Avamisajad pühadel

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

 

Koolikott on iga koolilapse truu ja päris kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid. Enne koolikoti ostmist on oluline tähelepanu pöörata mitmele detailile; kott peab olema selga toestav, mugav ja lapsele sobiv.

Mida silmas pidada koolikoti valimisel?

1. Kuju

Kindlasti tasub igas vanuses laste puhul eelistada korralikku koolikotti käekotile või spordikotile. Pidevalt ühel õlal kantav kott mõjub rühile halvasti ning võib põhjustada selja ja õla probleeme. Kindla vormiga kotis jaotub raskus ühtlasemalt.

2. Suurus

Sageli ostetakse lapsele suurem seljakott, et seda saaks mitu aastat kanda. Tegelikkuses on lapse suurusele mittevastav seljakott ka raskem, ei istu mugavalt seljas ja kipub raskuse tõttu alla vajuma. Kooliasjade kandmiseks sobiv kott peaks ulatuma lapse õlgade kõrgusest ristluuni. Samuti ei tohiks kott olla lapse kehast palju laiem. Praktilised kotid mahutavad kenasti ka A4 formaadis õpikud ja töövihikud.

3. Materjal

Meie põhjamaises heitlikus kliimas on materjali ilmastikukindlus oluline tegur. Koolikottideks sobivad seljakotid ja ranitsad on peamiselt valmistatud vett hülgavast materjalist või on vastava kangatöötlusega ning on tänu sellele ka kergesti puhastatavad.

4. Rihmad

Kandmismugavuse tagavad laiemad polsterdatud rihmad, mida on võimalik reguleerida. Õlarihmad võiksid olla lihtsasti reguleeritavad, et ka laps ise vajadusel selle ülesandega hakkama saaks. Laiemad rihmad ei sooni pisut raskema õpikute koorma puhul õlgadesse ega tekita vale kehahoiaku tekitatud lihaspingeid. Näiteks mugavad s-kujulised õlarihmad sobivad kehakujuga hästi ja muudavad koolikoti kandmise ergonoomiliseks kogemuseks.
Kotti aitab vastu selga hoida rinna või kõhu ees olev traks või kinnitus. Viimane hoiab koti selja lähedal ka kiiremini kõndides või joostes. Iga kooliaasta alguses tuleks rihmade asetus taaskord üle vaadata, sest suvel võib laps olla korralikult kasvanud.

5. Polsterdused

Polsterdatud seljaosa toetab selga, kaitseb seda teravate õpikute nurkade eest ning aitab hoida õiget rühti. Mõned tootjad valmistavad ka ergonoomilisi koolikotte, mille seljatoe kuju on vormitud inimese selgroo järgi, et toestada kandja ala- ja ülaselga.

6. Sahtlid

Koolikotil ei tohiks olla liiga vähe ega liiga palju sahtleid. Kuid mitme sahtli olemasolu võimaldab koolitarbeid ja sellega ka koti raskust ühtlasemalt jaotada. Vanemate klasside laste koolikotis võiks olla kindlasti sülearvuti sahtel. Erinevad sahtlite olemasolul tuleks raskemad asjad pakkida alati seljale lähemale. See võimaldab vähendada seljale osutuvat pinget.

7. Kaal

Tasub meeles pidada, et tühi koolikott võiks kaaluda kuni kilogramm ja asju täis kott ei tohiks kaaluda rohkem kui kümme protsenti lapse kehakaalust.

Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama. Koolikotti aitab valida Hansapost, Apollo, Easy Travel, Charlot

Artikli allikas: Hansapost

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

9 populaarset valgustuslahendust

9 populaarset valgustuslahendust

Kui soovid teada, mis suunas trendid valgustitemaailmas liiguvad, tasub järgida maailmakuulsa Flos uusi kollektsioone.

Loe edasi

3 lihtsat nippi, kuidas pimedal ajal terveks jääda

3 lihtsat nippi, kuidas pimedal ajal terveks jääda

Aasta kõige pimedam aeg on käes. Siin on 3 nippi, kuidas sellest tervena välja tulla.

Loe edasi

Söögikohtade lahtiolekuajad Järve Keskuses 28.12.20202 – 17.01.2021

Söögikohtade lahtiolekuajad Järve Keskuses 28.12.20202 – 17.01.2021

28.12.2020

28.12.2020-17.01.2021 on Järve Keskus avatud oma tavapärastel aegadel. Kõikides keskuse söögikohtades toimub toidu kaasamüük.

Loe edasi

Tähista aastavahetust stiilselt

Tähista aastavahetust stiilselt

Saabumas on tähtis päev, mil sõprade ja lähedastega või hoopis ainult oma pereringis saadetakse ära vana aasta ning tervitatakse uut. On sul selle tarbeks pokaalid olemas?

Loe edasi

Jõulukingitused, mida ihkaksid kõik

Jõulukingitused, mida ihkaksid kõik

Saabunud on jõuludeks valmistumise aeg! Tähtis osa jõuludest on ka kingitused ning seda vaatamata keerulisele ajale.…

Loe edasi

Avaram ja suurem sisustussalong Skano ootab teid!

Avaram ja suurem sisustussalong Skano ootab teid!

04.12.2020

Skano sisustussalong 0 korrusel on saanud parimate sisustuselementide presenteerimiseks pinda juurde. Rohkem ruumi tähendab suuremat ja mitmekesisemat kaubavalikut.

Loe edasi

Bio4You tervisetoodete kauplus laienes!

Bio4You tervisetoodete kauplus laienes!

04.12.2020

II korrusel Bio4You kaupluses on tervisetoodete valik alates detsembrist poole suurem, sest kauplusel on nüüd poole rohkem müügipinda.

Loe edasi

Järve Keskuse inspiratsiooniraamat jõuldeks on kohal!

Järve Keskuse inspiratsiooniraamat jõuldeks on kohal!

02.12.2020

Ispiratsiooniraamatust leiad 393 kingiideed erinevatest Järve Keskuse kauplustest. Järve Keskuse kaupluste valik on väga mitmekesine, siis leiab kingituse igale maitsele, vanusele ja vajadusele.

Loe edasi

@homeinestonia- instagrami konto, mis inspireerib

@homeinestonia- instagrami konto, mis inspireerib

Instagramis leidub väga palju omanäolisi ja inspireerivaid kodusid. Üks meie lemmikutest on @homeinestonia.

Loe edasi

Must Reede on kohe kohal, ära unusta käituda vastutustundlikult!

Must Reede on kohe kohal, ära unusta käituda vastutustundlikult!

24.11.2020

MUSTA REEDE külastaja meelespea!

Hea Järve Keskuse külastaja, meil on heameel, et tuled meile külla, et saada osa MUSTA REEDE superpakkumistest. Et sinu osturõõm püsiks, tuletame sulle meelde mõned reeglid!

Loe edasi