Avamisajad pühadel

8 nippi, mida ei tohiks uue korteri sisutamisel unustada

Kuidas sisustada korterit uues majas? Kasulikku nõu jagab sisekujundaja Kristi Org.

Sellel korral sisustasime sisedisianeriga Krsti Org YIT arendatud stuudiokorterit Rae vallas. Eriti populaarseks osutunud näidiskorter Hansa tee 4 leidis omaniku juba kuuga. „Kuigi korter sisustamisel nägime siin tulevase elanikuna aktiivset 30ndates poissmeest, kes töötab linnas või linnaäärses piirkonnas, jäävad uue korteri sisustamise põhitõed samaks,“ lausus Kristi. Aga millest siis alustada?

1. Alusta plaanist

Mõtesta soovid ja lähtepunktid arvestades enda vajadusi. Sobivaima paigutuse leidmiseks joonist plaanile erinevaid lahendusi. Tihti on uusarendustes näiteks vähe pistikuid. Planeerime aitab juba varases etapis välja selgitada, kas pistikuid on juurde vaja.

2. Enne kui ostad, mõõda

Kui on välja valitud sobivad mööblitükid, vaata, et need ka reaalselt sinna korterisse ära mahuksid.
Näiteks köögi ja söögilaua vahele peaks jääma ka käimisruumi, kapi- ja sahtliuksed peavad samuti lahti käima. Kodu sisustamine ei peaks algama diivanist või ägedast valgustist, vaid funktsionaalsest poolest.

3. Tee köögikapid laeni

Köögikapid tasub alati laeni planeerida, et ruumi maksimaalselt ära kasutada.
Köögis tasub samuti funktsionaalsuse peale mõelda – lahtikäiv laud, virnastatavad toolid. Kui on avatud köök, siis tasub see teha pigem tagasihoidlikult. Kui ei soovita just köögist n-ö statement’i teha.

4. Leia koht, kuhu teha panipaik

Igas kodus peab olema panipaiku. Mida rohkem, seda parem, et asjad ei võtaks võimust. Siin korteris on see lahendatud suure kapiga, mis täidab terve korteri panipaiga funktsiooni.

5. Leia fookusese

Selle korteri puhul sai määravaks klassikalisest voodist loobumine. Otsustati töönurga-kodukontori kasuks. Kodu keskpunktiks on diivanvoodi.

6. Mõtle läbi värvilahendus

Selles korteris koloriit on kaasaegne, trendikas, modernne; toonidest domineerivad must-valge-hall. Sest näidiskorteri puhul kolib inimene reeglina sisse oma asjadega, mis lisavad ka värvi.

7. Ära kuhja kokku palju mööblit

Pisikesse ruumi ei saa mööblit kuhjata. Söögilaud on valitud ümmargune, et see ei võtaks nurkadega palju ruumi ära. Mööbli valisime õhulisema, töölaual on peenemad jalad. Valgustid on samuti õhulised. Kõik esemed on üksteist toetamas.

8. Arvesta, et valgustid on väga olulised!

Siin korteris on kasutatud ühe sarja valgusteid, aga erinevaid laua-, põranda-, laevalgusteid, mis lisavad hubasust. „Kuna meil on nii palju pimedat aega, on valgustid kodu keskseks teemaks,“ lõpetab Kristi teema.

Näidiskorter on sisustatud Järve Keskuses asuva Aatriumi Sisustuskaubamaja toodetega.

Millal on parim aeg korteri sisustamiseks? Ikka siis kui Järva Keskuses on Järvekordne ALE. Sest just siis on suur valik sisustuskaupu sulle suurepäraselt sobivate hindadega.

Allikas: Järve Keskuses sisustusajakiri Idee ja Lahendus

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

15 ideed ruumi valgustamiseks

15 ideed ruumi valgustamiseks

Valgusti valikul tuleks lähtuda toa interjöörist ja otstarbest. Tähelepanu tasub pöörata ruumi suurusele, kõrgusele ja värvidele. Piisava valgustatuse tagamiseks on soovitatav kombineerida omavahel lae-, seina-, põranda- ja laualampe. Valgusteid saab omakorda sobitada vastavalt sellele, kas nad annavad kaudset, suunavat või üldvalgust.

Loe edasi

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Laualambi valikul peaks teadma millele tähelepanu pöörata, sest õige laualamp tagab silma tervise. Lapse kirjutuslaua valgustus on palju olulisem kui me aimatagi oskame. Valgus mõjutab paljuski õppimisvõimet ja heaolu.

Loe edasi

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Kardinalahendus on tavaliselt viimane valik ruumi valmimisel, kus otsustatakse lõplikult, milline interjöör saab kodus olema. Kardinate vastutusrikas ülesanne on sobitada kokku ühtseks tervikuks kõik ruumis olevad elemendid ehk kogu interjöör omavahel tasakaalustada.

Loe edasi

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

08.09.2020

Lapse tuba peab täitma paljusid funktsioone. Osaliselt on see garderoob, magamis- ja mängutuba ning puhkeruum. Muidugi peab seal olema ka koht õppimiseks - uus õppeaasta on just alanud.

Loe edasi

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

01.09.2020

Uue esindusssalongi leiate Järve Keskuses tagant, NOTO plaadisalongi vastast.

Loe edasi

7 olulist asja, mida  koolikoti valimisel silmas pidada

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

Koolikott on iga koolilapse truu ent kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid.

Loe edasi

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, siis on tegevusi, mida ei tasuks kunagi tähelepanuta jätta.

Loe edasi

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

13.08.2020

Marjad ja aiasaadused on valmimas. Tule Marjafestivalile ning kindlasti külasta ka Expert kauplust.

Loe edasi

Marjafestival tuleb taas!

Marjafestival tuleb taas!

10.08.2020

Tule Marjafestivalile 13. – 15.08.2020

Järve Keskuse ees festivalialal on müügil laias valikus värsket kodumaist talu-…

Loe edasi

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

07.08.2020

9.augustil kell 10.00-19.00 on Järve Keskuse I korruse vallutanud mesinikud üle terve Eesti ning kodumaist kvaliteetset ja kasuliku mett saab kaasa osta iga kabuumiline.

Loe edasi