Avamisajad pühadel

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

 

Koolikott on iga koolilapse truu ja päris kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid. Enne koolikoti ostmist on oluline tähelepanu pöörata mitmele detailile; kott peab olema selga toestav, mugav ja lapsele sobiv.

Mida silmas pidada koolikoti valimisel?

1. Kuju

Kindlasti tasub igas vanuses laste puhul eelistada korralikku koolikotti käekotile või spordikotile. Pidevalt ühel õlal kantav kott mõjub rühile halvasti ning võib põhjustada selja ja õla probleeme. Kindla vormiga kotis jaotub raskus ühtlasemalt.

2. Suurus

Sageli ostetakse lapsele suurem seljakott, et seda saaks mitu aastat kanda. Tegelikkuses on lapse suurusele mittevastav seljakott ka raskem, ei istu mugavalt seljas ja kipub raskuse tõttu alla vajuma. Kooliasjade kandmiseks sobiv kott peaks ulatuma lapse õlgade kõrgusest ristluuni. Samuti ei tohiks kott olla lapse kehast palju laiem. Praktilised kotid mahutavad kenasti ka A4 formaadis õpikud ja töövihikud.

3. Materjal

Meie põhjamaises heitlikus kliimas on materjali ilmastikukindlus oluline tegur. Koolikottideks sobivad seljakotid ja ranitsad on peamiselt valmistatud vett hülgavast materjalist või on vastava kangatöötlusega ning on tänu sellele ka kergesti puhastatavad.

4. Rihmad

Kandmismugavuse tagavad laiemad polsterdatud rihmad, mida on võimalik reguleerida. Õlarihmad võiksid olla lihtsasti reguleeritavad, et ka laps ise vajadusel selle ülesandega hakkama saaks. Laiemad rihmad ei sooni pisut raskema õpikute koorma puhul õlgadesse ega tekita vale kehahoiaku tekitatud lihaspingeid. Näiteks mugavad s-kujulised õlarihmad sobivad kehakujuga hästi ja muudavad koolikoti kandmise ergonoomiliseks kogemuseks.
Kotti aitab vastu selga hoida rinna või kõhu ees olev traks või kinnitus. Viimane hoiab koti selja lähedal ka kiiremini kõndides või joostes. Iga kooliaasta alguses tuleks rihmade asetus taaskord üle vaadata, sest suvel võib laps olla korralikult kasvanud.

5. Polsterdused

Polsterdatud seljaosa toetab selga, kaitseb seda teravate õpikute nurkade eest ning aitab hoida õiget rühti. Mõned tootjad valmistavad ka ergonoomilisi koolikotte, mille seljatoe kuju on vormitud inimese selgroo järgi, et toestada kandja ala- ja ülaselga.

6. Sahtlid

Koolikotil ei tohiks olla liiga vähe ega liiga palju sahtleid. Kuid mitme sahtli olemasolu võimaldab koolitarbeid ja sellega ka koti raskust ühtlasemalt jaotada. Vanemate klasside laste koolikotis võiks olla kindlasti sülearvuti sahtel. Erinevad sahtlite olemasolul tuleks raskemad asjad pakkida alati seljale lähemale. See võimaldab vähendada seljale osutuvat pinget.

7. Kaal

Tasub meeles pidada, et tühi koolikott võiks kaaluda kuni kilogramm ja asju täis kott ei tohiks kaaluda rohkem kui kümme protsenti lapse kehakaalust.

Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama. Koolikotti aitab valida Hansapost, Apollo, Easy Travel, Charlot

Artikli allikas: Hansapost

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

15 ideed ruumi valgustamiseks

15 ideed ruumi valgustamiseks

Valgusti valikul tuleks lähtuda toa interjöörist ja otstarbest. Tähelepanu tasub pöörata ruumi suurusele, kõrgusele ja värvidele. Piisava valgustatuse tagamiseks on soovitatav kombineerida omavahel lae-, seina-, põranda- ja laualampe. Valgusteid saab omakorda sobitada vastavalt sellele, kas nad annavad kaudset, suunavat või üldvalgust.

Loe edasi

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Laualambi valikul peaks teadma millele tähelepanu pöörata, sest õige laualamp tagab silma tervise. Lapse kirjutuslaua valgustus on palju olulisem kui me aimatagi oskame. Valgus mõjutab paljuski õppimisvõimet ja heaolu.

Loe edasi

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Kardinalahendus on tavaliselt viimane valik ruumi valmimisel, kus otsustatakse lõplikult, milline interjöör saab kodus olema. Kardinate vastutusrikas ülesanne on sobitada kokku ühtseks tervikuks kõik ruumis olevad elemendid ehk kogu interjöör omavahel tasakaalustada.

Loe edasi

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

08.09.2020

Lapse tuba peab täitma paljusid funktsioone. Osaliselt on see garderoob, magamis- ja mängutuba ning puhkeruum. Muidugi peab seal olema ka koht õppimiseks - uus õppeaasta on just alanud.

Loe edasi

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

01.09.2020

Uue esindusssalongi leiate Järve Keskuses tagant, NOTO plaadisalongi vastast.

Loe edasi

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, siis on tegevusi, mida ei tasuks kunagi tähelepanuta jätta.

Loe edasi

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

13.08.2020

Marjad ja aiasaadused on valmimas. Tule Marjafestivalile ning kindlasti külasta ka Expert kauplust.

Loe edasi

Marjafestival tuleb taas!

Marjafestival tuleb taas!

10.08.2020

Tule Marjafestivalile 13. – 15.08.2020

Järve Keskuse ees festivalialal on müügil laias valikus värsket kodumaist talu-…

Loe edasi

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

07.08.2020

9.augustil kell 10.00-19.00 on Järve Keskuse I korruse vallutanud mesinikud üle terve Eesti ning kodumaist kvaliteetset ja kasuliku mett saab kaasa osta iga kabuumiline.

Loe edasi

Head shoppajad! KABUUM on kohe kohal!

Head shoppajad! KABUUM on kohe kohal!

04.08.2020

Augustikuu Kabuum on kohe kohal!
5 päeva täis erakordselt häid hindu ja külaliskauplejaid ning parima mee valimine!

Loe edasi