknad lasevad valgusel sisse paista ning põnevaid varjusid luua. Julge ja särav sinine toob välja vaiba detailid. Puitpõranda erinevad pruunid toonid lisavad kodust soojust.

Söögituba on tänu ustele võimalik eraldada. Rõdul, mis laiub üle kohvikute ja elava tänava, on mõnus sõpradega head toitu nautida. Piklik ruum ei lubanud valida ümarat lauda, seega on söögilaud lastud teha mõõtude järgi. Laua ümber on värvikirev toolide kollektsioon. See on hea nipp! Valigi erinevad toolid, see lisab ruumile mängulisust.

Oluliseks peetakse, et kodu oleks värviküllane ning lõbus, tooks nii pererahvale kui ka külalistele naeratuse näole. Sisekujundus ei pea olema tõsine. Naise magamistuba on samuti sarnaselt loodud. Värvilised elemendid valge foonil, segu vanast ja uuest, disainist ja taaskasutusest. Kuigi Lea ei veeda kodus kuigi palju aega, naudib ta iga hetke oma kodus. See on ruum, kus ta loominguline meel saab vabalt möllata.

LEIA SARNASED TOOTED

Kui soovid selle kunstiküllase korteri hõngu ka oma koju tuua, vali Järve Keskuse Aatrium Sisustuskaubamajast need tooted.

 

 

Allikas: Idee&Lahendus sügis-talv 2020

Kõik uudised

Seotud uudised Uudiste arhiiv

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Berrystop marjamüügiletid ootavad

Berrystop marjamüügiletid ootavad

18.05.2021

Järve Keskuses on avatud lausa kolm marjamüügipunkti- kõik selleks, et magusad marjad ei jääks kellelgi kahe silma vahele.
Berrystop – see on marjakaupluste võrgustik, mis pakub parima kvaliteediga marju hoolikalt valitud kasvatajatelt üle terve Euroopa.

Loe edasi

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kas töötad pisemat sorti ettevõttes, mis soovib oma ruume värskendada või soovid kujundada suveperioodiks hubast kodukontorit? Anname nõu, millele võiksid enne mõelda.

Loe edasi

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

14.05.2021

Tori Lilleaia lilletelk ootab teid homme, 15.mail kell 12-18 Järve Keskuse õuealal, ikka selleks, et saaksite kõik kevad-suvised lilled mugavalt ühest kohast soetada.

Loe edasi

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

11.05.2021

Horret Junior on brändirõivaste kauplus, mille valikus olevad tooted on mõeldud vaid lastele! Kauplusest leiad erinevate tuntud kaubamärgide rõivaid nii tüdrukutele kui ka poistele.

Loe edasi

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Soetades korterit uusarendusse, võivad valged seinad ja lage ruum tekitada nii elevust kui ka ärevust: kuidas muuta see tühi "karp" tõeliseks koduks?

Loe edasi

Rave Mööbel laienes

Rave Mööbel laienes

04.05.2021

Alates eilsest on Järve Keskuse RAVE Mööbli esindussalong avatud ning suurem kui varem.

Loe edasi

Pepco kauplus nüüd ka Järve Keskuses

Pepco kauplus nüüd ka Järve Keskuses

03.05.2021

Täna, 3.05, avas Järve Keskuses uksed täiesti uus ja klientide poolt oodatud kauplus, PEPCO.

Loe edasi

Järve Keskus saab suve lõpuks täiesti uue siseilme

Järve Keskus saab suve lõpuks täiesti uue siseilme

28.04.2021

Järve Keskuses algavad aprillist septembrini kestvad rekonstrueerimistööd, mille käigus uuenevad keskuse kõik üld- ja puhkealad ning täieneb ka kaupluste ja kaubavalik. Puhkenurgad muutuvad veel hubasemaks.

Loe edasi

Moodne Ibiza kodus

Moodne Ibiza kodus

Folgilikud mustrid, naturaalsed tekstuurid ja värvilised tutikesed punutud korvidel- too peosaare interjööritrendid oma koju aastaringselt.Kas

Loe edasi

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

19.04.2021

Tule vaksineerima! Ajavahemikul 19. aprill kuni 20. juuni 2021 toimub Järve Keskuse Apotheka apteegis (Netiapteegis) puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine. Vaktsineerimist viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad.

Loe edasi