Avamisajad maikuus

Karakteriga kodu, kus kohtuvad eri ajastud

Kui Liis koos Madisega nende praegusesse kodusse, endisesse Kivimäe sauna planeeritud elamusse jõudis, oli ainult karkass püsti. Ning praegu 3-aastane Ella peagi sündimas. Nõmmega paaril tegelikult sidet ei olnud, kuid uue pinna leidmisega oli tuli takus ning ühest majast Murastes just ilma jäänud.

“Alguses tundus see meie hinnaklassist väljas, kuid maakleri soovitusel läksime ikka vaatama. Mulle tundus pime ja kõle, aga Madis ütles, et võtame,” meenutab Liisi esimest käiku.

HELEDAD SEINAD, HELE KÖÖK

Hoolimata esmamuljest köitis paari see arhitektuuriliselt põnev paik- paeseinad, ülikõrged laed ning samuti tundus oluline, et Nõmmel on hea lapsi kasvatada, pisikestega ringi kärutada ning koeraga jalutada.

Korterit planeerima hakates oli paigas kaks asja: taheti kalasabaparketti ning Madise soov oli suur mööda tervet seina kõrguv raamaturiiul. Et tegemist on kitsa korteriga ning planeeringuga mida teha ei saanud. jäeti seinad valgeks.Kõik muu hakkas aja jooksul kujunema.

Kööki kujundades soovis Liis, et see mõjuks n-ö taustana ega hakkaks iseseisvalt domineerima. Sellepärast osutus valitud tooniks taas valge. Köögitööpind funktsioneerib ka lauapikendusena ehk õhtusööke korraldades saab sinna panna toidud või hoopis planeerida baarileti. Enda jooniste järgi puidust söögilaud on samuti olulisel kohal- see onsuur ja mahutab enda ümber suure pere ja sõbrad. Söögilaua ümber on BoConcepti plastikust toolid, mis ka kõik laste söömajad kenasti vastu peavad.

Marmorplaat köögi tagaseina lisandus hiljem. Algselt ei osatud sinna midagi panna ja marmor oli jällegi “liiga moes”, kuid mõned trendikad asjad on Liisi sõnul siiski klassika ning otsustatigi plaat seina panna. Ülemisi köögikappe nad ei teinud, soovides rõhutada kõrgusefekti, seega pääseb plaat kenasti mõjule.

DISAINERITOOLID JA PEEGEL 18.SAJANDIST

Liis on lausa taasakasutamise ekspert. Ühed esimesed mööblitükid olid toolid, 70date Rootsi disaineri Bruno Mathssoni originaaltoolid, mille ta leidis osta.ee portaalist. Need defineerisid lugemisnurga kontseptsiooni. Ei tekkinud sellist klassikalist suure diivaniga elutuba. Alguses ei olnud neil ka televiisorit ja selle klassikalisel kohal seisis hoopis Liisi enda tehtud maal. Aga siis tulid pikad ja pimedad sügisõhtud ning nüüd on meil siiski televiisor olemas.

Üheks keskseks pilgupüüdjaks korteris on 18.sajandist pärit peegel, mille nende koju jõudmise lugu on üsna põnev. Et elutuba on neil pisut piklik ja pime, mõtles Liis, et peegel võiks mõjuda ruumis ägedalt ja samuti visuaalselt seda suuremaks teha.

Madisele tundus see mõte alguses imelik, kuid ta nõustus siiski katsetama. Liis oli Pinterestist näinud sarnaseid peegleid ning kujutas enam-vähem ette, mida soovib. Ta kammis osta.ee-d ja Soovi paar-kolm kuud, kuni jõudiski selle iluduseni. Üks mees, kes elas Belgias, kolis ja müüs oma “puhast kulda” täis korteri sisu, saates selle Eestis elava ema juurde. Siit ka üks filosoofiatest, millest Liis sisekujunduses lähtub- segada eri ajastuid, sest see annab kodule iseloomu.

Paari magamistoa seinu katavad iluliistud, mis andsid pisikesele magamistoale uue hingamise. Kuigi see on olnud mitu aastat trendiks, otsustati proovida ning kõik läkski selles ruumis paika. Leiti ka peegelöökapid juurde ning nüüd on magamistuba rahulik ruum, kus saab puhata. Karakterit lisab rosett laes ning taaskasutusest pärinev lühter.

LASTETUBA- PISIKE, AGA HUBANE

Rääkides lastetoast, mis mõjub muidugi taas nagu otse sisustusajakirjast, ütleb perenaine, et sinna on ta proovinud sellise pehme ja mõnusa olemise luua, kus mõlemal lapsel oleks oma nurgake. Pigem moodsas Skandinaavia stiilis toa disaini dikteeris selle ruumi suurus. Õigemini väiksus. Nari mahutab tuduma kaks last, mõlemil on oma n-ö retro koolikapi kujuga kapp riiete jaoks. Halliks võõbatud IKEA kapp on koduks mänguasjadele.

Rotangist pisikesed lastesuuruses toolid on aga jällegi taaskasutus, leitud Instagrami kadu. Ühte seina katab tapeet ning toast ei puudu ka pisikene nukumaja ja mänguköök, kus Ella pärast lasteaiapäeva oma elamusi meelsasti läbi mängib. Selles kodus ei ole lastel palju mänguasju, sest need lihtsalt ei mahu, ning seda seletatakse ka pisikestele.

Küsimusele, mida nüüd kodus sisustamist planeerides teistmoodi teeks, vastab Liis, et algajate vead said neil tõepoolest tehtud.

Kuigi algselt nurgaga köögi tegid nad kohe ümber, n-ö pikaks kogu köök-söögitoa seina ulatuses, ütleb ta, et kui saaks võimaluse uuesti alustada, kaasaks ta professionaali valgust planeerima, sest pigem pimedate nurkadega korter vajab hästi läbimõeldud valgusplaani. Samuti on neil praegu valgustid tooni erinevustega. Koridoris pole ühtegi pistikut, samuti vannituba pole Liisile meele järele. Kuna kogu vannituba ei tahetud plaatida, sai see osaliselt värvitud. Kuid pigem oleks pidanud siiski plaadid valima.

 

KUNST OLGU AUTORITÖÖ

Liisiga kõneledes ei saa jätta puudutmata kunstitemaatikat, kuna ta ise on kunstiõpetaja haridusega ning suundus 2020 sügisel taas pärast nelja kodus oldud aastat tööle. Liisile väga meeldib kunst interjööris, kuid kindlasti peaks see tema meelest olema autorilooming. Liis ei armasta kunsti, mis on lihtsalt tehtud. Värvigamma peab olema läbi töödatud.

Tulevikus tahaks ta enda kodus näha mõne Eesti kunstniku tööd. Peeter Mudist on üks, kelle tööd Liisile ja Madisele meeldivad. Lisaks tema enda tööle on seinal ka Anu Reinsoni graafika. Küsides, miks ta rohkem oma loomingut ei eksponeeri, leiab ta, et tahaks imetleda pigem kellegi teise töid, sest enda omad hakkavad ajapikku väsitama.

LIISI SISEKUJUNDUSNIPID

  1. Karakteriga kodu loomisel kombineeri ajastuid, vintaaži, IKEAt, taaskasutusleide, et tekiks omapärased kihid.
  2. Mõtle läbi valguslahendus.
  3. Ürita iga ruumi puhul juhinduda põhimõttest tuua välja selle parimad omadused. Näiteks väiksesse ruumi väga intensiivse mustriga tapeeti ei tasuks panna.
  4. Lähtu hoone enda arhitektuurist ja välisilmest.
  5. Tee seda, mis sulle meeldib. Sest see on sinu enda kodu!

Allikas: Idee ja Lahendus sügis 2020
Tekst: Anu Lill
Fotod: Anu Hammer

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Berrystop marjamüügiletid ootavad

Berrystop marjamüügiletid ootavad

18.05.2021

Järve Keskuses on avatud lausa kolm marjamüügipunkti- kõik selleks, et magusad marjad ei jääks kellelgi kahe silma vahele.
Berrystop – see on marjakaupluste võrgustik, mis pakub parima kvaliteediga marju hoolikalt valitud kasvatajatelt üle terve Euroopa.

Loe edasi

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kas töötad pisemat sorti ettevõttes, mis soovib oma ruume värskendada või soovid kujundada suveperioodiks hubast kodukontorit? Anname nõu, millele võiksid enne mõelda.

Loe edasi

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

14.05.2021

Tori Lilleaia lilletelk ootab teid homme, 15.mail kell 12-18 Järve Keskuse õuealal, ikka selleks, et saaksite kõik kevad-suvised lilled mugavalt ühest kohast soetada.

Loe edasi

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

11.05.2021

Horret Junior on brändirõivaste kauplus, mille valikus olevad tooted on mõeldud vaid lastele! Kauplusest leiad erinevate tuntud kaubamärgide rõivaid nii tüdrukutele kui ka poistele.

Loe edasi

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Soetades korterit uusarendusse, võivad valged seinad ja lage ruum tekitada nii elevust kui ka ärevust: kuidas muuta see tühi "karp" tõeliseks koduks?

Loe edasi

Rave Mööbel laienes

Rave Mööbel laienes

04.05.2021

Alates eilsest on Järve Keskuse RAVE Mööbli esindussalong avatud ning suurem kui varem.

Loe edasi

Pepco kauplus nüüd ka Järve Keskuses

Pepco kauplus nüüd ka Järve Keskuses

03.05.2021

Täna, 3.05, avas Järve Keskuses uksed täiesti uus ja klientide poolt oodatud kauplus, PEPCO.

Loe edasi

Järve Keskus saab suve lõpuks täiesti uue siseilme

Järve Keskus saab suve lõpuks täiesti uue siseilme

28.04.2021

Järve Keskuses algavad aprillist septembrini kestvad rekonstrueerimistööd, mille käigus uuenevad keskuse kõik üld- ja puhkealad ning täieneb ka kaupluste ja kaubavalik. Puhkenurgad muutuvad veel hubasemaks.

Loe edasi

Moodne Ibiza kodus

Moodne Ibiza kodus

Folgilikud mustrid, naturaalsed tekstuurid ja värvilised tutikesed punutud korvidel- too peosaare interjööritrendid oma koju aastaringselt.Kas

Loe edasi

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

19.04.2021

Tule vaksineerima! Ajavahemikul 19. aprill kuni 20. juuni 2021 toimub Järve Keskuse Apotheka apteegis (Netiapteegis) puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine. Vaktsineerimist viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad.

Loe edasi