Avamisajad pühadel

8 nippi, mida ei tohiks uue korteri sisutamisel unustada

Kuidas sisustada korterit uues majas? Kasulikku nõu jagab sisekujundaja Kristi Org.

Sellel korral sisustasime sisedisianeriga Krsti Org YIT arendatud stuudiokorterit Rae vallas. Eriti populaarseks osutunud näidiskorter Hansa tee 4 leidis omaniku juba kuuga. „Kuigi korter sisustamisel nägime siin tulevase elanikuna aktiivset 30ndates poissmeest, kes töötab linnas või linnaäärses piirkonnas, jäävad uue korteri sisustamise põhitõed samaks,“ lausus Kristi. Aga millest siis alustada?

1. Alusta plaanist

Mõtesta soovid ja lähtepunktid arvestades enda vajadusi. Sobivaima paigutuse leidmiseks joonist plaanile erinevaid lahendusi. Tihti on uusarendustes näiteks vähe pistikuid. Planeerime aitab juba varases etapis välja selgitada, kas pistikuid on juurde vaja.

2. Enne kui ostad, mõõda

Kui on välja valitud sobivad mööblitükid, vaata, et need ka reaalselt sinna korterisse ära mahuksid.
Näiteks köögi ja söögilaua vahele peaks jääma ka käimisruumi, kapi- ja sahtliuksed peavad samuti lahti käima. Kodu sisustamine ei peaks algama diivanist või ägedast valgustist, vaid funktsionaalsest poolest.

3. Tee köögikapid laeni

Köögikapid tasub alati laeni planeerida, et ruumi maksimaalselt ära kasutada.
Köögis tasub samuti funktsionaalsuse peale mõelda – lahtikäiv laud, virnastatavad toolid. Kui on avatud köök, siis tasub see teha pigem tagasihoidlikult. Kui ei soovita just köögist n-ö statement’i teha.

4. Leia koht, kuhu teha panipaik

Igas kodus peab olema panipaiku. Mida rohkem, seda parem, et asjad ei võtaks võimust. Siin korteris on see lahendatud suure kapiga, mis täidab terve korteri panipaiga funktsiooni.

5. Leia fookusese

Selle korteri puhul sai määravaks klassikalisest voodist loobumine. Otsustati töönurga-kodukontori kasuks. Kodu keskpunktiks on diivanvoodi.

6. Mõtle läbi värvilahendus

Selles korteris koloriit on kaasaegne, trendikas, modernne; toonidest domineerivad must-valge-hall. Sest näidiskorteri puhul kolib inimene reeglina sisse oma asjadega, mis lisavad ka värvi.

7. Ära kuhja kokku palju mööblit

Pisikesse ruumi ei saa mööblit kuhjata. Söögilaud on valitud ümmargune, et see ei võtaks nurkadega palju ruumi ära. Mööbli valisime õhulisema, töölaual on peenemad jalad. Valgustid on samuti õhulised. Kõik esemed on üksteist toetamas.

8. Arvesta, et valgustid on väga olulised!

Siin korteris on kasutatud ühe sarja valgusteid, aga erinevaid laua-, põranda-, laevalgusteid, mis lisavad hubasust. „Kuna meil on nii palju pimedat aega, on valgustid kodu keskseks teemaks,“ lõpetab Kristi teema.

Näidiskorter on sisustatud Järve Keskuses asuva Aatriumi Sisustuskaubamaja toodetega.

Millal on parim aeg korteri sisustamiseks? Ikka siis kui Järva Keskuses on Järvekordne ALE. Sest just siis on suur valik sisustuskaupu sulle suurepäraselt sobivate hindadega.

Allikas: Järve Keskuses sisustusajakiri Idee ja Lahendus

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi