Avamisajad pühadel

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

 

Koolikott on iga koolilapse truu ja päris kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid. Enne koolikoti ostmist on oluline tähelepanu pöörata mitmele detailile; kott peab olema selga toestav, mugav ja lapsele sobiv.

Mida silmas pidada koolikoti valimisel?

1. Kuju

Kindlasti tasub igas vanuses laste puhul eelistada korralikku koolikotti käekotile või spordikotile. Pidevalt ühel õlal kantav kott mõjub rühile halvasti ning võib põhjustada selja ja õla probleeme. Kindla vormiga kotis jaotub raskus ühtlasemalt.

2. Suurus

Sageli ostetakse lapsele suurem seljakott, et seda saaks mitu aastat kanda. Tegelikkuses on lapse suurusele mittevastav seljakott ka raskem, ei istu mugavalt seljas ja kipub raskuse tõttu alla vajuma. Kooliasjade kandmiseks sobiv kott peaks ulatuma lapse õlgade kõrgusest ristluuni. Samuti ei tohiks kott olla lapse kehast palju laiem. Praktilised kotid mahutavad kenasti ka A4 formaadis õpikud ja töövihikud.

3. Materjal

Meie põhjamaises heitlikus kliimas on materjali ilmastikukindlus oluline tegur. Koolikottideks sobivad seljakotid ja ranitsad on peamiselt valmistatud vett hülgavast materjalist või on vastava kangatöötlusega ning on tänu sellele ka kergesti puhastatavad.

4. Rihmad

Kandmismugavuse tagavad laiemad polsterdatud rihmad, mida on võimalik reguleerida. Õlarihmad võiksid olla lihtsasti reguleeritavad, et ka laps ise vajadusel selle ülesandega hakkama saaks. Laiemad rihmad ei sooni pisut raskema õpikute koorma puhul õlgadesse ega tekita vale kehahoiaku tekitatud lihaspingeid. Näiteks mugavad s-kujulised õlarihmad sobivad kehakujuga hästi ja muudavad koolikoti kandmise ergonoomiliseks kogemuseks.
Kotti aitab vastu selga hoida rinna või kõhu ees olev traks või kinnitus. Viimane hoiab koti selja lähedal ka kiiremini kõndides või joostes. Iga kooliaasta alguses tuleks rihmade asetus taaskord üle vaadata, sest suvel võib laps olla korralikult kasvanud.

5. Polsterdused

Polsterdatud seljaosa toetab selga, kaitseb seda teravate õpikute nurkade eest ning aitab hoida õiget rühti. Mõned tootjad valmistavad ka ergonoomilisi koolikotte, mille seljatoe kuju on vormitud inimese selgroo järgi, et toestada kandja ala- ja ülaselga.

6. Sahtlid

Koolikotil ei tohiks olla liiga vähe ega liiga palju sahtleid. Kuid mitme sahtli olemasolu võimaldab koolitarbeid ja sellega ka koti raskust ühtlasemalt jaotada. Vanemate klasside laste koolikotis võiks olla kindlasti sülearvuti sahtel. Erinevad sahtlite olemasolul tuleks raskemad asjad pakkida alati seljale lähemale. See võimaldab vähendada seljale osutuvat pinget.

7. Kaal

Tasub meeles pidada, et tühi koolikott võiks kaaluda kuni kilogramm ja asju täis kott ei tohiks kaaluda rohkem kui kümme protsenti lapse kehakaalust.

Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama. Koolikotti aitab valida Hansapost, Apollo, Easy Travel, Charlot

Artikli allikas: Hansapost

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Vein, kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein, kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub kvaliteetsel grillil valmistatud hõrk toit, koduaias chillimine ning põnevad matkad.

Loe edasi

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Kes meist ei teaks, et tervislikum toitumine toob kaasa hea enesetunde ja mõnusalt energiat. Valisime koostöös Selveriga välja maitsvad ja funktsionaalsed supertoidusegud, millega päeva jooksul akusid laadida.

Loe edasi