Avamisajad pühadel

5 olulist asja, mida koolilapse toa sisustamisel järgida

Järve Keskusest sisustuskaubad

Kooli eel vajab lastetuba paljudes koduses värskendamist ja ümber kujundamist. Kuna lapsed magavad, õpivad ja mängivad tihti samas toas, on oluline ruumi planeering läbi mõelda ning valida õige mööbel, valgustus, kardinad ja muud sisustuselemendid, mis loovad lapsele hubase ja turvalise keskkonna.

Mida siis jälgida?

  1. Lastetoa planeerimisel arvesta ruumi suurust

Laps vajab oma tuba, kuid see ei pea olema suur. Väike lastetuba on oma eelistega – ruum tundub hubasem ja lapsel on hea end seal turvaliselt tunda. Samuti on väikeses toas kergem õpetada last puhtust hoidma. Toa planeerimisel tuleb olla leidlik. Väikesesse ruumi sobib mööbel, kuhu saab tekitada hoiuruumi, et nii voodipesul kui ka mänguasjadel oleks oma koht. Samuti on abiks kõrgemale tõstetud magamisase, mis võimaldab voodi alla tekitada vahva mänguruumi. Avarama mulje jätmiseks tasub sisustamisel eelistada heledaid toone.

Lastetuba aitab sisustada Diivaniparadiis, Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Mööbli paigutamisel võta arvesse ruumi kuju

Kandilises ruumis paigutada voodi ühte seina, kapp teise ning kirjutuslaud sättida akna juurde. Ülejäänud ruumi saab sisustada lisariiulite või kummutiga. Kitsa ja pigem ristkülikukujulise toa tasakaalustamiseks peaks suuremad elemendid nagu voodi või narivoodi ja kummuti asetama kitsama seina äärde ning pikemasse seina kõik kõrgemad ja nii öelda õhemad mööbliesemed.

Suurem lastetuba annab rohkem võimalust fantaasiale, kuid siin on väga tähtis, et lapsel oleks mugav ja tekiks n-ö oma koha tunne. Suures ruumis on korra hoidmiseks soovituslik jagada tuba tsoonideks ja need vastavalt kujundada. Mängimistsoonis saab lõbutseda ja end mugavalt tunda, õppimistsoon peaks sisaldama korraliku valgustusega lauda ja riiulit õpikutele ning magamistsoon peaks olema eraldatud kohaks, kus kiirest päevast välja puhata.

Parima koolitooli ja koolilaua leiad Aatrium Sisustuskaubamajast, lastele sobivaid voodeid kauplusest Hansapost ja vahvaid kahekorruselisi voodeid Diivaniparadiisist

  1. Valgustite valimisel sea laste tervis esikohale

Koolilapse tuppa valgustite valimine on äärmiselt olulise tähtsusega, sest ebapiisav valgus võib tekitada peavalusid, liigset pinget silmadele ja olla ka süüdlaseks vale rühi kujunemisel. Korrektne valgustus peab tagama piisavalt valgust mänguhetkedeks, toetama õppimisvõimet ning pakkuma vajadusel ka õrna valgust öötundidel.

Tavaliselt asetseb üldvalgusti ruumis keset lage ning võib tekitada õppimiskohale varje, mis sunnivad silmi liigselt pingutama. Seepärast on õppimiseks vajalik kohtvalgusti, mis ei tekita tööpinnale varje, pakub küllaldast valgust, kuid samal ajal ei ole ka pimestavalt ere. Lastetuppa sobivad hästi valgustid, millel saab reguleerida nii valgustugevust kui –vihku.

Mõned lapsed eelistavad uinumise taustaks õrna valgust või soovivad valgusti põlemist terve öö vältel. Selleks võiks laualambi alusesse olla integreeritud öölamp, mille muudetav valgus tagab meeldivalt pehme valgustuse pimedateks õhtuteks ja öödeks. Lastetoas on populaarsed ka eraldi öö- või soolalambid ja laavalambid, mis öökapile asetades moodustavad erinevaid kujundeid ning mõjuvad rahustavalt ning kiirgavad ööpimeduses sooja valgust.

Õige valgusti aitab leida Hektor Light ja Aatrium Sisustuskaubamaja, Hansapost

  1. Kardinate valimisel seo ilumeel praktilisusega

Kardinate valimise juures on oluline arvestada ruumi olemuse ja akna suurusega. Kuna lastetuba on tavaliselt ühtaegu nii mängu-, magamis- kui õppimistoaks, siis peavad ka kardinad selleks kõigeks sobima. Päevasteks tegevusteks peaks olema tagatud loomuliku valguse tuppa pääsemine ja õhtuteks toa pimedaks muutmine, et väärtuslik puhkeaeg kulgeks segamatult.

Üheks võimaluseks on pimendavad kardinad, mis ei lase valgust tuppa ja on ühtlasi ka heaks müra- ja soojusisolaatoriks. Kardinaid eest lükates pääseb naturaalne valgus tuppa, kuid öisel ajal pakuvad sellised kardinad kaitset mööduvate autode valguse ja varahommikuste päikesekiirte eest. Toa pimendamist pakuvad ka erinevates värvides rulood, mida saab kombineerida põnevate kardinatega. See võimaldab pimedatel talvepäevadel kasutada kardinaid ning suve saabudes reguleerida tuppa pääsevat naturaalset valgust rulooga.

Kardinaid osta ikka proffide käest. Järve Keskusest leiad Sunoreki ja Väike-Järve keskusest Harmtexi.

  1. Voodipesu valik eelista naturaalset

Kuna täisväärtuslik uni on õnnestunud päeva aluseks, tuleks enne kooli minekut teha inventuur lapse voodipesude, tekkide ja patjade seas. Lapsele sobilik voodipesu peaks olema valmistatud looduslikust puuvillast, mis on nahale õrn, ei tekita ärritust ning sobib ka allergikutele. Kindlasti võiks lapsel olla voodipesu valikul sõnaõigus, sest lemmiktegelaste või meelepäraste mustritega voodipesu tagab parema uinumise. Tähtis on ka valida madratsile vastavas suuruses linad, mis paigast ei nihkuks ja annaks mugavuse magamisel.

Patjade ja tekkide otsinguil tuleks ennekõike teada, et ühe padja eluiga on umbes kaks aastat, misjärel on soovituslik need välja vahetada.

Lapsesõbralikud voodipesud leiad kauplusest Dreamland, Hansapost ja Finlayson

Tea, et Järve Keskusest leiad lapsele kõik vajalikud kooliasjad ühest kohast. Pool tundi shoppamist ja juba saadki puhkama.

Artikli allikas: Hansapost

 

 

 

 

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

15 ideed ruumi valgustamiseks

15 ideed ruumi valgustamiseks

Valgusti valikul tuleks lähtuda toa interjöörist ja otstarbest. Tähelepanu tasub pöörata ruumi suurusele, kõrgusele ja värvidele. Piisava valgustatuse tagamiseks on soovitatav kombineerida omavahel lae-, seina-, põranda- ja laualampe. Valgusteid saab omakorda sobitada vastavalt sellele, kas nad annavad kaudset, suunavat või üldvalgust.

Loe edasi

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Kuidas valida koolilapse lauavalgustit?

Laualambi valikul peaks teadma millele tähelepanu pöörata, sest õige laualamp tagab silma tervise. Lapse kirjutuslaua valgustus on palju olulisem kui me aimatagi oskame. Valgus mõjutab paljuski õppimisvõimet ja heaolu.

Loe edasi

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Millest lähtuda kardinate valimisel?

Kardinalahendus on tavaliselt viimane valik ruumi valmimisel, kus otsustatakse lõplikult, milline interjöör saab kodus olema. Kardinate vastutusrikas ülesanne on sobitada kokku ühtseks tervikuks kõik ruumis olevad elemendid ehk kogu interjöör omavahel tasakaalustada.

Loe edasi

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

Meblik mööblisalong aitab lapse tuba kujundada

08.09.2020

Lapse tuba peab täitma paljusid funktsioone. Osaliselt on see garderoob, magamis- ja mängutuba ning puhkeruum. Muidugi peab seal olema ka koht õppimiseks - uus õppeaasta on just alanud.

Loe edasi

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

Vannituba.ee esindussalong on alates 31. augustist kolm korda suurem

01.09.2020

Uue esindusssalongi leiate Järve Keskuses tagant, NOTO plaadisalongi vastast.

Loe edasi

7 olulist asja, mida  koolikoti valimisel silmas pidada

7 olulist asja, mida koolikoti valimisel silmas pidada

Koolikott on iga koolilapse truu ent kaalukas kaaslane mitmeteks aastateks. Valesti valitud koolikoti igapäevane kandmine võib kaasa tuua rühiprobleeme, lülisamba vigastusi ja sellest tingitud seljavalusid.

Loe edasi

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

Blenderid ja mahlapressid kauplusest Expert, marjad soeta Marjafestivalilt!

13.08.2020

Marjad ja aiasaadused on valmimas. Tule Marjafestivalile ning kindlasti külasta ka Expert kauplust.

Loe edasi

Marjafestival tuleb taas!

Marjafestival tuleb taas!

10.08.2020

Tule Marjafestivalile 13. – 15.08.2020

Järve Keskuse ees festivalialal on müügil laias valikus värsket kodumaist talu-…

Loe edasi

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

Juba sellel pühapäeval majas värske mesi!

07.08.2020

9.augustil kell 10.00-19.00 on Järve Keskuse I korruse vallutanud mesinikud üle terve Eesti ning kodumaist kvaliteetset ja kasuliku mett saab kaasa osta iga kabuumiline.

Loe edasi

Head shoppajad! KABUUM on kohe kohal!

Head shoppajad! KABUUM on kohe kohal!

04.08.2020

Augustikuu Kabuum on kohe kohal!
5 päeva täis erakordselt häid hindu ja külaliskauplejaid ning parima mee valimine!

Loe edasi