Avamisajad pühadel

9 populaarset valgustuslahendust

Toome teieni moodsad suunad, mida iseloomustavad peamiselt järgmised märksõnad: geomeetrilised vormid, sirged ning voogavad liinid ja siinid, elegantsed industriaalsed valgustid, retrohõngulised ajatud lambid, looduslähedane puit, Art déco stiil, julged värvid, nagu oranž, punane, sinine ning nutikas personaalne ja intelligentne valgustus.

Led valgustid

Leedide kasutuselevõtt võimaldab luua täisesti unikaalseid uusi lahendusi. Need Flosi sammasvalgustid Noctambule jäävad päevasel ajal pea nähtamatuks tänu oma klaasist moodulitele, kuid pakuvad õhtul suurepärast meeleoluvalgust.

Veidi retrolikum variant firmalt Ferroluce, kus industriaalne torustik koos valgustitega on võimalik ise kodus kokku panna.

Industriaalne elegants

See on näide valgustorude oskuslikust kombineerimisest elektrikaabliga. Omapärane materjalide kooslus klaasist valgustoru ja tööstusliku kummiga kannab nime WireLine (Flos).

Siinivalgustid

Leedtehnoloogia kiire areng võimaldab luua äärmiselt õhukesi, minimalistliku joonega dekoratiivseid siine ja sinna paigutatud siinivalgusteid. Siine on nii 1- kui 3-faasilisi, viimaseid on võimalik grupiti lülitama panna.

 

Leedribade ja kuplitega valgusti Less itaalia tootjalt Venicem

ART DECO stiilist inspireeritud valgustid

Selle stiili mõjutused kestavad juba mitmeid aastaid

Valgustid, mis matkivad geomeetrilisi kujutisi

Geomeetriliste valgustitega saab interjööri tuua justkui graafilist disaini, mis mõjub erilisena ja lisab ruumile kaasaegsust.

Voogavad vormid

Sellised liinina kulgevad valgustid aitavad ruumi ühtlasemalt valgusega katta ning ripplampidega valguse õigesse kohta sättida.

 

Naturaalsest puidust ajatud valgustid

See suund viib meid ajas tagasi ja kõneleb ajatutest väärtustest.

Julged värvilised valgustid

Praegu trendikatest toonidest võiks välja tuua huvitavaid pooltoone, nagu antiikroosa, vintage-sinine, burgundiapunane ning ookeani erinevad toonid. Valgustitootjad julgustavad kasutama värvikaid süvisvalgusteid ning siini- ja kohtvalgusteid, mida oleme tavapäraselt vaid metallitoonides kasutanud.

Sirged liinivalgustid

Kui sulle meeldib minimalistlik disain ja puhas selge joon, leiad sellel aastal oma koju palju põnevaid valgusteid.

 

Allikas: Idee ja Lahendus Sügis-talv 2020

Tekst: Ülle Jõks, Hektor Light

 

 

 

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Vein, kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein, kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub kvaliteetsel grillil valmistatud hõrk toit, koduaias chillimine ning põnevad matkad.

Loe edasi

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Kes meist ei teaks, et tervislikum toitumine toob kaasa hea enesetunde ja mõnusalt energiat. Valisime koostöös Selveriga välja maitsvad ja funktsionaalsed supertoidusegud, millega päeva jooksul akusid laadida.

Loe edasi