Avamisajad pühadel

6 reeglit, mida jooksujalatsi valimisel alati järgida

Kuidas valida parim jooksujalats Järve Keskus

Kuidas valida parim jooksujalats?

Hea jooksujalats peab olema mugav, hingama, pidama vett, olema kerge ja hästi jalas püsima. Kui tead, mis pinnasel sa tavaliselt jooksed, siis küsi teenindajalt sulle kõige sobivamat jalanõud, sest õigel jooksujalatsil peab olema õige talla pehmus – see peab summutama põrutust, aga mitte tõuget. Teenindaja saab valikul päris palju kaasa rääkida, aga lõplik otsus peab jääma siiski sinu teha. Mis on need kuus väga olulist reeglit, mida jooksujalatsi valimisel alati teha tuleks?

1. Osta jooksujalatsid alati päeva teises pooles

Sest päeva teises pooles on sinu jalg pärast pikka päeva veidi turses, väsinud ning tundlik. Esiteks teeme me tihti trenni pärast tööpäeva ning teiseks aitab see vältida probleeme olukorras, kus sinu jalad on pärast pikka jooksu tursunud ja tundlikud. Me ju keegi ei soovi, et hommikul või lõunapausil ostetud jalanõud õhtul pool numbrit väiksemaks osutuksid.

2. Võta vähemalt 30 minutit aega

Jooksujalats peab olema mugav ja mugavuse testimiseks vajame aega. Planeeri vähemalt 30 minutit selleks, et leida parima sobivusega jalatsid. Jalatsite proovimiseks kasuta võimalusel samu spordisokke, mida kasutad tavaliselt ka joostes.

3. Proovi alati paremat ja vasakut jalatsit

Üsna tihti on üks jalg teisest veidi erinev ning tossupaar peab siin olema kompromiss mõlemale jalale. Seega proovi alati mõlemat jalga ning vajadusel säti ka paelu, sest nii nagu tehas on paelad põiminud, ei pruugi sinu jalale aga üldse sobida.

4. Ära osta kunagi esimesena proovitud jalatsipaari

Isegi kui see on väga mugav… ja ilus! Parema ülevaate saamiseks proovi kõiki jooksusjalatseid, võrdle ja alles siis tee oma otsus. Ja veel – kui tahad tõesti trenni teha, siis ilu ja mugavus ei pruugi siin alati koos käia. Sulle enam meeldinud jalatsipaar polegi ehk parim valik. Ilu on jooksusjalatsit valides alati teisejärguline.

5. 1 cm reegel

Vaata, et pikima varba otsast jääb jalatsi ninani veel sõrme laiuse võrra ruumi. Seda on umbes 1 cm. Arvesta, et suur varvas ei pruugi alati olla sinu kõige kaugemale ulatuv varvas. Jalatsites seistes pead saama kõiki oma varbaid vabalt liigutada. Jalats peab olema piisavalt lai vastavalt jalalaba laiusele ning kand peab olema kindlalt paigal. Seega ära vali liiga avaraid jalavarje.

6. Proovi jooksujalatsit võimalusel kõval pinnasel

Jalatseid testides seisa alati püsti, kinnita paelad ja vaata, et pind oleks kõva. Pehme vaip käitub lisapehmendusena ning ei võimalda sul saada õiget tunnetust. Tossu proovides tee samu tegevusi, mida teed joostes, nt hüppa, pööra või jookse punktini. Nii tunnetad, kuidas jalats neid tegevusi tehes käitub.

Ja mis kõige olulisem, jooksujalatsit osta veebipoe asemel alati poest, muidu riskid mugavuse ja sobivusega.

Sulle parima jooksujalatsi leiad alati kauplusest Rademar. Tsekka veebis valikut ja mine kauplusesse proovima.
Naiste jooksujalatsid  Meeste jooksujalatsid

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine apteegis

19.04.2021

Tule vaksineerima! Ajavahemikul 19. aprill kuni 20. juuni 2021 toimub Järve Keskuse Apotheka apteegis (Netiapteegis) puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine. Vaktsineerimist viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad.

Loe edasi

Karakteriga kodu, kus kohtuvad eri ajastud

Karakteriga kodu, kus kohtuvad eri ajastud

Armastatud kodu-instagrammer Liis Taras ja tema pere - abikaasa Madis, lapsed Ella ja Lukas ning koer Platon - on sisekujundushuvilistele ammu tuttavad, samuti iga nurgake nende kaunist kodust. Meeleldi jagab ta seda ka Järve Keskuse jälgijatele.

Loe edasi

Kunstiküllane korter Berliinis

Kunstiküllane korter Berliinis

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud.

Loe edasi

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Valgustuse hea planeerimise tähtsust ei pea kodusisustamise puhul ilmselt rõhutama, kuna see loob kodutunde ning rõhutab just seda, millesse disaini puhul oled panustanud. Üks efektiivne viis selleks on siinide kasutamine.

Loe edasi

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Järve Keskuse kauplustes on kõikideks pühadeks ja pidupäevadeks lauakaunistusi ning kingitusi, sul tuleb need vaid üles leida! Siin on väike valik, millest võib sulle kodu kaunistamisel abi olla!

Loe edasi

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

24.03.2021

Järve Keskuses on märgistatud  kaks kohta, kus saate mugavalt, ohutult ja kontaktivabalt oma tellitud kauba vastu võtta! 

Loe edasi

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

Instagramis on palju põnevaid ja omanäolisi sisustusteemalisi kontosid. Põnevad sisustuslahendused on meie teema ning nii avastasimegi @ulb.home

Loe edasi

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Koridor on koht, kus vedeleb alati lahtiseid "vidinaid". Ometi on see ruum, mis sind esimesena tervitab. Olemas on nii palju nutikaid ja soodsaid lahendusi, kuidas kodusolevat ära kasutada. Samuti leidub kaubandusest palju põnevat.

Loe edasi

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

Kas oled mõelnud, et tahaks koju natukene värskust tuua, ilma liigse vaeva ja suure eelarveta? Siin on 5 nippi Diivaniparadiisilt, kuidas seda teha.

Loe edasi