Avamisajad pühadel

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Järve Keskusest sisustuskaubad

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, on oluline ruumi planeering läbi mõelda ning valida õige mööbel, valgustus, kardinad ja muud sisustuselemendid, mis loovad lapsele hubase ja turvalise keskkonna.

Mida siis jälgida?

  1. Lastetoa planeerimisel arvesta ruumi suurust

Laps vajab oma tuba, kuid see ei pea olema suur. Väike lastetuba on oma eelistega – ruum tundub hubasem ja lapsel on hea end seal turvaliselt tunda. Samuti on väikeses toas kergem õpetada last puhtust hoidma. Toa planeerimisel tuleb olla leidlik. Väikesesse ruumi sobib mööbel, kuhu saab tekitada hoiuruumi, et nii voodipesul kui ka mänguasjadel oleks oma koht. Samuti on abiks kõrgemale tõstetud magamisase, mis võimaldab voodi alla tekitada vahva mänguruumi. Avarama mulje jätmiseks tasub sisustamisel eelistada heledaid toone.

Lastetuba aitab sisustada Diivaniparadiis, Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Mööbli paigutamisel võta arvesse ruumi kuju

Kandilises ruumis paigutada voodi ühte seina, kapp teise ning kirjutuslaud sättida akna juurde. Ülejäänud ruumi saab sisustada lisariiulite või kummutiga. Kitsa ja pigem ristkülikukujulise toa tasakaalustamiseks peaks suuremad elemendid nagu voodi või narivoodi ja kummuti asetama kitsama seina äärde ning pikemasse seina kõik kõrgemad ja nii öelda õhemad mööbliesemed.

Suurem lastetuba annab rohkem võimalust fantaasiale, kuid siin on väga tähtis, et lapsel oleks mugav ja tekiks n-ö oma koha tunne. Suures ruumis on korra hoidmiseks soovituslik jagada tuba tsoonideks ja need vastavalt kujundada. Mängimistsoonis saab lõbutseda ja end mugavalt tunda, õppimistsoon peaks sisaldama korraliku valgustusega lauda ja riiulit õpikutele ning magamistsoon peaks olema eraldatud kohaks, kus kiirest päevast välja puhata.

Parima koolitooli ja koolilaua leiad Aatrium Sisustuskaubamajast, lastele sobivaid voodeid kauplusest Hansapost ja vahvaid kahekorruselisi voodeid Diivaniparadiisist

  1. Valgustite valimisel sea laste tervis esikohale

Koolilapse tuppa valgustite valimine on äärmiselt olulise tähtsusega, sest ebapiisav valgus võib tekitada peavalusid, liigset pinget silmadele ja olla ka süüdlaseks vale rühi kujunemisel. Korrektne valgustus peab tagama piisavalt valgust mänguhetkedeks, toetama õppimisvõimet ning pakkuma vajadusel ka õrna valgust öötundidel.

Tavaliselt asetseb üldvalgusti ruumis keset lage ning võib tekitada õppimiskohale varje, mis sunnivad silmi liigselt pingutama. Seepärast on õppimiseks vajalik kohtvalgusti, mis ei tekita tööpinnale varje, pakub küllaldast valgust, kuid samal ajal ei ole ka pimestavalt ere. Lastetuppa sobivad hästi valgustid, millel saab reguleerida nii valgustugevust kui –vihku.

Mõned lapsed eelistavad uinumise taustaks õrna valgust või soovivad valgusti põlemist terve öö vältel. Selleks võiks laualambi alusesse olla integreeritud öölamp, mille muudetav valgus tagab meeldivalt pehme valgustuse pimedateks õhtuteks ja öödeks. Lastetoas on populaarsed ka eraldi öö- või soolalambid ja laavalambid, mis öökapile asetades moodustavad erinevaid kujundeid ning mõjuvad rahustavalt ning kiirgavad ööpimeduses sooja valgust.

Õige valgusti aitab leida Hektor Light ja Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Kardinate valimisel seo ilumeel praktilisusega

Kardinate valimise juures on oluline arvestada ruumi olemuse ja akna suurusega. Kuna lastetuba on tavaliselt ühtaegu nii mängu-, magamis- kui õppimistoaks, siis peavad ka kardinad selleks kõigeks sobima. Päevasteks tegevusteks peaks olema tagatud loomuliku valguse tuppa pääsemine ja õhtuteks toa pimedaks muutmine, et väärtuslik puhkeaeg kulgeks segamatult.

Üheks võimaluseks on pimendavad kardinad, mis ei lase valgust tuppa ja on ühtlasi ka heaks müra- ja soojusisolaatoriks. Kardinaid eest lükates pääseb naturaalne valgus tuppa, kuid öisel ajal pakuvad sellised kardinad kaitset mööduvate autode valguse ja varahommikuste päikesekiirte eest. Toa pimendamist pakuvad ka erinevates värvides rulood, mida saab kombineerida põnevate kardinatega. See võimaldab pimedatel talvepäevadel kasutada kardinaid ning suve saabudes reguleerida tuppa pääsevat naturaalset valgust rulooga.

Kardinaid osta ikka proffide käest. Järve Keskusest leiad Sunoreki ja Väike-Järve keskusest Harmtexi.

  1. Voodipesu valik eelista naturaalset

Kuna täisväärtuslik uni on õnnestunud päeva aluseks, tuleks enne kooli minekut teha inventuur lapse voodipesude, tekkide ja patjade seas. Lapsele sobilik voodipesu peaks olema valmistatud looduslikust puuvillast, mis on nahale õrn, ei tekita ärritust ning sobib ka allergikutele. Kindlasti võiks lapsel olla voodipesu valikul sõnaõigus, sest lemmiktegelaste või meelepäraste mustritega voodipesu tagab parema uinumise. Tähtis on ka valida madratsile vastavas suuruses linad, mis paigast ei nihkuks ja annaks mugavuse magamisel.

Patjade ja tekkide otsinguil tuleks ennekõike teada, et ühe padja eluiga on umbes kaks aastat, misjärel on soovituslik need välja vahetada.

Lapsesõbralikud voodipesud leiad kauplusest Dreamland, Hansapost ja Finlayson

Tea, et Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad ühest kohast. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama.

Artikli allikas: Hansapost

 

 

 

 

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

6 sisekujundustrendi, mida jälgida

6 sisekujundustrendi, mida jälgida

Sisedisaini trendispikker neile, kes plaanivad uut kodu osta või olemasolevat värskendada.

Loe edasi

9 populaarset valgustuslahendust

9 populaarset valgustuslahendust

Kui soovid teada, mis suunas trendid valgustitemaailmas liiguvad, tasub järgida maailmakuulsa Flos uusi kollektsioone.

Loe edasi

3 lihtsat nippi, kuidas pimedal ajal terveks jääda

3 lihtsat nippi, kuidas pimedal ajal terveks jääda

Aasta kõige pimedam aeg on käes. Siin on 3 nippi, kuidas sellest tervena välja tulla.

Loe edasi

Söögikohtade lahtiolekuajad Järve Keskuses 28.12.20202 – 17.01.2021

Söögikohtade lahtiolekuajad Järve Keskuses 28.12.20202 – 17.01.2021

28.12.2020

28.12.2020-17.01.2021 on Järve Keskus avatud oma tavapärastel aegadel. Kõikides keskuse söögikohtades toimub toidu kaasamüük.

Loe edasi

Tähista aastavahetust stiilselt

Tähista aastavahetust stiilselt

Saabumas on tähtis päev, mil sõprade ja lähedastega või hoopis ainult oma pereringis saadetakse ära vana aasta ning tervitatakse uut. On sul selle tarbeks pokaalid olemas?

Loe edasi

Jõulukingitused, mida ihkaksid kõik

Jõulukingitused, mida ihkaksid kõik

Saabunud on jõuludeks valmistumise aeg! Tähtis osa jõuludest on ka kingitused ning seda vaatamata keerulisele ajale.…

Loe edasi

Avaram ja suurem sisustussalong Skano ootab teid!

Avaram ja suurem sisustussalong Skano ootab teid!

04.12.2020

Skano sisustussalong 0 korrusel on saanud parimate sisustuselementide presenteerimiseks pinda juurde. Rohkem ruumi tähendab suuremat ja mitmekesisemat kaubavalikut.

Loe edasi

Bio4You tervisetoodete kauplus laienes!

Bio4You tervisetoodete kauplus laienes!

04.12.2020

II korrusel Bio4You kaupluses on tervisetoodete valik alates detsembrist poole suurem, sest kauplusel on nüüd poole rohkem müügipinda.

Loe edasi

Järve Keskuse inspiratsiooniraamat jõuldeks on kohal!

Järve Keskuse inspiratsiooniraamat jõuldeks on kohal!

02.12.2020

Ispiratsiooniraamatust leiad 393 kingiideed erinevatest Järve Keskuse kauplustest. Järve Keskuse kaupluste valik on väga mitmekesine, siis leiab kingituse igale maitsele, vanusele ja vajadusele.

Loe edasi

@homeinestonia- instagrami konto, mis inspireerib

@homeinestonia- instagrami konto, mis inspireerib

Instagramis leidub väga palju omanäolisi ja inspireerivaid kodusid. Üks meie lemmikutest on @homeinestonia.

Loe edasi