Avamisajad pühadel

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

 

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub lahutamatult hõrk toit, mis on valminud kvaliteetsel grillil.

Hansaposti valikus on kümneid söe- ja gaasigrille, aga selle suve hitiks on keraamilised grillid, millega saab liha grillida, suitsutada, hautada ja vokkida, aga millega võib valmistada ka pannkooke ja pitsat või keeta suppi. Kui aias on Kamado grill, pole kööki tarvis minna enne sügist.

GRILLMEISTRI NIPIKOGU

1. Kasuta toiduvalmistamisel kvaliteetset sütt, mille tunned ära suurte tükkide järgi. Söed on toidu valmistamiseks valmis, kui need on omandanud tuhkjashalli värvi.

2. Süütamisel kasuta toiduõli, grill ja süütevedelik ei sobi kokku!

3. Ära kasuta otse külmkapist võetud liha. Tund aega toa- või õuetemperatuuril hoitud liha muutub küpsetades pehmeks ja mahlaseks.

4. Kasuta lihatermomeetrit, sest liha välimus võib olla petlik.

5. Mahlasema tulemuse huvides pööra liha tangideaga, ära kasuta kahvlit ega teisi teravaid esemeid.

6. Liha tahab veerand tundi pärast grillilt võtmist järelvalmida– pane see näiteks malm- või termospotti või kata fooliumiga.

7. Naudi toitu hea seltskonnas!

Perega telkima

Eestimaa loodus pakub puhkamiseks unikaalseid võimalusi. Sellistest metsaradadest, rabadest ja randadest nagu meil võivad miljardid inimesed maailmas vaid unistada. Loodusesse võib minna pere või sõpradega, aga tähtis on pakkida kaasa asjakohane matkavarustus, näiteks kvaliteetbrändilt iHike, mis ei jära midagi juhuse hooleks.

5  MATKANIPPI

1. Eestis tasub vihmasabinaks alati valmis olla, seega vali telk, mille veekindlus on vähemalt 1500-2000mm. Kui soovid kindlat telki ka paduvihmaks, vali veekindlus 3000mm või enam.

2. Eelista telki, millel on sääsevõrkudega ventilatsiooniavad– peletad ühe hoobiga nii sääski ja kärbseid kui kondensatsioonivett.

3. Pööra telki valides tähelepanu konstruktsioonile ja kinnitustele, et telk tuulega õhku ei tõuseks ja vesi nurkadest sisse ei imbuks.

4. Kui üldiselt eelistatakse looduslikke materjale, siis magamiskoti puhul on sünteetiline parem valik, sest imab vähem niiskust ning on kergemini kuivatatav ja puhastatav.

5. Võta telgi põrandale kaasa madrats või matkamatt. Õhkmadrats on kõrge ja mugav, aga kipub ruumi võtma. Matkamatt on väike, kergelt lahti- ja kokkurullitav, aga paljude inimeste jaoks liiga kõva. Isetäituv madrats ühendab mõlema plussid- ei võta palju ruumi, on lihtsalt käsitsetav ja pakub piisavalt mugavust.

Kaunis muruvaip on aia uhkus

Selleks, et majaomanik saaks suviti uhkusega oma hoovi imetleda ja tõdeda, et tema muruvaip on naabri omast rohelisem, tuleb selle eest ka hoolt kanda. Hansaposti veebikaubamajas on lai valik HPG murutraktoreid ja aiatarvikuid, mis ootavad suve! Ühtlasi annab HPG kaasa mõned nipid, et saaksid oma aia muruvaibal üle uhkust tunda.

  • Ära alusta niitmist liiga vara, mai teine pool on sobilik aeg.
  • Muru võiks niita keskmiselt korra nädalas, vihmaperioodil sagedamini, põuaajal harvemini.
  • Muruvaiba tihedus ei sõltu sellest, kas niidetakse traktori, niiduki, roboti või trimmeriga, vaid sellest, kas seade on regulaarselt hooldatud ja õigesti seadistatud.
  • Lisaks niitmisele vajab muru väetamist, kastmist ja umbrohutõrjet.

Allikas: Idee ja Lahendus
Fotod: Hansapost

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Top 7 ehet, mida kinkida koolilõpetajale

Miks just ehteid kinkida? Ehted on ajatud ning nendega jääb alati kaasas käima oma lugu. Siit leiab mõned kingiideed, mis kindlasti värskel koolilõpetajal silmad särama paneb.

Loe edasi

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

9 nippi, kuidas lihtsate võtetega “linnaaednikuks” hakata

Urban-aiandus on uusim trend, ka pisikeste kodude omanike seas. Anname ideid, kuidas lihtsate võtetega ka ise "linnaaednikuks" hakata.

Loe edasi

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Mida tervislikku haarata kommi asemel?

Kes meist ei teaks, et tervislikum toitumine toob kaasa hea enesetunde ja mõnusalt energiat. Valisime koostöös Selveriga välja maitsvad ja funktsionaalsed supertoidusegud, millega päeva jooksul akusid laadida.

Loe edasi

Funktsionaalne õuevalgustus

Funktsionaalne õuevalgustus

Muidugi on tähtis valgus meie toas, kuid ka õueala võiks olla kaunilt valgustatud. Eelkõige aitab aia valgustamine luua turvatunnet, näitab pimedas kätte liikumise trajektoorid ja olulised kohad, nagu majja sisenemine, värav, uksekell jne.

Loe edasi

Berrystop marjamüügiletid ootavad

Berrystop marjamüügiletid ootavad

18.05.2021

Järve Keskuses on avatud lausa kolm marjamüügipunkti- kõik selleks, et magusad marjad ei jääks kellelgi kahe silma vahele.
Berrystop – see on marjakaupluste võrgustik, mis pakub parima kvaliteediga marju hoolikalt valitud kasvatajatelt üle terve Euroopa.

Loe edasi

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kuidas kujundada kaasaegset kontorit või miks mitte suvist kodukontorit

Kas töötad pisemat sorti ettevõttes, mis soovib oma ruume värskendada või soovid kujundada suveperioodiks hubast kodukontorit? Anname nõu, millele võiksid enne mõelda.

Loe edasi

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

Kõik terrassi ja aialilled lilletelgist

14.05.2021

Tori Lilleaia lilletelk ootab teid homme, 15.mail kell 12-18 Järve Keskuse õuealal, ikka selleks, et saaksite kõik kevad-suvised lilled mugavalt ühest kohast soetada.

Loe edasi

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

Horret Junior nüüd Järve Keskuses

11.05.2021

Horret Junior on brändirõivaste kauplus, mille valikus olevad tooted on mõeldud vaid lastele! Kauplusest leiad erinevate tuntud kaubamärgide rõivaid nii tüdrukutele kui ka poistele.

Loe edasi

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Kuidas sisustada kodu, kus on hea olla

Soetades korterit uusarendusse, võivad valged seinad ja lage ruum tekitada nii elevust kui ka ärevust: kuidas muuta see tühi "karp" tõeliseks koduks?

Loe edasi

Rave Mööbel laienes

Rave Mööbel laienes

04.05.2021

Alates eilsest on Järve Keskuse RAVE Mööbli esindussalong avatud ning suurem kui varem.

Loe edasi