Avamisajad pühadel

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

 

Koolikott on iga koolilapse truu ja päris kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid. Enne koolikoti ostmist on oluline tähelepanu pöörata mitmele detailile; kott peab olema selga toestav, mugav ja lapsele sobiv.

Mida silmas pidada koolikoti valimisel?

1. Kuju

Kindlasti tasub igas vanuses laste puhul eelistada korralikku koolikotti käekotile või spordikotile. Pidevalt ühel õlal kantav kott mõjub rühile halvasti ning võib põhjustada selja ja õla probleeme. Kindla vormiga kotis jaotub raskus ühtlasemalt.

2. Suurus

Sageli ostetakse lapsele suurem seljakott, et seda saaks mitu aastat kanda. Tegelikkuses on lapse suurusele mittevastav seljakott ka raskem, ei istu mugavalt seljas ja kipub raskuse tõttu alla vajuma. Kooliasjade kandmiseks sobiv kott peaks ulatuma lapse õlgade kõrgusest ristluuni. Samuti ei tohiks kott olla lapse kehast palju laiem. Praktilised kotid mahutavad kenasti ka A4 formaadis õpikud ja töövihikud.

3. Materjal

Meie põhjamaises heitlikus kliimas on materjali ilmastikukindlus oluline tegur. Koolikottideks sobivad seljakotid ja ranitsad on peamiselt valmistatud vett hülgavast materjalist või on vastava kangatöötlusega ning on tänu sellele ka kergesti puhastatavad.

4. Rihmad

Kandmismugavuse tagavad laiemad polsterdatud rihmad, mida on võimalik reguleerida. Õlarihmad võiksid olla lihtsasti reguleeritavad, et ka laps ise vajadusel selle ülesandega hakkama saaks. Laiemad rihmad ei sooni pisut raskema õpikute koorma puhul õlgadesse ega tekita vale kehahoiaku tekitatud lihaspingeid. Näiteks mugavad s-kujulised õlarihmad sobivad kehakujuga hästi ja muudavad koolikoti kandmise ergonoomiliseks kogemuseks.
Kotti aitab vastu selga hoida rinna või kõhu ees olev traks või kinnitus. Viimane hoiab koti selja lähedal ka kiiremini kõndides või joostes. Iga kooliaasta alguses tuleks rihmade asetus taaskord üle vaadata, sest suvel võib laps olla korralikult kasvanud.

5. Polsterdused

Polsterdatud seljaosa toetab selga, kaitseb seda teravate õpikute nurkade eest ning aitab hoida õiget rühti. Mõned tootjad valmistavad ka ergonoomilisi koolikotte, mille seljatoe kuju on vormitud inimese selgroo järgi, et toestada kandja ala- ja ülaselga.

6. Sahtlid

Koolikotil ei tohiks olla liiga vähe ega liiga palju sahtleid. Kuid mitme sahtli olemasolu võimaldab koolitarbeid ja sellega ka koti raskust ühtlasemalt jaotada. Vanemate klasside laste koolikotis võiks olla kindlasti sülearvuti sahtel. Erinevad sahtlite olemasolul tuleks raskemad asjad pakkida alati seljale lähemale. See võimaldab vähendada seljale osutuvat pinget.

7. Kaal

Tasub meeles pidada, et tühi koolikott võiks kaaluda kuni kilogramm ja asju täis kott ei tohiks kaaluda rohkem kui kümme protsenti lapse kehakaalust.

Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama. Koolikotti aitab valida Hansapost, Apollo, Easy Travel, Charlot

Artikli allikas: Hansapost

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

19.04.2021

Tule vaksineerima! Ajavahemikul 19. aprill kuni 20. juuni 2021 toimub Järve Keskuse Apotheka apteegis (Netiapteegis) puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine. Vaktsineerimist viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad.

Loe edasi

Karakteriga kodu, kus kohtuvad eri ajastud

Karakteriga kodu, kus kohtuvad eri ajastud

Armastatud kodu-instagrammer Liis Taras ja tema pere - abikaasa Madis, lapsed Ella ja Lukas ning koer Platon - on sisekujundushuvilistele ammu tuttavad, samuti iga nurgake nende kaunist kodust. Meeleldi jagab ta seda ka Järve Keskuse jälgijatele.

Loe edasi

Kunstiküllane korter Berliinis

Kunstiküllane korter Berliinis

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud.

Loe edasi

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Valgustuse hea planeerimise tähtsust ei pea kodusisustamise puhul ilmselt rõhutama, kuna see loob kodutunde ning rõhutab just seda, millesse disaini puhul oled panustanud. Üks efektiivne viis selleks on siinide kasutamine.

Loe edasi

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Järve Keskuse kauplustes on kõikideks pühadeks ja pidupäevadeks lauakaunistusi ning kingitusi, sul tuleb need vaid üles leida! Siin on väike valik, millest võib sulle kodu kaunistamisel abi olla!

Loe edasi

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

24.03.2021

Järve Keskuses on märgistatud  kaks kohta, kus saate mugavalt, ohutult ja kontaktivabalt oma tellitud kauba vastu võtta! 

Loe edasi

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

Instagramis on palju põnevaid ja omanäolisi sisustusteemalisi kontosid. Põnevad sisustuslahendused on meie teema ning nii avastasimegi @ulb.home

Loe edasi

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Koridor on koht, kus vedeleb alati lahtiseid "vidinaid". Ometi on see ruum, mis sind esimesena tervitab. Olemas on nii palju nutikaid ja soodsaid lahendusi, kuidas kodusolevat ära kasutada. Samuti leidub kaubandusest palju põnevat.

Loe edasi

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

Kas oled mõelnud, et tahaks koju natukene värskust tuua, ilma liigse vaeva ja suure eelarveta? Siin on 5 nippi Diivaniparadiisilt, kuidas seda teha.

Loe edasi