Avamisajad pühadel

3 tegevust, mida tasub suveajal nautida

 

Üürikest suve peab nautima iga päev! Sumeda suve juurde kuulub lahutamatult hõrk toit, mis on valminud kvaliteetsel grillil.

Hansaposti valikus on kümneid söe- ja gaasigrille, aga selle suve hitiks on keraamilised grillid, millega saab liha grillida, suitsutada, hautada ja vokkida, aga millega võib valmistada ka pannkooke ja pitsat või keeta suppi. Kui aias on Kamado grill, pole kööki tarvis minna enne sügist.

GRILLMEISTRI NIPIKOGU

1. Kasuta toiduvalmistamisel kvaliteetset sütt, mille tunned ära suurte tükkide järgi. Söed on toidu valmistamiseks valmis, kui need on omandanud tuhkjashalli värvi.

2. Süütamisel kasuta toiduõli, grill ja süütevedelik ei sobi kokku!

3. Ära kasuta otse külmkapist võetud liha. Tund aega toa- või õuetemperatuuril hoitud liha muutub küpsetades pehmeks ja mahlaseks.

4. Kasuta lihatermomeetrit, sest liha välimus võib olla petlik.

5. Mahlasema tulemuse huvides pööra liha tangideaga, ära kasuta kahvlit ega teisi teravaid esemeid.

6. Liha tahab veerand tundi pärast grillilt võtmist järelvalmida– pane see näiteks malm- või termospotti või kata fooliumiga.

7. Naudi toitu hea seltskonnas!

Perega telkima

Eestimaa loodus pakub puhkamiseks unikaalseid võimalusi. Sellistest metsaradadest, rabadest ja randadest nagu meil võivad miljardid inimesed maailmas vaid unistada. Loodusesse võib minna pere või sõpradega, aga tähtis on pakkida kaasa asjakohane matkavarustus, näiteks kvaliteetbrändilt iHike, mis ei jära midagi juhuse hooleks.

5  MATKANIPPI

1. Eestis tasub vihmasabinaks alati valmis olla, seega vali telk, mille veekindlus on vähemalt 1500-2000mm. Kui soovid kindlat telki ka paduvihmaks, vali veekindlus 3000mm või enam.

2. Eelista telki, millel on sääsevõrkudega ventilatsiooniavad– peletad ühe hoobiga nii sääski ja kärbseid kui kondensatsioonivett.

3. Pööra telki valides tähelepanu konstruktsioonile ja kinnitustele, et telk tuulega õhku ei tõuseks ja vesi nurkadest sisse ei imbuks.

4. Kui üldiselt eelistatakse looduslikke materjale, siis magamiskoti puhul on sünteetiline parem valik, sest imab vähem niiskust ning on kergemini kuivatatav ja puhastatav.

5. Võta telgi põrandale kaasa madrats või matkamatt. Õhkmadrats on kõrge ja mugav, aga kipub ruumi võtma. Matkamatt on väike, kergelt lahti- ja kokkurullitav, aga paljude inimeste jaoks liiga kõva. Isetäituv madrats ühendab mõlema plussid- ei võta palju ruumi, on lihtsalt käsitsetav ja pakub piisavalt mugavust.

Kaunis muruvaip on aia uhkus

Selleks, et majaomanik saaks suviti uhkusega oma hoovi imetleda ja tõdeda, et tema muruvaip on naabri omast rohelisem, tuleb selle eest ka hoolt kanda. Hansaposti veebikaubamajas on lai valik HPG murutraktoreid ja aiatarvikuid, mis ootavad suve! Ühtlasi annab HPG kaasa mõned nipid, et saaksid oma aia muruvaibal üle uhkust tunda.

  • Ära alusta niitmist liiga vara, mai teine pool on sobilik aeg.
  • Muru võiks niita keskmiselt korra nädalas, vihmaperioodil sagedamini, põuaajal harvemini.
  • Muruvaiba tihedus ei sõltu sellest, kas niidetakse traktori, niiduki, roboti või trimmeriga, vaid sellest, kas seade on regulaarselt hooldatud ja õigesti seadistatud.
  • Lisaks niitmisele vajab muru väetamist, kastmist ja umbrohutõrjet.

Allikas: Idee ja Lahendus
Fotod: Hansapost

Kõik uudised

Viimased uudised Uudiste arhiiv

5 nippi, kuidas kodule uus ilme anda

5 nippi, kuidas kodule uus ilme anda

Tunned, et kodu vajaks kiiret värskendust, aga samas pole palju aega ega suuri summasid selle peale kulutada? Diivaniparadiis tuleb appi kavalate nippidega.

Loe edasi

4 trendi vaibamaailmas

4 trendi vaibamaailmas

Möödas on ajad, mil moes oli paljas laudpõrand. Vaip on tagasi, et jääda. See tee kodust kodu, on hindamatu sisekujunduselement ning mõjub ka müra taksitavalt, kui elad näiteks kortermajas. Vaatleme trende, mis hetkel valitsevad

Loe edasi

Tule vaksineeri end Covid-19 vastu Järve Keskuses

Tule vaksineeri end Covid-19 vastu Järve Keskuses

10.09.2021

Järve Keskus osaleb 13.-19.septembril toimuval Tallinna ja Ida-Virumaa ühtsel vaktsineerimisõhtute nädalal. Loe, mida see tähendab!

Loe edasi

Aita koos Apolloga Eesti koolid kiusamisvabaks!

Aita koos Apolloga Eesti koolid kiusamisvabaks!

08.09.2021

Igale lapsele ei ole koolialgus oodatud rõõmupäev. Aga koos saame aidata Eesti koolid kiusamisvabaks!

Loe edasi

Puidust detailid on interjööris tagasi

Puidust detailid on interjööris tagasi

Mis seal salata, oleme suured Skandinaavia sisustuse fännid. Lisaks must-valge-hall koloriidile kasutatakse põhjamaises sisekujunduses palju ka puitu.

Loe edasi

6 lihtsat nippi, kuidas kodule uus ilme anda

6 lihtsat nippi, kuidas kodule uus ilme anda

Alati ei ole vaja teha palju, et kodule trendikam ilme anda, vaid piisab ka mõnest üksikust esemest.

Loe edasi

Seinariiul kui sisustuselement

Seinariiul kui sisustuselement

Kui veel aastate eest kogusid inimesed seinariiulitele eri värvi kaantega raamatuid ja juhuslikult koju sattunud suveniire või muid nipsasjakesi, siis tänapäeval on järjest levinum mõelda detailselt läbi, millised asjad riiulipealsetele sobitada ja mis peita kinnistesse kappidesse.

Loe edasi

Maalähedases stiilis kontorimööbel Charma mööblisalongist

Maalähedases stiilis kontorimööbel Charma mööblisalongist

Ashley Baldridge kontorimööbel on maalähedases stiilis, kuid samas tänapäevaselt stiilne. Sobib oma sooja pruuni puiduviimistlusega hästi nii heledamates kui ka tumedamates toonides interjööri (kodukontorisse).

Loe edasi

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

Tule Järve Keskuse apteeki vaksineerima!

03.08.2021

Tule apteeki vaktsineerima! Ainult nii kaitsed end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest ning aitad hoida Eesti piirangutevaba.
Vaktsineerimine on TASUTA ja avatud kõikidele inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Loe edasi

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

4 trendi koolilapse toa või kodukontori sisustamiseks

Aatrium Sisustuskaubamaja spetsialistid jagavad meiega, millised on praegu kõige suuremad trendid (kodu)kontoris, koolilapse toas.

Loe edasi