Avamisajad pühadel

6 reeglit, mida jooksujalatsi valimisel alati järgida

Kuidas valida parim jooksujalats Järve Keskus

Kuidas valida parim jooksujalats?

Hea jooksujalats peab olema mugav, hingama, pidama vett, olema kerge ja hästi jalas püsima. Kui tead, mis pinnasel sa tavaliselt jooksed, siis küsi teenindajalt sulle kõige sobivamat jalanõud, sest õigel jooksujalatsil peab olema õige talla pehmus – see peab summutama põrutust, aga mitte tõuget. Teenindaja saab valikul päris palju kaasa rääkida, aga lõplik otsus peab jääma siiski sinu teha. Mis on need kuus väga olulist reeglit, mida jooksujalatsi valimisel alati teha tuleks?

1. Osta jooksujalatsid alati päeva teises pooles

Sest päeva teises pooles on sinu jalg pärast pikka päeva veidi turses, väsinud ning tundlik. Esiteks teeme me tihti trenni pärast tööpäeva ning teiseks aitab see vältida probleeme olukorras, kus sinu jalad on pärast pikka jooksu tursunud ja tundlikud. Me ju keegi ei soovi, et hommikul või lõunapausil ostetud jalanõud õhtul pool numbrit väiksemaks osutuksid.

2. Võta vähemalt 30 minutit aega

Jooksujalats peab olema mugav ja mugavuse testimiseks vajame aega. Planeeri vähemalt 30 minutit selleks, et leida parima sobivusega jalatsid. Jalatsite proovimiseks kasuta võimalusel samu spordisokke, mida kasutad tavaliselt ka joostes.

3. Proovi alati paremat ja vasakut jalatsit

Üsna tihti on üks jalg teisest veidi erinev ning tossupaar peab siin olema kompromiss mõlemale jalale. Seega proovi alati mõlemat jalga ning vajadusel säti ka paelu, sest nii nagu tehas on paelad põiminud, ei pruugi sinu jalale aga üldse sobida.

4. Ära osta kunagi esimesena proovitud jalatsipaari

Isegi kui see on väga mugav… ja ilus! Parema ülevaate saamiseks proovi kõiki jooksusjalatseid, võrdle ja alles siis tee oma otsus. Ja veel – kui tahad tõesti trenni teha, siis ilu ja mugavus ei pruugi siin alati koos käia. Sulle enam meeldinud jalatsipaar polegi ehk parim valik. Ilu on jooksusjalatsit valides alati teisejärguline.

5. 1 cm reegel

Vaata, et pikima varba otsast jääb jalatsi ninani veel sõrme laiuse võrra ruumi. Seda on umbes 1 cm. Arvesta, et suur varvas ei pruugi alati olla sinu kõige kaugemale ulatuv varvas. Jalatsites seistes pead saama kõiki oma varbaid vabalt liigutada. Jalats peab olema piisavalt lai vastavalt jalalaba laiusele ning kand peab olema kindlalt paigal. Seega ära vali liiga avaraid jalavarje.

6. Proovi jooksujalatsit võimalusel kõval pinnasel

Jalatseid testides seisa alati püsti, kinnita paelad ja vaata, et pind oleks kõva. Pehme vaip käitub lisapehmendusena ning ei võimalda sul saada õiget tunnetust. Tossu proovides tee samu tegevusi, mida teed joostes, nt hüppa, pööra või jookse punktini. Nii tunnetad, kuidas jalats neid tegevusi tehes käitub.

Ja mis kõige olulisem, jooksujalatsit osta veebipoe asemel alati poest, muidu riskid mugavuse ja sobivusega.

Sulle parima jooksujalatsi leiad alati kauplusest Rademar. Tsekka veebis valikut ja mine kauplusesse proovima.
Naiste jooksujalatsid  Meeste jooksujalatsid

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Laualambi valikul peaks teadma millele tähelepanu pöörata, sest õige laualamp tagab silma tervise. Lapse kirjutuslaua valgustus on palju olulisem kui me aimatagi oskame. Valgus mõjutab paljuski õppimisvõimet ja heaolu.

Loe edasi

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Kardinalahendus on tavaliselt viimane valik ruumi valmimisel, kus otsustatakse lõplikult, milline interjöör saab kodus olema. Kardinate vastutusrikas ülesanne on sobitada kokku ühtseks tervikuks kõik ruumis olevad elemendid ehk kogu interjöör omavahel tasakaalustada.

Loe edasi

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

08.09.2020

Lapse tuba peab täitma paljusid funktsioone. Osaliselt on see garderoob, magamis- ja mängutuba ning puhkeruum. Muidugi peab seal olema ka koht õppimiseks - uus õppeaasta on just alanud.

Loe edasi

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

01.09.2020

Uue esindusssalongi leiate Järve Keskuses tagant, NOTO plaadisalongi vastast.

Loe edasi

7 olulist asja, mida  koolikoti valimisel silmas pidada

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

Koolikott on iga koolilapse truu ent kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid.

Loe edasi

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, siis on tegevusi, mida ei tasuks kunagi tähelepanuta jätta.

Loe edasi

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

13.08.2020

Marjad ja aiasaadused on valmimas. Tule Marjafestivalile ning kindlasti külasta ka Expert kauplust.

Loe edasi

Marjafestival tuleb taas!

Marjafestival tuleb taas!

10.08.2020

Tule Marjafestivalile 13. – 15.08.2020

Järve Keskuse ees festivalialal on müügil laias valikus värsket kodumaist talu-…

Loe edasi

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

07.08.2020

9.augustil kell 10.00-19.00 on Järve Keskuse I korruse vallutanud mesinikud üle terve Eesti ning kodumaist kvaliteetset ja kasuliku mett saab kaasa osta iga kabuumiline.

Loe edasi

Head shoppajad! KABUUM on kohe kohal!

Head shoppajad! KABUUM on kohe kohal!

04.08.2020

Augustikuu Kabuum on kohe kohal!
5 päeva täis erakordselt häid hindu ja külaliskauplejaid ning parima mee valimine!

Loe edasi