Avamisajad pühadel

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise “linnaaednikuks” hakata.

 

1. VANAD KASTID (näiteks veinikastid) on ideaalsed, et luua rustikaalset muljet linnakeskonnas. Pane lihtsalt lillepotid kastidesse ja ongi olemas! See on samuti väga hea kingiidee.

2. EUROALUST on samuti võimalik potitaimede riputusalusena kasutada. Keera see lihtsalt külili.

3. LISA KÖÖKI NATUKE VÄRVI- pane lillepotid kraanikausi juurde. Võid lillepottidena kasutada igasuguseid köögis leiduvaid purke ja topse.

4. Kas sul vedeleb juhtumisi kuskil VANA JALGRATAS? Kasuta seda lillepotialusena. Aseta potitaimed rattakorvi või riputa lenksule Kõrgemad taimed võid panna ratta kõrvale. Luuderohi kasva rattal väga kenasti , kui seda pisut varjulisemas paigas hoida.

5. Kas sul pole piisavalt aknalaudu, kuhu lillekaste asetada? Üks variant on need ise puidust kokku klopsida ning rõdu olemas olul näiteks rõdule panna. Ideaalne maitsetaimede kasvatamiseks. VANA REDEL, mis on seinale kinnitatud, toimib hästi riputamisalusena. Kena kastekann sobib aksessuaariks, mis ei lase lillede eest hoolitsemist igavaks muuta.

6. Väiksel pinnal elamine ei tähenda, et sa ei saa oma kodus taimi kasvatada. MAITSETAIMED ja pisemad köögiviljad on selleks ideaalsed. Kas pole armas, kui saad külalistele salatigarneeringuks enda kasvatatud tomatit pakkuda.

7. PIPRAD JA TOMATID kasvavad väga hästi taasakasutatud plekkpurkides. Tee nende põhja auk, et vesi saaks ära voolata, ning värvi purgid tagasihoidlikku pastelset tooni, et kuumus liialt peale ei hakkaks. Kas pole armas, kui saad külalistele salatigarneeringuks enda kasvatatud tomatit pakkuda.

8. TAASKASUTA oma “linnaaianduses” kõikvõimalikku kodus leiduvat. Eemalda plastpudelitelt sildid ning lõika neisse piklik ava. Tee mõlemale poole augud ning riputa nöör läbi aukude. Nii saad mitmekorruselise taimeriiuli. Seo kindlasti nööriotstesse sõlmed, need aitavad vee tilkumise vastu, sest imavad vee endasse.

9. Ära unusta taimesorte ära märkida, selleks sobivad hästi näiteks JÄÄTISEPULGAD.  Värvi need mustaks ning kasuta valget markerit. MEREKIVID sobivad hästi suurematesse pottidesse. Puhasta need ja kasuta veekindlat markerit.

VAJALIKUD TARVIKUD LEIAD JÄRVE KESKUSE KAUPLUSTEST!

Allikas: Idee ja Lahendus
Pildid: Eising Studio

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub kvaliteetsel grillil valmistatud hõrk toit, koduaias chillimine ning põnevad matkad.

Loe edasi