Avamisajad pühadel

8 nippi, mida ei tohiks uue korteri sisutamisel unustada

Kuidas sisustada korterit uues majas? Kasulikku nõu jagab sisekujundaja Kristi Org.

Sellel korral sisustasime sisedisianeriga Krsti Org YIT arendatud stuudiokorterit Rae vallas. Eriti populaarseks osutunud näidiskorter Hansa tee 4 leidis omaniku juba kuuga. „Kuigi korter sisustamisel nägime siin tulevase elanikuna aktiivset 30ndates poissmeest, kes töötab linnas või linnaäärses piirkonnas, jäävad uue korteri sisustamise põhitõed samaks,“ lausus Kristi. Aga millest siis alustada?

1. Alusta plaanist

Mõtesta soovid ja lähtepunktid arvestades enda vajadusi. Sobivaima paigutuse leidmiseks joonist plaanile erinevaid lahendusi. Tihti on uusarendustes näiteks vähe pistikuid. Planeerime aitab juba varases etapis välja selgitada, kas pistikuid on juurde vaja.

2. Enne kui ostad, mõõda

Kui on välja valitud sobivad mööblitükid, vaata, et need ka reaalselt sinna korterisse ära mahuksid.
Näiteks köögi ja söögilaua vahele peaks jääma ka käimisruumi, kapi- ja sahtliuksed peavad samuti lahti käima. Kodu sisustamine ei peaks algama diivanist või ägedast valgustist, vaid funktsionaalsest poolest.

3. Tee köögikapid laeni

Köögikapid tasub alati laeni planeerida, et ruumi maksimaalselt ära kasutada.
Köögis tasub samuti funktsionaalsuse peale mõelda – lahtikäiv laud, virnastatavad toolid. Kui on avatud köök, siis tasub see teha pigem tagasihoidlikult. Kui ei soovita just köögist n-ö statement’i teha.

4. Leia koht, kuhu teha panipaik

Igas kodus peab olema panipaiku. Mida rohkem, seda parem, et asjad ei võtaks võimust. Siin korteris on see lahendatud suure kapiga, mis täidab terve korteri panipaiga funktsiooni.

5. Leia fookusese

Selle korteri puhul sai määravaks klassikalisest voodist loobumine. Otsustati töönurga-kodukontori kasuks. Kodu keskpunktiks on diivanvoodi.

6. Mõtle läbi värvilahendus

Selles korteris koloriit on kaasaegne, trendikas, modernne; toonidest domineerivad must-valge-hall. Sest näidiskorteri puhul kolib inimene reeglina sisse oma asjadega, mis lisavad ka värvi.

7. Ära kuhja kokku palju mööblit

Pisikesse ruumi ei saa mööblit kuhjata. Söögilaud on valitud ümmargune, et see ei võtaks nurkadega palju ruumi ära. Mööbli valisime õhulisema, töölaual on peenemad jalad. Valgustid on samuti õhulised. Kõik esemed on üksteist toetamas.

8. Arvesta, et valgustid on väga olulised!

Siin korteris on kasutatud ühe sarja valgusteid, aga erinevaid laua-, põranda-, laevalgusteid, mis lisavad hubasust. „Kuna meil on nii palju pimedat aega, on valgustid kodu keskseks teemaks,“ lõpetab Kristi teema.

Näidiskorter on sisustatud Järve Keskuses asuva Aatriumi Sisustuskaubamaja toodetega.

Millal on parim aeg korteri sisustamiseks? Ikka siis kui Järva Keskuses on Järvekordne ALE. Sest just siis on suur valik sisustuskaupu sulle suurepäraselt sobivate hindadega.

Allikas: Järve Keskuses sisustusajakiri Idee ja Lahendus

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Kunstiküllane korter Berliinis

Kunstiküllane korter Berliinis

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud.

Loe edasi

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Valgustuse hea planeerimise tähtsust ei pea kodusisustamise puhul ilmselt rõhutama, kuna see loob kodutunde ning rõhutab just seda, millesse disaini puhul oled panustanud. Üks efektiivne viis selleks on siinide kasutamine.

Loe edasi

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Järve Keskuse kauplustes on kõikideks pühadeks ja pidupäevadeks lauakaunistusi ning kingitusi, sul tuleb need vaid üles leida! Siin on väike valik, millest võib sulle kodu kaunistamisel abi olla!

Loe edasi

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

24.03.2021

Järve Keskuses on märgistatud  kaks kohta, kus saate mugavalt, ohutult ja kontaktivabalt oma tellitud kauba vastu võtta! 

Loe edasi

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

Instagramis on palju põnevaid ja omanäolisi sisustusteemalisi kontosid. Põnevad sisustuslahendused on meie teema ning nii avastasimegi @ulb.home

Loe edasi

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Koridor on koht, kus vedeleb alati lahtiseid "vidinaid". Ometi on see ruum, mis sind esimesena tervitab. Olemas on nii palju nutikaid ja soodsaid lahendusi, kuidas kodusolevat ära kasutada. Samuti leidub kaubandusest palju põnevat.

Loe edasi

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

Kas oled mõelnud, et tahaks koju natukene värskust tuua, ilma liigse vaeva ja suure eelarveta? Siin on 5 nippi Diivaniparadiisilt, kuidas seda teha.

Loe edasi

Top 12 naistepäeva kingiideed

Top 12 naistepäeva kingiideed

Naistepäev läheneb! Viimane aeg mõtlema hakata, mida lisaks lillekimbule veel haarata ning kingituseks pakkida. Järve Keskuses on väga palju erinevaid kaupluseid seega kingituse leidmisega hätta ei jää.

Loe edasi

5 lihtsat nõuannet, kuidas toataimedega hästi läbi saada

5 lihtsat nõuannet, kuidas toataimedega hästi läbi saada

Ihkad, et su kodu meenutaks moodsat linnadžunglit? Või soovid lihtsalt paari taime, mis "jääks ellu"? Siin sulle väärt näpunäited eksperdilt.

Loe edasi