Avamisajad pühadel

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Järve Keskusest sisustuskaubad

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, on oluline ruumi planeering läbi mõelda ning valida õige mööbel, valgustus, kardinad ja muud sisustuselemendid, mis loovad lapsele hubase ja turvalise keskkonna.

Mida siis jälgida?

  1. Lastetoa planeerimisel arvesta ruumi suurust

Laps vajab oma tuba, kuid see ei pea olema suur. Väike lastetuba on oma eelistega – ruum tundub hubasem ja lapsel on hea end seal turvaliselt tunda. Samuti on väikeses toas kergem õpetada last puhtust hoidma. Toa planeerimisel tuleb olla leidlik. Väikesesse ruumi sobib mööbel, kuhu saab tekitada hoiuruumi, et nii voodipesul kui ka mänguasjadel oleks oma koht. Samuti on abiks kõrgemale tõstetud magamisase, mis võimaldab voodi alla tekitada vahva mänguruumi. Avarama mulje jätmiseks tasub sisustamisel eelistada heledaid toone.

Lastetuba aitab sisustada Diivaniparadiis, Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Mööbli paigutamisel võta arvesse ruumi kuju

Kandilises ruumis paigutada voodi ühte seina, kapp teise ning kirjutuslaud sättida akna juurde. Ülejäänud ruumi saab sisustada lisariiulite või kummutiga. Kitsa ja pigem ristkülikukujulise toa tasakaalustamiseks peaks suuremad elemendid nagu voodi või narivoodi ja kummuti asetama kitsama seina äärde ning pikemasse seina kõik kõrgemad ja nii öelda õhemad mööbliesemed.

Suurem lastetuba annab rohkem võimalust fantaasiale, kuid siin on väga tähtis, et lapsel oleks mugav ja tekiks n-ö oma koha tunne. Suures ruumis on korra hoidmiseks soovituslik jagada tuba tsoonideks ja need vastavalt kujundada. Mängimistsoonis saab lõbutseda ja end mugavalt tunda, õppimistsoon peaks sisaldama korraliku valgustusega lauda ja riiulit õpikutele ning magamistsoon peaks olema eraldatud kohaks, kus kiirest päevast välja puhata.

Parima koolitooli ja koolilaua leiad Aatrium Sisustuskaubamajast, lastele sobivaid voodeid kauplusest Hansapost ja vahvaid kahekorruselisi voodeid Diivaniparadiisist

  1. Valgustite valimisel sea laste tervis esikohale

Koolilapse tuppa valgustite valimine on äärmiselt olulise tähtsusega, sest ebapiisav valgus võib tekitada peavalusid, liigset pinget silmadele ja olla ka süüdlaseks vale rühi kujunemisel. Korrektne valgustus peab tagama piisavalt valgust mänguhetkedeks, toetama õppimisvõimet ning pakkuma vajadusel ka õrna valgust öötundidel.

Tavaliselt asetseb üldvalgusti ruumis keset lage ning võib tekitada õppimiskohale varje, mis sunnivad silmi liigselt pingutama. Seepärast on õppimiseks vajalik kohtvalgusti, mis ei tekita tööpinnale varje, pakub küllaldast valgust, kuid samal ajal ei ole ka pimestavalt ere. Lastetuppa sobivad hästi valgustid, millel saab reguleerida nii valgustugevust kui –vihku.

Mõned lapsed eelistavad uinumise taustaks õrna valgust või soovivad valgusti põlemist terve öö vältel. Selleks võiks laualambi alusesse olla integreeritud öölamp, mille muudetav valgus tagab meeldivalt pehme valgustuse pimedateks õhtuteks ja öödeks. Lastetoas on populaarsed ka eraldi öö- või soolalambid ja laavalambid, mis öökapile asetades moodustavad erinevaid kujundeid ning mõjuvad rahustavalt ning kiirgavad ööpimeduses sooja valgust.

Õige valgusti aitab leida Hektor Light ja Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Kardinate valimisel seo ilumeel praktilisusega

Kardinate valimise juures on oluline arvestada ruumi olemuse ja akna suurusega. Kuna lastetuba on tavaliselt ühtaegu nii mängu-, magamis- kui õppimistoaks, siis peavad ka kardinad selleks kõigeks sobima. Päevasteks tegevusteks peaks olema tagatud loomuliku valguse tuppa pääsemine ja õhtuteks toa pimedaks muutmine, et väärtuslik puhkeaeg kulgeks segamatult.

Üheks võimaluseks on pimendavad kardinad, mis ei lase valgust tuppa ja on ühtlasi ka heaks müra- ja soojusisolaatoriks. Kardinaid eest lükates pääseb naturaalne valgus tuppa, kuid öisel ajal pakuvad sellised kardinad kaitset mööduvate autode valguse ja varahommikuste päikesekiirte eest. Toa pimendamist pakuvad ka erinevates värvides rulood, mida saab kombineerida põnevate kardinatega. See võimaldab pimedatel talvepäevadel kasutada kardinaid ning suve saabudes reguleerida tuppa pääsevat naturaalset valgust rulooga.

Kardinaid osta ikka proffide käest. Järve Keskusest leiad Sunoreki ja Väike-Järve keskusest Harmtexi.

  1. Voodipesu valik eelista naturaalset

Kuna täisväärtuslik uni on õnnestunud päeva aluseks, tuleks enne kooli minekut teha inventuur lapse voodipesude, tekkide ja patjade seas. Lapsele sobilik voodipesu peaks olema valmistatud looduslikust puuvillast, mis on nahale õrn, ei tekita ärritust ning sobib ka allergikutele. Kindlasti võiks lapsel olla voodipesu valikul sõnaõigus, sest lemmiktegelaste või meelepäraste mustritega voodipesu tagab parema uinumise. Tähtis on ka valida madratsile vastavas suuruses linad, mis paigast ei nihkuks ja annaks mugavuse magamisel.

Patjade ja tekkide otsinguil tuleks ennekõike teada, et ühe padja eluiga on umbes kaks aastat, misjärel on soovituslik need välja vahetada.

Lapsesõbralikud voodipesud leiad kauplusest Dreamland, Hansapost ja Finlayson

Tea, et Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad ühest kohast. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama.

Artikli allikas: Hansapost

 

 

 

 

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Kunstiküllane korter Berliinis

Kunstiküllane korter Berliinis

Kodu on koht, mille seame täpselt enda järgi ning mis peegeldab meie hingeelu. Lea Lange jaoks, kes meile oma kunstiküllast kodu näitab, on töö ja kodune elu aga ühildatud.

Loe edasi

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Siinid kaasaegsetes eluruumides

Valgustuse hea planeerimise tähtsust ei pea kodusisustamise puhul ilmselt rõhutama, kuna see loob kodutunde ning rõhutab just seda, millesse disaini puhul oled panustanud. Üks efektiivne viis selleks on siinide kasutamine.

Loe edasi

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Kõik vajalik lihavõttepühadeks Järve Keskusest!

Järve Keskuse kauplustes on kõikideks pühadeks ja pidupäevadeks lauakaunistusi ning kingitusi, sul tuleb need vaid üles leida! Siin on väike valik, millest võib sulle kodu kaunistamisel abi olla!

Loe edasi

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

3 nippi vannituppa, kuidas “olme” stiilseks muuta

Pesukorv vannitoas ei ole kuigi glamuurne vaatepilt ning meenutab perenaisele pidevalt tegemata töid. Anname ideid, kuidas lihtsalt ja kiirelt vannituba stiilseks muuta ning aitame leida sarnased tooted.

Loe edasi

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

Tule haara kaup Järve Keskuse PICK-UP point´ist kaasa!

24.03.2021

Järve Keskuses on märgistatud  kaks kohta, kus saate mugavalt, ohutult ja kontaktivabalt oma tellitud kauba vastu võtta! 

Loe edasi

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

@ulb.home- jälgi Instagramis põnevat kodu, mille peategelaseks on koer Ulbert!

Instagramis on palju põnevaid ja omanäolisi sisustusteemalisi kontosid. Põnevad sisustuslahendused on meie teema ning nii avastasimegi @ulb.home

Loe edasi

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Nippe, kuidas koridoris asju nutikalt paigutada

Koridor on koht, kus vedeleb alati lahtiseid "vidinaid". Ometi on see ruum, mis sind esimesena tervitab. Olemas on nii palju nutikaid ja soodsaid lahendusi, kuidas kodusolevat ära kasutada. Samuti leidub kaubandusest palju põnevat.

Loe edasi

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

5 nippi, kuidas hõlpsalt kodu värskendada

Kas oled mõelnud, et tahaks koju natukene värskust tuua, ilma liigse vaeva ja suure eelarveta? Siin on 5 nippi Diivaniparadiisilt, kuidas seda teha.

Loe edasi

Top 12 naistepäeva kingiideed

Top 12 naistepäeva kingiideed

Naistepäev läheneb! Viimane aeg mõtlema hakata, mida lisaks lillekimbule veel haarata ning kingituseks pakkida. Järve Keskuses on väga palju erinevaid kaupluseid seega kingituse leidmisega hätta ei jää.

Loe edasi

5 lihtsat nõuannet, kuidas toataimedega hästi läbi saada

5 lihtsat nõuannet, kuidas toataimedega hästi läbi saada

Ihkad, et su kodu meenutaks moodsat linnadžunglit? Või soovid lihtsalt paari taime, mis "jääks ellu"? Siin sulle väärt näpunäited eksperdilt.

Loe edasi