Avamisajad pühadel

6 reeglit, mida jooksujalatsi valimisel alati järgida

Kuidas valida parim jooksujalats Järve Keskus

Kuidas valida parim jooksujalats?

Hea jooksujalats peab olema mugav, hingama, pidama vett, olema kerge ja hästi jalas püsima. Kui tead, mis pinnasel sa tavaliselt jooksed, siis küsi teenindajalt sulle kõige sobivamat jalanõud, sest õigel jooksujalatsil peab olema õige talla pehmus – see peab summutama põrutust, aga mitte tõuget. Teenindaja saab valikul päris palju kaasa rääkida, aga lõplik otsus peab jääma siiski sinu teha. Mis on need kuus väga olulist reeglit, mida jooksujalatsi valimisel alati teha tuleks?

1. Osta jooksujalatsid alati päeva teises pooles

Sest päeva teises pooles on sinu jalg pärast pikka päeva veidi turses, väsinud ning tundlik. Esiteks teeme me tihti trenni pärast tööpäeva ning teiseks aitab see vältida probleeme olukorras, kus sinu jalad on pärast pikka jooksu tursunud ja tundlikud. Me ju keegi ei soovi, et hommikul või lõunapausil ostetud jalanõud õhtul pool numbrit väiksemaks osutuksid.

2. Võta vähemalt 30 minutit aega

Jooksujalats peab olema mugav ja mugavuse testimiseks vajame aega. Planeeri vähemalt 30 minutit selleks, et leida parima sobivusega jalatsid. Jalatsite proovimiseks kasuta võimalusel samu spordisokke, mida kasutad tavaliselt ka joostes.

3. Proovi alati paremat ja vasakut jalatsit

Üsna tihti on üks jalg teisest veidi erinev ning tossupaar peab siin olema kompromiss mõlemale jalale. Seega proovi alati mõlemat jalga ning vajadusel säti ka paelu, sest nii nagu tehas on paelad põiminud, ei pruugi sinu jalale aga üldse sobida.

4. Ära osta kunagi esimesena proovitud jalatsipaari

Isegi kui see on väga mugav… ja ilus! Parema ülevaate saamiseks proovi kõiki jooksusjalatseid, võrdle ja alles siis tee oma otsus. Ja veel – kui tahad tõesti trenni teha, siis ilu ja mugavus ei pruugi siin alati koos käia. Sulle enam meeldinud jalatsipaar polegi ehk parim valik. Ilu on jooksusjalatsit valides alati teisejärguline.

5. 1 cm reegel

Vaata, et pikima varba otsast jääb jalatsi ninani veel sõrme laiuse võrra ruumi. Seda on umbes 1 cm. Arvesta, et suur varvas ei pruugi alati olla sinu kõige kaugemale ulatuv varvas. Jalatsites seistes pead saama kõiki oma varbaid vabalt liigutada. Jalats peab olema piisavalt lai vastavalt jalalaba laiusele ning kand peab olema kindlalt paigal. Seega ära vali liiga avaraid jalavarje.

6. Proovi jooksujalatsit võimalusel kõval pinnasel

Jalatseid testides seisa alati püsti, kinnita paelad ja vaata, et pind oleks kõva. Pehme vaip käitub lisapehmendusena ning ei võimalda sul saada õiget tunnetust. Tossu proovides tee samu tegevusi, mida teed joostes, nt hüppa, pööra või jookse punktini. Nii tunnetad, kuidas jalats neid tegevusi tehes käitub.

Ja mis kõige olulisem, jooksujalatsit osta veebipoe asemel alati poest, muidu riskid mugavuse ja sobivusega.

Sulle parima jooksujalatsi leiad alati kauplusest Rademar. Tsekka veebis valikut ja mine kauplusesse proovima.
Naiste jooksujalatsid  Meeste jooksujalatsid

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Vein, kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein, kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub kvaliteetsel grillil valmistatud hõrk toit, koduaias chillimine ning põnevad matkad.

Loe edasi

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Kes meist ei teaks, et tervislikum toitumine toob kaasa hea enesetunde ja mõnusalt energiat. Valisime koostöös Selveriga välja maitsvad ja funktsionaalsed supertoidusegud, millega päeva jooksul akusid laadida.

Loe edasi