Avamisajad pühadel

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Järve Keskusest sisustuskaubad

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, on oluline ruumi planeering läbi mõelda ning valida õige mööbel, valgustus, kardinad ja muud sisustuselemendid, mis loovad lapsele hubase ja turvalise keskkonna.

Mida siis jälgida?

  1. Lastetoa planeerimisel arvesta ruumi suurust

Laps vajab oma tuba, kuid see ei pea olema suur. Väike lastetuba on oma eelistega – ruum tundub hubasem ja lapsel on hea end seal turvaliselt tunda. Samuti on väikeses toas kergem õpetada last puhtust hoidma. Toa planeerimisel tuleb olla leidlik. Väikesesse ruumi sobib mööbel, kuhu saab tekitada hoiuruumi, et nii voodipesul kui ka mänguasjadel oleks oma koht. Samuti on abiks kõrgemale tõstetud magamisase, mis võimaldab voodi alla tekitada vahva mänguruumi. Avarama mulje jätmiseks tasub sisustamisel eelistada heledaid toone.

Lastetuba aitab sisustada Diivaniparadiis, Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Mööbli paigutamisel võta arvesse ruumi kuju

Kandilises ruumis paigutada voodi ühte seina, kapp teise ning kirjutuslaud sättida akna juurde. Ülejäänud ruumi saab sisustada lisariiulite või kummutiga. Kitsa ja pigem ristkülikukujulise toa tasakaalustamiseks peaks suuremad elemendid nagu voodi või narivoodi ja kummuti asetama kitsama seina äärde ning pikemasse seina kõik kõrgemad ja nii öelda õhemad mööbliesemed.

Suurem lastetuba annab rohkem võimalust fantaasiale, kuid siin on väga tähtis, et lapsel oleks mugav ja tekiks n-ö oma koha tunne. Suures ruumis on korra hoidmiseks soovituslik jagada tuba tsoonideks ja need vastavalt kujundada. Mängimistsoonis saab lõbutseda ja end mugavalt tunda, õppimistsoon peaks sisaldama korraliku valgustusega lauda ja riiulit õpikutele ning magamistsoon peaks olema eraldatud kohaks, kus kiirest päevast välja puhata.

Parima koolitooli ja koolilaua leiad Aatrium Sisustuskaubamajast, lastele sobivaid voodeid kauplusest Hansapost ja vahvaid kahekorruselisi voodeid Diivaniparadiisist

  1. Valgustite valimisel sea laste tervis esikohale

Koolilapse tuppa valgustite valimine on äärmiselt olulise tähtsusega, sest ebapiisav valgus võib tekitada peavalusid, liigset pinget silmadele ja olla ka süüdlaseks vale rühi kujunemisel. Korrektne valgustus peab tagama piisavalt valgust mänguhetkedeks, toetama õppimisvõimet ning pakkuma vajadusel ka õrna valgust öötundidel.

Tavaliselt asetseb üldvalgusti ruumis keset lage ning võib tekitada õppimiskohale varje, mis sunnivad silmi liigselt pingutama. Seepärast on õppimiseks vajalik kohtvalgusti, mis ei tekita tööpinnale varje, pakub küllaldast valgust, kuid samal ajal ei ole ka pimestavalt ere. Lastetuppa sobivad hästi valgustid, millel saab reguleerida nii valgustugevust kui –vihku.

Mõned lapsed eelistavad uinumise taustaks õrna valgust või soovivad valgusti põlemist terve öö vältel. Selleks võiks laualambi alusesse olla integreeritud öölamp, mille muudetav valgus tagab meeldivalt pehme valgustuse pimedateks õhtuteks ja öödeks. Lastetoas on populaarsed ka eraldi öö- või soolalambid ja laavalambid, mis öökapile asetades moodustavad erinevaid kujundeid ning mõjuvad rahustavalt ning kiirgavad ööpimeduses sooja valgust.

Õige valgusti aitab leida Hektor Light ja Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Kardinate valimisel seo ilumeel praktilisusega

Kardinate valimise juures on oluline arvestada ruumi olemuse ja akna suurusega. Kuna lastetuba on tavaliselt ühtaegu nii mängu-, magamis- kui õppimistoaks, siis peavad ka kardinad selleks kõigeks sobima. Päevasteks tegevusteks peaks olema tagatud loomuliku valguse tuppa pääsemine ja õhtuteks toa pimedaks muutmine, et väärtuslik puhkeaeg kulgeks segamatult.

Üheks võimaluseks on pimendavad kardinad, mis ei lase valgust tuppa ja on ühtlasi ka heaks müra- ja soojusisolaatoriks. Kardinaid eest lükates pääseb naturaalne valgus tuppa, kuid öisel ajal pakuvad sellised kardinad kaitset mööduvate autode valguse ja varahommikuste päikesekiirte eest. Toa pimendamist pakuvad ka erinevates värvides rulood, mida saab kombineerida põnevate kardinatega. See võimaldab pimedatel talvepäevadel kasutada kardinaid ning suve saabudes reguleerida tuppa pääsevat naturaalset valgust rulooga.

Kardinaid osta ikka proffide käest. Järve Keskusest leiad Sunoreki ja Väike-Järve keskusest Harmtexi.

  1. Voodipesu valik eelista naturaalset

Kuna täisväärtuslik uni on õnnestunud päeva aluseks, tuleks enne kooli minekut teha inventuur lapse voodipesude, tekkide ja patjade seas. Lapsele sobilik voodipesu peaks olema valmistatud looduslikust puuvillast, mis on nahale õrn, ei tekita ärritust ning sobib ka allergikutele. Kindlasti võiks lapsel olla voodipesu valikul sõnaõigus, sest lemmiktegelaste või meelepäraste mustritega voodipesu tagab parema uinumise. Tähtis on ka valida madratsile vastavas suuruses linad, mis paigast ei nihkuks ja annaks mugavuse magamisel.

Patjade ja tekkide otsinguil tuleks ennekõike teada, et ühe padja eluiga on umbes kaks aastat, misjärel on soovituslik need välja vahetada.

Lapsesõbralikud voodipesud leiad kauplusest Dreamland, Hansapost ja Finlayson

Tea, et Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad ühest kohast. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama.

Artikli allikas: Hansapost

 

 

 

 

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Vein kui toidukultuuri lahutamatu osa

Klaasike head veini piknikul või õhtusöögi kõrvale kõlab ju taevalikult ning on toidukultuuri lahutamatu osa. Aga kas sina tead, kuidas veini säilitada või millisel temperatuuril serveerida?

Loe edasi

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Kuidas kujundada terrass vastavalt oma lemmikreisisihtkohale?

Oled otsustanud, et sel suvel välismaale puhkama ei põruta ja veedad aega hoopis Eestis puhates? Kuidas tuua pisut reisieksootikat kodusele terrassile? Ammuta inspiratsiooni ja alusta juba täna?

Loe edasi

Lihtne luksus vanas savimajas

Lihtne luksus vanas savimajas

Maailmas koguvad praegu suurt populaarsust vormimänge lubavad looduslähedased savimajad. Eestis pole saviarhitektuur midagi uut. Piilume suvekoduks taastatud savimajja Tartumaal.

Loe edasi

4 trendi sisekujunduses

4 trendi sisekujunduses

Erinevate sisustuselementidega saab oma kodu lihtsa vaevaga muuta selliseks, et on tunne, nagu oleks reisil. Toome sinuni 4 trendi sisekujunduses.

Loe edasi

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

5 nippi cottagecore’i ehk maakoduhulluse rakendamiseks

Cottagecore on esteetika, mis peab tähtsaks eelkõige lihtsustatud elustiili. Liigutakse tagasi juurte juurde – leiva küpsetamine, aiandus, riiete õmblemine. Need on tegevused, mille oleme pandeemia ajal uue hobina taas avastanud. Tähtsaks peetakse ka jätkusuutlikku elustiili.

Loe edasi

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Kuidas ehitada pisikest majakest või onni?

Suvi on puhkuste ja väliste tegevuste harrastamise aeg. Miks mitte koos lastega meisterdada midagi põnevat? Panime kirja mõned mõtted, millest on hea lähtuda, kui plaanid suvekuudel püstitada aeda väikse hüti.

Loe edasi

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi